Skocz do zawartości

Pierwsze audio do domu


Paweł W-ski

Recommended Posts

Koledzy,

Jestem przed etapem kupna I zestawu audio do domu. Generalnie chcę przeznaczyć 5-5k pln ale jeśli będzie fajnie dołożę i do 6.

Pokój to 28m2 z aneksem kuchennym. Wyleczyłem się już z kina domowego i chcę zbudować dobre stereo. 

Lubię muzykę szczegółową, dobry vocal, ale też i fajnie schodzący bas. Kolejną rzeczą na jakiej mi zależy to wymiar kolumn. Chciałbym kolumny podłogowe najlepiej w wielkości Klipsch rp-5000f i myślałem by na nich zbudować system. Aczkolwiek wiele opinii negatywnych, że Klipsch nie nadaje się do muzyki, a ja głównie będę je do tego używał. Nie mam odniesienia do innych modeli, bo nie słyszałem. Propozycją jaką jeszcze otrzymałem był Heco aurora 700, ale pozytywne opinie słyszałem o STX Electrino 250. Powiedzmy, że te 3 kolumny brałem pod uwagę. 

Zależało by mi na funkcjach dodatkowych typu DAB czy streaming. Wzmacniacz będzie połączony z blueray oraz tv.  Choć nie jest to parametr krytyczny.

Potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza stereo do tych kolumn. Brałem po uwagę CA AXR100, cambridge audio one oraz audiolab 6000 (choć to ostatnie delikatnie przekroczy budżet ale ok)

Z góry dzięki za waszą pomoc, rozważę każdą propozycje

pozdrawiam

 

Edytowano przez Paweł W-ski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Świetnym rozwiązaniem byłby zestaw Audiolab 6000a Play w połączeniu z Heco Aurora 700 ale wyszedłbyś nieco poza zakładany budżet. Uzyskasz brzmienie muzykalne z nisko schodzącym basem, soczystą średnicą oraz łagodną ale szczegółową górę. Możesz także rozważyć nieco tańszą opcję Audiolab 6000a bez opcji sieciowych. Do obsługi sieci może posłużyć Chromecast Audio. 
Jeśli w grę wchodziłyby Klipsch RP5000f to warto byłoby postawić na gęsto brzmiący wzmacniacz taki jak Magnat MR780, który uspokoi nieco górne częstotliwości oraz przybliży środek, którego w Klipsch trochę brakuje. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje, chciałbym w przyszłym tygodniu wybrać się do Was i przesłuchać kilka zestawów. Niestety Heco Aurora 700 po analizie są dla mnie za duże, musze postawić na coś mniejszego wielkości Klipsch właśnie. Magnat, pięknie wygląda ale znów chyba ponad budżet... Czy coś z Marantza bądź Denona wchodzi w grę czy nie jest to dobre połączenie z Klipsch? Zaciekawił mnie na waszej stronie jeszcze Audiosymptom i6 czy Pylon audio Opal ew. Polk Signature?

Na waszej stronie zainteresowały mnie jeszcze takie zestawy:

https://www.q21.pl/denon-dra-800h-kef-q550.html

 

Edytowano przez Paweł W-ski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolumny Kef nie bardzo zgrywają się z marką Denon. Tutaj posłuchałbym kolumn: Polk Audio, Monitor Audio, Klipsch.

23 godziny temu, Paweł W-ski napisał:

Brałem po uwagę CA AXR100, cambridge audio 

To też jest ciekawa opcja i znacznie wydajniejsza od amplitunera Denon. Musisz zastanowić się pod którą markę dobieramy kolumny do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...