Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

Father

Przejmujący obraz relacji córki z ojcem w obliczu jego postępującej demencji.

Świetna rola Hopkinsa. Film fajnie zrobiony, daje widzowi poczucie zagubienia co jest prawdą a co wytworem umysłu chorej osoby.

Jednak brakuje mi tu jakiegoś wyraźnego finiszu. Dobry podkład muzyczny.

A jak już o Hopkińsie mowa to najlepszy film z jego udziałem to ten.

Zresztą w którymś z wywiadów sam aktor ocenił swoją rolę w tym filmie jako najlepszą w jego karierze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman pro muze.

Trójka rodzeństwa w obliczu szybko zbliżającej się śmierci jednego z nich.

Przy próbie osłodzenia mu tego twardego lądowania będą musieli zmierzyć się ze swoimi traumami i przy okazji zrobić rachunek sumienia.

Pomysł na film bardzo fajny, sporo zdrowego humoru ale też i sporo gorzkich obrazów. Nie lubię Donutila ale film przyjemny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2021 o 14:18, HQ150 napisał:

Father

Przejmujący obraz relacji córki z ojcem w obliczu jego postępującej demencji.

Świetna rola Hopkinsa. Film fajnie zrobiony, daje widzowi poczucie zagubienia co jest prawdą a co wytworem umysłu chorej osoby.

I dostał za tę rolę Oscara dla najlepszego aktora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomadland.

Za co ten Oskar? Nie mam pojęcia. Za samo podjęcie ciekawej tematyki wykluczonych materialnie ze społeczeństwa w USA? Jednak ta pustynia filmowa Covidowa daje się we znaki w świecie filmu. Wystarczy przypomnieć poprzedni film z Frances McDormand, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, żeby samemu ocenić różnicę poziomów.

Nomadland to film przyzwoity ale niestety nie ma w nim niczego wybitnego. Spodziewałem się wielkiego kina a dostałem coś na kształt studyjnego, zaangażowanego społecznie obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2021 o 14:18, HQ150 napisał:

A jak już o Hopkińsie mowa to najlepszy film z jego udziałem to ten.

Nie oglądałem jeszcze, ale jeśli chodzi o najlepsze filmy z Hopkinsem, to u mnie w czołówce są "Okruchy dnia", i "Człowiek Słoń". No, jeszcze "Milczenie Owiec" niech będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauretańczyk.

Prawdziwa historia Mohamedou Ould Slahi, który przesiedział w Guantanamo 14 lat bez postawienia mu choćby jednego zarzutu.

Bardzo dobra rola Tahara Rahima ( na Netflixie jest fajny serial także z jego główną rolą Wąż). Miło było też zobaczyć na ekranie Jodie Foster.

Nie jest to film wybitny, jest tylko solidnie zrobiony ale to o czym opowiada, warto zobaczyć.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś szuka kina wybitnego, to miałem przyjemność obejrzeć w remasterowanej wersji wybitne dzieło Jana Sveraka z 1991 roku  Szkoła Podstawowa.

Klimat małego czechosłowackiego miasteczka z pierwszego roku po wojnie. Tu nie ma słabych punktów, gra aktorów, zdjęcia, klimat, coś pięknego.

Film wydawało by się w sposób bardzo żartobliwy, lekki opowiada o rzeczach bardzo poważnych. Niby robi to naiwnie ale porusza widza do głębi. No i gra tych małych łobuzów.

Dzieci a nie ma w ich grze cienia przerysowania, braków warsztatowych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpierducha którą śmiało mogę polecić. Owszem to kolejny film ,, zabili go i uciekł'' ale zrobiony bardzo sprawnie, z przymrużeniem oka, bardzo dobrze zagrany ( wiadomo Bob Odenkirk) do tego ma świetną ścieżkę dźwiękowa i fajne zdjęcia. Sceny walk wręcz też robią wrażenie. Mnie się podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pojedynek" 1977 w reżyserii Ridleya Scotta. Bardzo dobre kino. Zacytuję opis z Filmweb - "Porucznik Armand d’Hubert, działając z polecenia przełożonych, dostarcza innemu oficerowi rozkaz pozostania w areszcie domowym. Nie zdaje sobie sprawy jak bardzo wpłynie to na jego dalsze życie."

Warto obejrzeć, chociażby po to, żeby zobaczyć, jak bezsensowna jest chęć nieustannego dążenia do zemsty, zemsty właściwie za nic, bez przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JaZz napisał:

Lubię, dawno nie oglądałem. Myślę, że jest to jeden z najlepszych westernów powstałych od lat 90 do teraz. Val Kilmer świetnie zagrał.

40 minut temu, JaZz napisał:

Wędruje na listę. 

Część osób pewnie się może zdziwić, że reżyserem jest Ridley Scott, gdyż film jest mocno stonowany, jeśli chodzi o dynamikę, tempo działań, które widzimy podczas seansu, pewnie część uzna, że film jest nudny. Moim zdaniem,  jest to naprawdę kawał dobrego kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JaZz napisał:

Oczywiście wiesz ze to remake? 

