Skocz do zawartości

Pioneer SX-N30AE kolumny do 2500


Rafalski1975

Recommended Posts

Witam wszystkich,

kupiłem używany amplituner Pioneer SX-N30AE i próbuję dopasować do niego kolumny, mogą być używane. Budżet to max 2500. Wiem, że były podobnie tematy, ale minęło już trochę czasu od większości postów, więc zdobyłem się na odwagę i piszę, bo być może pojawiły się nowe rozwiązania. Najlepiej podłogówki, pomieszczenie 5m na 5m. Żaden ze mnie audiofil. Lubię posłuchać dobrego rocka. "Mocne uderzenie" to jeden z priorytetów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku muzyki rockowej bardzo dobrze sprawdzają się Q Acoustic 3050i, które zapewnią dynamiczne brzmienie z przestrzenną górą oraz szybki bas. Jest to brzmienie muzykalne tak jak wspomniane Heco Aurora 700, które zagrają nieco spokojniej, soczyściej z łagodniejszą górą. QA 3050i będą delikatnie droższą opcją ale warto wziąć je pod uwagę. 
Alternatywą mogą być także Pylon Audio Sapphire 25, które zapewnią mocniejszy dół pasma oraz przybliżą nieco zakres średnicy. Bardzo dobrze zgrywają się z dynamiczniejszymi wzmacniaczami takimi jak Yamaha czy Pioneer. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz sie gdzies do salonu i sam sprawdź na odsłuchu , może akurat tobie przypasują

 

ponizej masz wycinek z mojego tematu , gdzie testowalem z Yamahą i cx61 :

Heco Aurora 700 + R-N803 , + CXA61 (pom ok 20-25m2 wygłuszone) – dosyć spore gabarytowo, wygląd ładny. Jak grają ? Też bardzo dobrze. Jest bardzo dobry bas, ciepły, mięsisty a nie surowy i analityczny, jest o dziwo zaskakująco dobra góra, średnica umiarkowana. Grają melodyjnie, przestrzennie .Naprawdę świetne kolumny. Jest fun ze słuchania. W relacji cena/jakość biją wszystko powyżej wymienione. Jest jedno ale, a w zasadzie dwa. Jak dla mnie mają tego basu trochę za dużo to jedno.  Drugie jest powiązane z pierwszym – przy bardzo cichym słuchaniu słychać tylko bas a góra i średnica jest ledwo słyszalna , jakby ich w ogóle nie było. Takiego czegoś nie było np. z Polkami S55e . Tutaj chyba wychodzi to dlaczego te kolumny można kupić w cenie jakiej są. Pomijając zbyt dużą ilość basu uważam ,ze to bardzo dobre kolumny i do większych pomieszczeń się będą dobrze nadawać. Jako ,ze mieszkam w bloku i mam sąsiadów za ścianą obawiam się ,ze może to być niezbyt dobry wybór dla mnie. Sam nie wiem , może warto by je po prostu pożyczyć i w domu odsłuchać. Podsumowując kolumny te robią wrażenie i są bardzo dobre w stosunku cena /jakość. Dodam, że ja za ogromną ilością basu nie przepadam , komuś innemu będzie ich silny bas odpowiadał. Mocny zawodnik. 

 

jest to oczywiscie moja opinia i mozna sie z nią zgadzac albo i nie , każdy ma inne ucho i oczekiwania :)  Z drugiej strony trudno kupic kolumny za 2500 zł czy 3000 zł , ktore beda miały wszystko super - wtedy nikt by nie kupował kolumn za 5000 , 10 000 , 20 000 zł bo te za 2500 zł byłyby idealne :)

W tej cenie Heco to bdb kolumny ale mające swoje niedoskonałosci , zresztą jak kazde kolumny czy to drozsze czy tańsze

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...