Skocz do zawartości

Aliexpress - sprawdzone graty


Recommended Posts

Hej,

Dużo zamawiam z Ali i podobnych. Pomyślałem, że warto zrobić temat, gdzie podamy przykłady fajnych rzeczy, które sami trochę potestowaliśmy i są warte polecenia, lub ostrzeżenia przed nimi.
Proszę podawajcie nazwę (pi*drzwi), link (najlepiej do wersji angielskiej, zamiast koślawego polskiego tłumaczenia), cenę zakupu z przesyłką do PL (PLN) i ile szło (najlepiej z oznaczeniem rodzaju wysyłki) wariant (np. długość, rodzaje wyjść - są do wyboru na ali). Oczywiśćie parę słów od siebie też dajcie:

Na start:
Jack 3.5 Audio Cable 3.5mm; 0,5 m; 26 PLN z przesyłą Standard.; szło 21 dni z Chin
H5b5f823840434d528d2d7a22080036f2f.jpg 

Kabel kupiony do słuchawek SHP 9500. Bardzo dobrze wykonany, solidne, "grube" 3,5 mm, zalane wewnątrz.  Brzmienie takie, jak każdy inny kabel:)
Jedynie głupotą było zamówienie 0,5 m, bo to bardzo krótki i nada się może na interconnect do Chromecast Audio;) Tak mi się podoba, że chyba teraz zamówię jeszcze metrowy.
 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, miękkie, nierysujące powierzchni i absorbujące drgania podstawki pod nasze zabawki.

obraz.png.c7cdebe96763aac50ce996cc025a8ffa.png
https://www.aliexpress.com/item/4000926267970.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drmqisD

Doszły szybko, chyba po dwóch, trzech tygodniach.

I bardzo solidne, amorficzne trafa do wzmaka lampowego.

Szybka dostawa i przyszły bez ,, haraczu''.

 

https://www.aliexpress.com/item/32965789184.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d98Rl3i

I rewelacyjny konwerter USB-I2s do DAC-a. Niestety słaby opis i sam musiałem zaryzykować i dojść do tego jak go zasilić z zewnętrznego zasilania.

Ma rewelacyjne zegary i wspiera uwaga DSD 1024 i PCM 1411.2KHz and 1536KHz

 

https://www.aliexpress.com/item/4000715894190.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dyH5hWy

 

A jak mowa o kablu do słuchawek to ja swoje okablowałem tym:


https://www.aliexpress.com/item/33054892706.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dcYjYyt

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HQ150 napisał:

I rewelacyjny konwerter USB-I2s do DAC-a. Niestety słaby opis i sam musiałem zaryzykować i dojść do tego jak go zasilić z zewnętrznego zasilania.

Ma rewelacyjne zegary i wspiera uwaga DSD 1024 i PCM 1411.2KHz and 1536KHz

https://www.aliexpress.com/item/4000715894190.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dyH5hWy

 

 

Dzięki, o to chodziło ! Fajnie byłoby podać jescze cene i ile czasu szło, ale rozumiem,ze to jakis klopot dodatkowy. 

Pytanko to DAC - co jescze jest potrzebne, żeby z tego zrobić pełnoprawny biurkowy DAC? Jakaś obudowa, RCA, i chyba tyle? Czy jescze dodatkowe zasilanie jest potrzebne?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest w linkach. Ona się czasami zmienia, trzeba sprawdzić aktualną. ,,Haraczu'' udaję mi się unikać nawet przy ciężkich i wielkich gabarytowo klockach ( jak te ciężkie trafa).

3 minuty temu, Tenfilip napisał:

Pytanko to DAC - co jescze jest potrzebne, żeby z tego zrobić pełnoprawny biurkowy DAC? Jakaś obudowa, RCA, i chyba tyle? Czy jescze dodatkowe zasilanie jest potrzebne?  

