Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

41 minut temu, narmer napisał:

Obejrzałem ostatnio polecany przez Ciebie "Shindisi" - było warto, bardzo dobry klimat, ciekawa historia i jeszcze to nagranie na końcu zrobione telefonem - robi wrażenie 

Miło słyszeć. No to mamy podobny gust filmowy. Muszę zwracać uwagę na to co proponujesz.

 

42 minuty temu, narmer napisał:

pozostając w tematyce wojennej "Syn Szawła" 

No to jest film jedyny w swoim rodzaju. I zwraca uwagę sposób kręcenia tego filmu. Niezapomniany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Shindisi" odpalę przy pierwszej możliwej okazji. Byłam w Gruzji łącznie miesiąc (polecam!!!!), więc i tamtejsze kino mnie ciekawi. A mało obrazów do nas dociera :) Polskiej wersji "Dobrze się kłamie" nie widziałam i chyba nie zamierzam. "Trzy billboardy", zgadzam się z Tobą, świetne. Z tego samego roku Oskarowego bardzo mi się też podobało "Ja, Tonya" z Margot Robbie. 

Na "Nomadland" czekam także :) @narmer - przypomniałeś mi o "Śnie Szawła".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIO też mi się zdarzyło być, przepiękne miejsca tam mają i dobre winko bo o kinie już wspomniałaś . szkoda że tak trudno dostępne są też u nas te ścieżki dźwiękowe na fizykach ale to jednak za duża nisza 

czy ten "nomadland" jest na podstawie książki ? czy to inna luźno inspirowana historia ?

@HQ150 "Trzy billboardy" trzy razy tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Z tego samego roku Oskarowego bardzo mi się też podobało "Ja, Tonya" z Margot Robbie. 

O tak. Margot Robie zagrała tam zdecydowanie inaczej niż w większości filmów. Jak nie ona.

Tu przypomina mi się naprawdę jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, także z aktorem którego nie podejrzewałem o tak dojrzałe aktorstwo.

To pokazuje jak zaszufladkowani przez producentów potrafią oni być. A wystarczy dać im się wykazać i wychodzi majstersztyk.

Mówię o Eddie Murphy i jego filmie Mr. Church. Porzućcie swoje o nim wyobrażenie i przed ekrany. Warto. Oczywiście ci którzy jeszcze tego nie widzieli.

 

I akurat w tym miejscu warto wspomnieć o świetnej ścieżce dźwiękowej tego filmu.

Tu jeden przykład

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem kino rosyjskie.

Sputnik.

Taki ichni Obcy albo bardziej Venom. Tylko nie bajkowy a dramatyczny.

 Efekty specjalne wzbudzają zazdrość. Że też nasze kino jest lata świetlne za nimi.

Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Świetny scenariusz. Naprawdę dużo lepszy niż niejeden amerykański ,, hit''.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom mistrza.

Bajeczka ale zrobiona niezwykle zgrabnie. Bez sztucznej spiny, na luzie bez niepotrzebnego patosu. Taka zabawa konwencją. Udana.

Dzień świstaka połączony z mordobiciem.

I ta pięknie mrucząca ślicznotka w kolorze starego złota. Aż szkoda, że tyle musiała wycierpieć.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszystko zadbam.

Warto obejrzeć dla samej Rosamund Pike.  Jak cudownie gra wyrachowaną, zimną sucz.

 

 

Dnia 6.03.2021 o 15:41, JaZz napisał:

Myślę że śmiało mogę nazwać siebie szczęściarzem, że mogę nadrabiać takie perły. Wczoraj pierwszy raz obejrzałem:

https://www.filmweb.pl/film/Skazani+na+Shawshank-1994-1048

 

A w takim razie te filmy o podobnej tematyce widziałeś?

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi wrogowie.

Niewiarygodna historia z 1971r z małego miasteczka z południa USA. Biali bogaci podsycają nienawiść rasową wśród białej biedoty, żeby utrzymywać w miasteczku ,, stary dobry porządek'' i pozostać dzięki niemu u władzy i nikogo do niej nie dopuścić. Do momentu kiedy dwie strony zza muru nienawiści zostają zmuszone do porozmawiania ze sobą.

Przywódca Ku-Klux-Klanu i czarnoskóra liderka miejscowej ludności przy jednym stole.

Dzisiaj nawet u nas temat wydaje się aktualny. Niestety. Film bardzo dobry. Główni bohaterowie zagrali koncertowo. Zwłaszcza Taraji P. Henson ale i Sam Rockwell też pokazał klasę.

Do tego rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2021 o 18:29, HQ150 napisał:

Ale jedynka była sporo lepsza.

Nie oglądałem jeszcze tej animacji. W ogóle, jeśli chodzi o animacje, to jestem strasznie w tyle.

Mam spory sentyment do filmu animowanego "Dinozaur" z 2000 roku. Bodajże moja pierwsza bajka, na VHS, którą dostałem pod choinkę 🙂

Dnia 2.03.2021 o 23:10, HQ150 napisał:

Mandarynki.

O, fajnie, że napisałeś o tym filmie. Miałem go obejrzeć, ale tak jakoś wyleciało mi z głowy 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2021 o 06:37, HQ150 napisał:

Najlepsi wrogowie.

Niewiarygodna historia z 1971r z małego miasteczka z południa USA. Biali bogaci podsycają nienawiść rasową wśród białej biedoty, żeby utrzymywać w miasteczku ,, stary dobry porządek'' i pozostać dzięki niemu u władzy i nikogo do niej nie dopuścić. Do momentu kiedy dwie strony zza muru nienawiści zostają zmuszone do porozmawiania ze sobą.

Przywódca Ku-Klux-Klanu i czarnoskóra liderka miejscowej ludności przy jednym stole.

Dzisiaj nawet u nas temat wydaje się aktualny. Niestety. Film bardzo dobry. Główni bohaterowie zagrali koncertowo. Zwłaszcza Taraji P. Henson ale i Sam Rockwell też pokazał klasę.

Do tego rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.

 

Świetny film -dziekuję za podsunięcie tej propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominowany do Oscara, rewelacyjnie zagrany ale jednak średni film

Nie wiem za co tak chwalona jest gra  Chadwica Bosemana.  Chyba to taka uprzejmość za to, że to była jego ostatnia rola. Przecież tutaj popis aktorski należy tylko do Violi Davis. Dla nie warto ten film zobaczyć.  Niech Was jednak nie zwiedzie trailer. Ten film to bardziej teatr telewizji. Ja lubię takie przegadane kino, ale do napięcia z Rzeźni, czy z Wściekłych psów to tu jest bardzo daleko.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 gramów.

Wstrząsający obraz ,, narkotykowego świata'' Iranu. Obrazy warunków życia biedoty, czy warunków w więzieniu porażają.

I tak pewnie film jest ,, wygładzony'' żeby w tak niedemokratycznym państwie mógł przejść. Warunki pracy policji, ciągły ich strach przed więzieniem to szok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się lepszego filmu. Film głośny ze względu na wstrząsającą historię którą opowiada i dlatego warto go zobaczyć. Fajnie, zresztą jak zwykle gra Kulesza.

Reszta niestety moim zdaniem średnia. Film niestety przerysowany, schematyczny, ,, czarno-biały''. Tu nie ma żadnych półśrodków, budowania złożoności postaci itd. Podział pomiędzy światem złym i dobrym jest odwalony od linijki i to jeszcze grubą krechą. Bardzo szkoda, bo można było z tej historii zrobić naprawdę rewelacyjny film. Tu mamy odwaloną robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...