Skocz do zawartości

Jazz...co polecacie?


Sasza81

Recommended Posts

Debiutancko witam szanowne grono forumowiczów:) Jak temat wskazuje, zapytywać będę o jazz. Od pewnego czasu ma u mnie niemal wyłączność. Obecnie jestem na etapie ponownego zachwytu nad Avishai Cohen Trio, wcześniej, zainspirowana recenzją w Audio, katowałam Esperanzę Spalding. Udało mi się nawet wybrać na jej koncert. Bomba! W każdym razie poszukuję nowych natchnień. Kto jest u was w czołówce? Co moglibyście mi polecić?

Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Z bardziej współczesnych wykonawców polecam Agę Zaryan. Ma świetny głos i bardzo dobrze odnajduje się w jazzowych klimatach. W zeszłym roku wydała interesującą płytę koncertową "Live at Palladium". Byłem na jej koncercie (choć nie na tym, który został wydany na płycie:)) i słuchało się tego naprawdę kapitalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadła w ręce płyta Włodka Pawlika "Grand Piano". To dwupłytowy "złoty" (bo na dwóch złotych płytach) album. Pawlik jest bardzo dobrym pianistą i potrafi wyczarować niesamowite dźwięki. Słuchając płyty ma się wrażenie, że artysta bawi się dźwiękiem, że tworzy to co mu w duszy gra. To taki album improwizacji, od którego trudno się oderwać. To taka spokojna, delikatna muzyka, w sam raz na wielkopostne wyciszenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
"Quiet Nights"???
Niestety - w mojej ocenie - płyta jest zaledwie przyzwoita. Nieźle zaaranżowana i tak samo zaśpiewana, aczkolwiek emocji w niej nie znajdziesz zbyt wiele. Bossa nova wymaga czucia - D. Krall radzi sobie z tym "średnio".
W każdym razie miłośnikom muzyki tła - będzie się ta płyta podobać! Ot, kolejna płyta jakich wiele...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Ostatnio byłem na koncercie w Katowicach Davida Liebmana i Mateusza Kołakowskiego grali standardy, orginalne aranże na sax i piano, super sprawa i płyta cd również ich wyszła, jeśli zagrana tak jak koncert to moge śmiało polecic. Tak jak i starszą płytke Włodka Pawlika Anhelli z wczorajszego koncertu w Filharmonii Śląskiej
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGG byli u nas na sierpniowych Zajawkach, płytkę mam całą, niezła, choć agresywniejsze brzmienie Levity bardziej mnie przekonuje. Teraz zamierzam zgłębić twórczość Włodka Pawlika, przyznam, że do czasu "Rewersu", o którym wspominałam, była mi obca. Muzyczkę do filmu zdobił wspaniałą, można jeść łyżkami. Teraz czas na "Grand Piano".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórzę za przedmówcami i polecę jak zwykle "klasyków" i muzykę, której słucham niezmiennie od lat i znajduje w niej ciągle coś nowego.
Miles Davis - "Kind of Blue" - to już klasyka, "Bitches Brew", soundtrack z filmu "Dingo" - ciekawostka i zarazem duże przeżycie estetyczne.
Keith Jarrett - "The Kӧln Concert".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
  • 4 weeks later...

Szukam i szukam tematu w którym mógłbym się przedtawić i jakoś znaleźć nie mogę.

Może więc mój gust zrobi to za mnie. Z Jazzu polecam nieco eksperymentalną odnogę jaką jest darkjazz, bohren and der club of gore czy kilimanjaro darkjazz ensemble. Słowo daje, że mam ciarki od tej muzyki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...