O to długa opowieść. Różnie to można realizować. Ten konwerter to nie DAC. To tylko zamiennik sygnału USB na I2s którym się wchodzi do płytki DAC-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150Do wzmaka lampowego, o ile zależy Ci na jakości brzmienia, to raczej nie posiłkowałbym się trafami z Aliexpress. Nasz forumowy Kolega Audio Autonomy moze się dokładniej wypowiedzieć na ten temat. Zbudował już wzmaki lampowe zarówno na polskich transformatorach, jak i dla porównania, na tych z aliexpress. W/g Niego różnica zauważalna dość mocno. Sam mam preamp lampowy na podzespołach (w tym trafo) chińskich i ....... Zbyt czesto go nie uzywam, bo rodzaj dźwięku , który generuje, nie należy do moich ulubionych. Wolę używać innych pre.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule tematu mamy jak byk SPRAWDZONE GRATY.

I wrzuciłem link do amorfików które właśnie są sprawdzone i w rewelacyjnej jakości. I sprawdzonej nie przeze mnie tylko przez wysokiej jakości firmę audio. I werdykt był taki, że europejskie w tym nasze krajowe nawet przy tej jakości ,, nie leżały''.

Ale nikogo nie namawiam. Tylko proponuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HQ150 napisał:

Cena jest w linkach. Ona się czasami zmienia, trzeba sprawdzić aktualną. ,,Haraczu'' udaję mi się unikać nawet przy ciężkich i wielkich gabarytowo klockach ( jak te ciężkie trafa).

O to długa opowieść. Różnie to można realizować. Ten konwerter to nie DAC. To tylko zamiennik sygnału USB na I2s którym się wchodzi do płytki DAC-a.

Z ceną właśnie taki miałem zamysł, że się zmienia i warto wiedzieć, po ile coś potrafi chodzić. Ale to oczywiście drugorzędne, najważniejsze są nasze wrażenia.

Dzięki za wytłumaczenie z tym I2S, zrozumiałem że to jest zasilane przez I2S po USB, co chyba nie ma sensu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabrycznie ta płytka podobnie jak np. Amanero ma zasilanie po USB. I wielu tak to używa w tym w bardzo drogich DAC-ach.

Ja jednak wolę jak i DAC ma własne dobrej jakości zasilanie liniowe i płytka konwertera USB również własne i nie po USB.

I ten ,, skośny'' konwerter udało nam się na takie zewnętrzne zasilanie przerobić. I to nietypowe bo najczęściej mają 3,3V jak amanero a tu jest inne.

Niestety sprzedawca nie daje ani schematu przeróbki ani potrzebnego napięcia. Ale się da.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HQ150 napisał:

Tak, fabrycznie ta płytka podobnie jak np. Amanero ma zasilanie po USB. I wielu tak to używa w tym w bardzo drogich DAC-ach.

Ja jednak wolę jak i DAC ma własne dobrej jakości zasilanie liniowe i płytka konwertera USB również własne i nie po USB.

I ten ,, skośny'' konwerter udało nam się na takie zewnętrzne zasilanie przerobić. I to nietypowe bo najczęściej mają 3,3V jak amanero a tu jest inne.

Niestety sprzedawca nie daje ani schematu przeróbki ani potrzebnego napięcia. Ale się da.

 

Z reguły staralem się odszukać tą samą płytkę (po oznaczeniach) na stronach innych dostawców. Czasem coś tam można znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Philips SHP9500; ~280 PLN z przesyłką Standard.; szło ok. 20 dni z Chin

H07621d3bd26345d58816603105f0bccbo.jpg

Fantastyczne słuchawki. Uwielbiam je do tego stopnia, ze kupilem dwie pary na prezent i obdarowani tez sa zadowoleni. Dużo osób kupuje z ali i nie slyszałem o podróbkach. 

Natomiast często jest debilny opis informujący o noise cancelingu, którego oczywiscie nie moze byc w analgowych sluchawkach, do tego otwartych:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...