Skocz do zawartości

Amplituner z Dolby Atmos


chodnik

Recommended Posts

Zamierzam nabyć zestaw KD i pomyślałem, że fajnie by było mieć w nim Dolby Atmos z głośnikami sufitowymi. Nie zamierzam wydawać jakichś bajońskich sum, więc rozglądam się za urządzeniami sortując od najtańszego. Wybór wcale nie jest taki duży. Znalazłem takie pozycje:

Sony STR-DH790 - niewiele informacji znalazłem na jego temat, nikt nic złego nie pisał, ale nie widziałem, żeby ktoś go polecał, natomiast cena jest dość niska, bo około 1800zł.

Denon AVR-X1600H - ten jest często polecany, ale cena jest około 30% wyższa niż tego SONY. Na stronie producenta jest porównanie z AVR-X2600H i jest jedna informacja, która mnie zniechęca. Otóż, zdaniem producenta, "Wysokiej jakości podzespoły audio" są w tej wyższej wersji.
AVR-X2600H a to jest już około tysiąc drożej niż poprzedni, chociaż pozostałe funkcjonalności są zbliżone. No i prawie 2x droższy od SONY.

Sprzęt ma być do oglądania TV z dekodera i Netfliksa. Sporadycznie do posłuchania muzyki przez bluetooth.

Czy jest jeszcze coś wartego uwagi w kwocie do około 2500? A z tego co jest, co powinienem wybrać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy?

Jak nie, to rozważ ten:

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-kina-domowego-sony-str-dn1080-wifi-dlna-CID99-IDGjJtt.html#9b3c1eebf5;promoted

Najbardziej powszechnie chwalony, budżetowy amp. Bywał nowy w cenie 2-2.2 tys. zł, ale na tą chwilę kiepsko z dostępnością (zresztą ogólnie amplitunerów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak funkcjonalność sony nie jest na najwyższym poziomie.

A układ złącz w 790 jest poniżej wszelkich dopuszczalnych norm. No ale co kto woli.

Lepiej poczekać na dostępność Denona 1600 , AVR S 750 , albo właśnie 2700.

Ewentualnie jeszcze Yamaha 6A. Warto dołozyc.

Jak będa dostępne to zapraszam po wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Piotrek tak na prawdę wypunktował wszystkie błędy Sony DH790. Już dawno nie widziałem złącz głośnikowych takich, które są w tym amplitunerze. Większość budżetowych rozwiązań miało takie złącza. Musiałbyś tak na prawdę posłuchać zarówno Sony jak i Denona 1600h i wybrać ten, który brzmieniowo przypadnie Ci do gustu. Denon to sprawdzony amplituner o muzykalnym charakterze brzmienia i jest to bardzo dobra opcja napędowa do dynamicznych kolumn. 
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz szczegółowość to w budżecie 2500zł zmieścisz się z Yamahą RX V4a. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

A układ złącz w 790 jest poniżej wszelkich dopuszczalnych norm. No ale co kto woli.

W czym problem z tymi złączami? Chodzi o to, że nie są na śrubki tylko na zaciski, czy jeszcze coś?

8 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz szczegółowość to w budżecie 2500zł zmieścisz się z Yamahą RX V4a.

Chciałbym mieć Atmos z sufitowymi, a ta Yamaha jest 5.1, czy coś się zmieniło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyglądają terminale głośnikowe w Denonie i jak w Sony. Większość firm odchodzi od tego systemu co jest w Sony, ponieważ nie podłączysz kabli konfekcjonowanych. Jeśli Atmos wchodziłby w grę to Yamaha niestety tego nie zapewni i musiałbyś wybrać model wyższy czyli RX V6a ale w tym przypadku robi się problem z kwotą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...