Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

Polecam rewelacyjny film plaformy Netflix.

Wykopaliska

Co za film! Uczta dla oczu. Cudowne, urzekające zdjęcia. Do tego wybitna gra świetnych aktorów.
Film melancholijny, smutny i piękny. Tym razem Netflix pokazał klasę. Rzadko można u nich te klasy kino zobaczyć.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ostatnio siedziałam głównie w klasykach :) Począwszy od grudnia ponownie obejrzałam trzy Bergmany, Saurę, Bunuela i J. Armiñána. Z nowości ostatnich polecam film jak dla mnie genialny, fenomenalny, jeden z najlepszych, na jakie trafiłam w ostatnich latach - "Nie ma nas w domu" Kena Loacha. Kiedyś, kiedyś (i niedawno zresztą też w ramach powtórki) widziałam jego "Wiatr buszujący w jęczmieniu" (także rewelacja) i mam w planach "Ja, Daniel Blake". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zachęciłaś mnie. Z chęcią obejrzę.

Kolejna świetna propozycja.
Tym razem kino hiszpańskie.
Pod gołym niebem Benito Zambrano.
Dramat rozgrywający się w niezwykle biednej hiszpanii w latach 40-tych. Przejmujący obraz i świetna gra aktorska. Na szczególną pochwałę zasługuje gra dziecka Jaime Lopeza.
A ja byłem zachwycony także ścieżką dźwiękową. Już ją polecałem w dziale muzyka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pionierów Dmitrija Kisieliowa.


Rewelacyjny film. Oczywiście patetyczny jak to każdy ruski film o gierojach naroda. Mimo to ogląda się to świetnie. Piękne zdjęcia i to nie tylko te z kosmosu. Film nie traci tempa mimo że trwa ponad dwie godziny. Scenariusz i reżyseria sztampowa jak w innych filmach o tej tematyce ale tym razem się udało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shindisi
Tym razem kino gruzińskie.
Przejmujący dramat wojenny na faktach. Opisujący prawdziwe wydarzenia z ataku wojsk rosyjskich na Gruzję.
Okrutny obraz tragedii żołnierzy a także ludności cywilnej. Ten film potrafi bardziej wstrząsnąć widzem niż wysokobudżetowe superprodukcje amerykańskie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenet.


Jak zwykle u Nolana mamy do czynienia z dziełem nietuzinkowym. Dźwięk wbija w fotel kinowy. To uczta dla uszu. Może nie jest to jeszcze poziom jaki prezentował pod tym względem Interstellar ale jest naprawdę dobrze. Wrażenia wizualne są nie mniej spektakularne.
Sam film jest niesamowicie ,, pokręcony''. Matrix i Terminator to przy tym nic. Nie jest to arcydzieło ale polecam zwłaszcza przy takiej kinowej pustyni jaką mamy obecnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankier.


Mocne 7/10. Film inspirowany faktami. Niby niezbyt skomplikowany, trochę przewidywalny ale świetnie się to ogląda.
Samuel L. Jackson gra niby jak zwykle ale jest trafnie dobrany do swojej roli i gra tutaj pierwsze skrzypce.
Reszta aktorów też gra bez zarzutów. I  świetnie dobrana muzyka.
Reżyser George Nolfi do tej pory robił filmy akcji i S-F a tym razem zaserwował nam całkiem inne kino i chyba dobrze, bo poradził sobie chyba nawet lepiej niż w niektórych produkcjach szybkiej akcji.
Polecam na spokojny wieczór.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. To może jeszcze jeden mniej popularny ale zacny film.


Obrazy bez autora.


Gorąco polecam. Bardzo dobrze się tą historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami ogląda.
Reżyser świetnego Życia na podsłuchu i tym razem nie zawiódł.
Film bardzo długi ale naprawdę się nie dłuży. A i momenty były...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rauszu Thomasa Vinterberga.

Reżyser dobrego Kurska i bardzo dobrego Polowania i tym razem nie zawiódł.

