Skocz do zawartości

Nowy amplituner stereo + CD do 4 tys. zł


led_zep

Recommended Posts

Dobry wieczór, 

To mój pierwszy post na forum, także proszę o wyrozumiałość. Na wstępie chciałbym się przywitać, więc witam ;)

Temat dotyczy wymiany leciwego już sprzętu na co nowego. Zacznę od tego co obecnie na półce: Amplituner stereo Harman HK3490 + CD Harman HD980 -> kolumny STX Electrino 250 - audio podłączone optykiem do TV Sony KD-65XG8577.

Budżet: 4000 zł to już max, raczej nic więcej nie wycisnę, przeznaczam to na amplituner i CD (CD to pewnie jakieś 1200, chyba że ktoś ma używane coś w idealnym stanie, nie za miliony monet - na ampli zostaje 3000, dobra +/- 200/300 ;))

Powierzchnia do nagłośnienia: 30m2 (salon i otwarta kuchnia) całość w kwadracie.

Przeznaczenie: TV (netflix, hbo) 50%, drugie tyle muzyka, głównie stary rock, trochę electro. Słucham dużo radia i CD w przyszłości planuję rozbudowę o gramofon, więc nowy ampli musi być dostosowany. 

Chciałbym w Ampli mieć wszystkie bajery sieciowe, radio internetowe, radio FM, wejścia / wyjścia optyczne i HDMI ???? no własnie co z tym HDMI ? czy faktycznie korzysta się z tego ? obecnie łączę ampli z TV optykiem, do TV czasem podłączam Notebooka przez HDMI (czy jak ampli będzie miał HDMI to Notebooka do Ampli??) konsoli nie mam, ale w przyszłości ? ;) Nie posiadam dekodera TV, mam kartę w TV (chociaż ostatnio w Inei marudzili że odchodzą od tych kart :/ więc może w przyszłości kolejne HDMI będzie potrzebne i wtedy do TV czy do Ampli - nie orientuję się).

Zestaw, który obecnie posiadam jest całkiem ok, lubię w miarę miękkie dźwięki, zauważalny bass, chciałbym żeby dźwięk był czysty, wyraźny - nie umiem tego opisywać. STXy sa też dosyć surowymi kolumnami i myślę żeby je lekko zmiękczyć amplitunerem. W przyszłości pewnie będzie jeszcze Subwoofer do filmów ale jeszcze daleko...

Moje propozycje to:

Yamacha R-N602 - najtańszy z zestawienia, pytanie czy mocy wystarczy do kolumn, nie ma HDMI (ale tak jak pisałem nie jestem wielce przekonany)

Yamaha R-N803 - model wyżej od R-N602, więcej mocy, kalibracja dźwięku, ale chyba też nie ma HDMI, cenowo już gorzej 1000 więcej niż poprzedni model.

Marantz NR1200 - ma HDMI, ma sieć, trochę wersja slim mnie nie przekonuje ale nowoczesność ma swoje prawa, pytanie czy nie za słaby 

Denon DRA-800H też ma wszystko. 

Ogólnie modele chyba zbliżone, nie wiem jak z wartościami mocy w poszczególnych ampli, bo nie ogarniam tych cyfr itp. Prosiłbym o pomoc, doradzenie, może któryś z nich bardziej nadaje się do STX, a może jakiś trzeba w ogóle odpuścić, bo za słaby. Ważne żeby dźwięk ładnie wypełniał przestrzeń. Najbardziej kieruje mnie w stronę Yamahy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Generalnie HDMi w tym przypadku nie świadczy o klasię sprzetu.

Akurat Denon DRA 800 i NR 1200 nie są lepszego od RN 803. Z wymienionych przez Ciebie amplitunerów ten jest zdecydowanie najlepszy i warty dołożenia 1k względem 602ki.

602ka to konkurent dla DRA 800 i NR 1200

Moim zdaniem to STX najlepiej było by wybrać 803ke albo Denon DRA 800 bo on pasuje do nich po prostu dźwiękowo.

Zapraszam po wyceny i możliwość wypożyczenia sprzetu do domu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
STX Electrino 250 są dobrym rozwiązaniem w przypadku muzyki, którą słuchasz. Wspomniałeś, że lubisz brzmienie czyste z mocniejszym dołem, w takim przypadku dobrym rozwiązaniem byłby Denon DRA800h, który zapewni Ci mocny bas oraz wyciągnie nieco więcej zakresu średnicy. Dodatkowo posiada HDMI, na którym Ci zależy. Jeśli nie brałbyś pod uwagę HDMI to możesz zwrócić jeszcze uwagę na Yamahę RN803d, która zapewni brzmienie dynamiczniejsze z większą ilością szczegóło oraz poprawi kontrolę basu, choć będzie go mniej niż w przypadku Denona. W przypadku Yamahy masz wejście optyczne, do którego będziesz mógł podłączyć TV. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Dzięki za uwagi. 

Z tym HDMI, to właśnie jest rożnie. Obecnie nie mam i nie potrzebuję jednak nie chciałbym za rok obudzić się z łapą w nocniku, bo nie mam HDMI w ampli i nie ma jak czegoś podłączyć. 

Tu moje pytanie do Was, jak jest praktyka? czy Laptopa, dekoder TV, konsolę Gaming, podłącza się do ampli (jeśli ma HDMI) i ampli przekazuje to optykiem do TV ? lub HDMI do TV? Czy jednak wszystko do TV i potem TV daje na Ampli ?

Wiele czytałem ze np. Amplituner podłączony przez HDMI arc do TV, kiepsko działa podczas oglądania Netflix / HBO tzn. na forach ludzi informują o trzeszczeniu itp. a rozwiązaniem jest przepinka na optyka i PCM. - nie mówię ze to reguła ale sporo jest takich wątków.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...