Skocz do zawartości

Głośniki podstawkowe do 2000zł - Rock / Metal


g88

Recommended Posts

Cześć, niedawno zakładałem temat odnośnie stereo do salonu, ale musiałem odłożyć plany: / 

Poszukuje głośników podstawkowych do pokoju o powierzchni 30m2 (zdjęcie w załączniku), głośniki będą grały tylko w wydzielonej części. 

Aktualnie mam dwa wzmacniacze: Nad 326 bee oraz NAD 3020 -
Posiadam głośniki: Monitor Audio BX 2 - grają czysto, detalicznie, ale praktycznie nie mają basu, dopiero na wysokich głośnościach go czuć. 
Ogólnie z muzyką Rockową i Metalem radzą sobie średnio. 

W związku z tym szukam innych głośników do tego typu muzyki, słyszałem, że pylon audio nadają się do tego typu muzyki. 
Możecie coś polecić do około 2000zł ? Mogą być używane. W przyszłości przymierzam się też do zakupu innego wzmacniacza, np. Rotel RA 985. 

Źródło dźwięku to DAC SMSL SU-9 oraz Gramofon

144202313_1092131251305346_6218277217023581864_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kolumienki stoją w jednej części pomieszczenia nie znaczy, że dźwięk nie rozchodzi się w pozostałej. Bas jakiego się spodziewasz, sądząc po rodzaju muzyki, musi mieć łupnięcie i dynamikę, zejście już chyba nie koniecznie. Mimo wszystko to nie jest takie proste, wymaga raz kolumn, dwa dobrej ich kontroli przez wzmacniacz i przedewszytskim akustyki.

Aktywny sub sprawę ułatwia, ma własny napęd i potrafi nadmuchać spory metraż. Możesz pomyśleć o takim który ewentualnie uzupełni podłogówki, jakie zamierzasz kupić. Ewentualnie poczekać, kasę odłożyć i doskładać do podłogówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Możesz napisać, gdzie kupowałeś taką sfazowaną piankę?

Na wyciszamy.net. 

Podłączyłem teraz starego NADA 3020 i bas się pojawił, nie wiem czy mój 326bee nie wali za mocno średnicą jednak....

2 godziny temu, Maciej Filip napisał:

Widzialem na allegro ktos sprzedaje B&W 606s2

Trochę się boje góry w Bowersach bo podobno jest strasznie krzykliwa. 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem, ale siedzisz zaraz przy biurku słuchając czy w jakiejś odległości od niego?

Przy biurku, głośniki mam rozstawione na 1,5 m a siedzę około 1,2 od nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ariel Grabowski napisał:

Podłączyłem teraz starego NADA 3020 i bas się pojawił,

Cieszymy się że się coś poprawiło 🙂, ja bym już słuchał, czekał na podłogówki.

6 godzin temu, Ariel Grabowski napisał:

Przy biurku, głośniki mam rozstawione na 1,5 m a siedzę około 1,2 od nich

Nie są to optymalne warunki do słuchania stereo. Przy takim ustawieniu to powinny być chyba jakieś monitory bliskiego pola 🤔 ale te niekoniecznie grają basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych monitorów do takiej kwoty nie zagrają w takim pomieszczeniu. A cześć propozycji jak R52 jest nawet gorsza niż to co masz teraz.

W tym budżecie łatwiej znajdziesz kolumny podłogowe. albo dokupić suba pod stereo. Same monitory to nawet uzywane będzie ciezko znaleść takie które spełnia swoja rolę w takim budzecie.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pboczek napisał:

Nie są to optymalne warunki do słuchania stereo. Przy takim ustawieniu to powinny być chyba jakieś monitory bliskiego pola 🤔 ale te niekoniecznie grają basem.

A gdyby rozstawić je trochę bardziej i zamontować na podstawkach ? 

 

 

16 minut temu, S4Home napisał:

W tym budżecie łatwiej znajdziesz kolumny podłogowe. albo dokupić suba pod stereo. Same monitory to nawet uzywane będzie ciezko znaleść takie które spełnia swoja rolę w takim budzecie.

Myślałem nad Subem ale o ile w 326Bee mam możliwość podłączenia suba to z Nadem 3020 jet już problem. Tego drugiego kupiłem kilka dni temu i muszę jeszcze trochę go posłuchać, bo gra zupełnie inaczej od nowszych konstrukcji. Bas jest mocniejszy i bardziej wyraźny przy niezbyt głośnym słuchaniu, ale z włączonym Loudness, z wyłączonym jest już kiepsko z basem. 

Żeby w tym miejscu postawić podłogówki, tu musiałyby mieć membrany głośnikowe powyżej linii biurka chyba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ariel Grabowski napisał:

Przy biurku, głośniki mam rozstawione na 1,5 m a siedzę około 1,2 od nich

Spróbuj zwiększyć odległość od kolumn w stosunku do miejsca odsłuchowego bo w tej chwili zdecydowanie za blisko siedzisz i daj znać czy coś się poprawiło w brzmieniu.

2 godziny temu, Ariel Grabowski napisał:

Ciężko będzie je oddalić, bo są już na skraju biurka, ewentualnie jakieś standy mogę postawić. 

Nie sądzę, aby szerszy rozstaw kolumn przyniósł zmianę której oczekujesz a na standach może być jeszcze gorzej ze względu na słabą akustykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...