Grupa czterech przyjaciół postanawia sprawdzić na sobie maksymę, że człowiek rodzi się z za niskim o pół promila poziomem alkoholu we krwi.

I jakie to będzie miało konsekwencje nietrudno sobie wyobrazić. Mimo przewidywalności rozwoju sytuacji film całkiem dobrze się ogląda. Jednak nikt nie potrafi tak zagrać swoich bohaterów ,, po spożyciu'' jak nasi krajowi aktorzy. Jak przypomnę sobie Zółty Szalik, Wesele, Pod Mocnym Aniołem to tutaj studium alkoholizmu i zachowań z nim związanych wypada bardzo stonowanie. Film już jest mocno nagrodzony.

Na pochwałę zasługuje na pewno rola Madsa Mikkelsena.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pułapce myśliwego.

Historia 14 letniej żydówki w czasie IIWŚ, która ukrywa się udając chłopca wśród Niemców i Norwegów z nimi współpracujących.
Fajnie, że historia opowiedziana jest bez zbytniej przesady za to ze świetną grą aktorów. Dużo tu dramatów ludzkich.
Niestety raził mnie dobór ,, mało męskiej'' aktorki. Jej głos, wygląd cały czas budził wątpliwości jakim cudem nie zorientowali się, że to dojrzała kobieta. Aktorka ma 27 lat. Zagrała świetnie ale moim zdaniem lepiej powinna być dobrana do tej roli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz późnego wejścia w dorosłość i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Bardzo fajny film, sporo ciepła, humoru i zwykłego życia ludzi którzy muszą się zmagać z troskami dnia codziennego. Film fajnie pokazuje, że mimo naszych traum, problemów wcale nie musimy liczyć na cud żeby żyło nam się lepiej. Wystarczy zmiana naszego nastawienia.

No i ta obsada. Kogo tu nie ma!

Pete Davidson, Marisa Tomei, Bel Powley, Steve Buscemi, Bill Burr, Pamela Adlon.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrym nożem.

Patrząc na to co się dzieje na Słowacji to wydaje się że fabuła tego filmu filmu jest bardzo prawdopodobna.

Jakoś tak się mi jednak wydawało, że u nas takich przypadków jest dużo, dużo więcej.

Mocne kino.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150 Widziałam "Mandarynki" dwa razy, uważam, że jeden z najlepszych filmów ostatnich lat (wśród tych, które widziałam); Wybitne minimalistyczne antywojenne kino. 10/10. "Życie na naszej planecie" też jest piękne i przejmujące. Swoją drogą widzieliście "Czy czeka nas koniec (Before the flood) "? Kręciło National Geographic, a narratorem jest Leonardo Di Caprio. Mocny i przejmujący właśnie o problemach związanych z eksploatacją ziemi przez człowieka. 

Dopiszcie, kto nie oglądął, do swoich list "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Od razu wrzucam link do Playera 😉 Fenomenalny kawałek (włoskiego ❤️❤️❤️) kina.

https://player.pl/playerplus/filmy-online/dobrze-sie-klamie-w-milym-towarzystwie,180964

Ciekawe rzeczy tu polecacie, widzę, że mam co nieco do nadrobienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

Dopiszcie, kto nie oglądął, do swoich list "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".

O tak. To świetny film z naszą Kasią Smutniak.

Jako ciekawostkę dodam, że w naszym krajowym wydaniu tego samego filmu gra tą samą postać.

Tylko naszego odpowiednika czyli filmu ,,(Nie) znajomi'', nie polecam.

2 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

Widziałam "Mandarynki" dwa razy, uważam, że jeden z najlepszych filmów ostatnich lat (wśród tych, które widziałam)

@Redakcja AUDIO

Jak o wybitnych filmach mowa to koniecznie muszę wspomnieć o filmie

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.

A jest po temu szczególna okazja, ponieważ aktorka grająca główną postać czyli Frances McDormand gra także główną bohaterkę filmu Nomadland, który właśnie zgarnął Złote Globy. Za najlepszy film i reżyserię.

Tego drugiego jeszcze nie widziałem ale już się cieszę na tą ucztę.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...