Oryginał: https://www.filmweb.pl/film/Prawdziwe+męstwo-1969-8852

O, nie wiedziałem, przynajmniej nie przypominam sobie, żebym kojarzył lub oglądał ten film z 1969 roku.

Szczerze, to nie lubię amerykańskich westernów, tych z lat 50 i/lub 60, jakieś takie dziwne mi się wydają, co innego spaghetti westerny.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JaZz napisał:

Parę dni temu oglądałem fajny krótki metraż komediowy. Uśmiałem się mocno.

Jakoś w połowię zacząłem kminić że skądś to kojarzę. Na koniec okazało się że jest na podstawie pasty z sieci, którą oczywiście musiałem kiedyś czytać. :D

Dostępny na NF. Polecam.

https://www.filmweb.pl/film/Fanatyk-2017-783759

Ja też polecam Fanatyka, z Ryanem Goslingiem, ale na pewno oglądałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem ,,marwelówek''. No ale tym razem czapki z głów.

Oczywiście to w dalszym ciągu naiwne widowisko ale jednak Widowisko!

Ta zabawa każdym detalem, niezwykle wypieszczone ujęcia, piękna i świetnie zrealizowana ścieżka dźwiękowa( u mnie Dolby True HD 7.1) . Tylko nie rozumiem co akurat brali twórcy, żeby wpaść na pomysł: ,, A zróbmy to w formacie 4:3''.

Jeszcze nie dooglądałem bo to ponad czterogodzinne posiedzenie ale już jest nieźle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaZz napisał:

Pierwsza wersja wbrew upiniom również podobała mi się. Jednak ta od Zacka jest dużo, dużo lepsza. 

To chyba Zack. Kolego... Ty wiesz ze jest również 4:3, ale do tego czarno biała? :D

 

Oglądałem, to że jest 4:3 to mi zbytnio nie przeszkadzało, ale że jest w wersji czarno białej, wg mnie na atrakcyjności oglądania dużo się traci. 

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JaZz napisał:

Pierwsza wersja wbrew upiniom również podobała mi się. Jednak ta od Zacka jest dużo, dużo lepsza. 

To chyba Zack. Kolego... Ty wiesz ze jest również 4:3, ale do tego czarno biała? :D

 

Nie no, sam by na to wpadł. Myślę, że mogła być impreza z producentami i jak już byli nieźle zrobieni to w takim gronie Affleck, Nolan, Snyderowie się zaczęli ,, popisywać'':-)

-A co , ja 4:3 nie zrobię?! Ja nie zrobię?

-Ale czarno białej 4:3 to nie zrobisz!

-Potrzymaj mi piwo...

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się obejrzeć kolejny tegoroczny-oskarowy film. Nagrodzony za drugoplanową rolę żeńską.

Faktycznie Yuh-Jung Youn w roli babci sprawdziła się bardzo dobrze.

Inne spojrzenie na amerykański sen. Tym razem imigranći z Korei chcieliby zbudować swój lepszy świat na wzgórzach Ozark. Gorzki obraz tego malutkiego swiatka ale jednak ze światełkiem nadziei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy film Bohdana Slamy. O owdowiałej kobiecie już za połówką życia, z ,, balastem'' dwójki toksycznych synów.

Samotna, smutna i pogodzona z tym losem. Przez przypadek z wnukiem trafia na spacerze na grupę morsów emerytów. I co z tego wyniknie warto zobaczyć.

Tu nie ma słodzenia, jest dosadnie, gorzko i celnie.

Film zgarnął Czeskie Lwy w 2018r.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gniazdo.

Film który i opowiedzianą historią ( w sumie banalną) i zdjęciami i muzyką ma wzbudzić niepokój u widza. I to się udaje. Nawet jak w początkowym scenach widzimy ,, ładne obrazki'' to już czujemy, że tam się coś mrocznego w tle dzieje. Pod koniec niestety film traci trochę energii, nie udaję się zbudowanego klimatu utrzymać ale i tak warto ten obraz obejrzeć.

No i w głównej roli Jude Law i Carrie Coon. Sceny z jej udziałem w restauracji. Palce lizać!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JaZz napisał:

Przypomniał mi się jeszcze jeden film którego nie skończyłem. Armia Umarłych. Proszę nie oglądajcie tego syfu :D bo będzie takich crapów jeszcze więcej. Film bije rekordy popularności wśród Netflix Originals. Ja popełniłem błąd bo nie spojrzałem na oceny przed seansem. Nie idźcie moim śladem. Jeżeli ktoś chce to koniecznie obejrzeć to mogę wygenerować linka premium, Nie nabijajcie licznika! :D

Nie popełnię, sama nazwa mnie odstrasza, po fotce skojarzyło mi się z zombi a tego wręcz nie dzierżę. 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...