Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

2 godziny temu, gienas napisał:

A co od "Czasu Apokalipsy" to polecam wesję rężyserską...

takie było oglądane ;)

apoc.jpg

6 minut temu, Butler napisał:

Do niedawna królowała u nas w domu tylko i wyłącznie polska ścieżka dźwiękowa. Lektor, dubbing to oczywista oczywistość. No właśnie... Do niedawna. Różnica na plus w otwartości i jakości oryginalnych wersji jest tak znaczna że aż głupio się słucha pl przełączając tryb w locie.

No właśnie , przy lektorze też jest podgłośnienie względem ori , co nie jest zbyt przyjemne. Wolę jednak jak "akcja" hałasuje aniżeli głos lektora ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

Wniosek? Najlepsze już było 🙂.

Zapewne tak.

 

1 godzinę temu, soundintruder napisał:

Podzielam przedstawione propozycje choć dla mnie na pierwszym miejscu dzieła Stanleya Kubricka, a pozwolę sobie dodać - Wróg u bram, Imperium Słońca (młody Bale, Malkovich), Pola śmierci, Stalingrad.

Zapomniałem dodać jeszcze - Ofiary wojny (S. Penn, M.J. Fox) i Igła (D. Sutherland).

"Wróg u bram" niezły, ale nie zaliczyłbym go do ścisłej czołówki. Dzięki, że napisałeś o filmie "Pola Śmierci", kiedyś miałem go obejrzeć, ale wyleciało z głowy. Filmu "Igła" nie kojarzę.

Pluton, Pianista - te dwa filmy też należą do moich ulubionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Falcon and the Snowman" leciał swojego czasu na MGM HD z lektorem, może krąży gdzieś na torrentach. Na płycie DVD wyszedł kiedyś jedynie z PL z napisami, na BR to nawet napisów nie ma.

The-Falcon-And-The-Snowman.png

 

 

2 godziny temu, Adi777 napisał:

"Black Hawk Down" pewnie idealny pod Atmosa ;) @Butler Oglądałeś u siebie?

Listę do obejrzenia mam bardzo długą, Helikopter w ogniu też na niej jest bo to klasyka garunku. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Butler napisał:

@MarekPijowczyk Utkwił mi w pamięci "Sputnik" jeśli chodzi o S-F. Wiem że ruskie w obecnych czasach jest passe... Ale polecam.

https://www.filmweb.pl/film/Sputnik-2020-856509

 

No jest passe to prawda. Aczkolwiek ja nigdy jakoś nie przepadałem za kinem wschodnim, ale dziękuję ;) Chętnie obejrzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Panther Wakanda Forever (disney+) - od wczoraj na disneyu w top wersji imax , dolby vision , atmos - także dźwiękowo i obrazowo pełen wypas.

Jak na film o "superherosach" było nieźle , eleganckie efekty specjalne , dobrze zgrana muzyka , chyba nawet była gdzieś wersja 3D , w podmorskim mieście wizualnie ma to sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

Heh, nawet tego nie oglądam. 

Heh, zabrzmiało jak szydera :D

Co kto lubi, o gustach nie powinno się nie dyskutować. Nie wyśmiewam jak starocie są polecane bo sam do nich czasem wracam. Trzymam się zasady by nie komentować filmów których nie obejrzałem bądź nie chce obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Butler napisał:

Trzymam się zasady by nie komentować filmów których nie obejrzałem bądź nie chce obejrzeć.

Często przed obejrzeniem spojrzę na noty/komentarze na imdb/filmweb , po stwierdzam ,że bym coś fajnego przegapił.

Przy filmach marvel,dc itp. treść mniej się liczy niż efekty audio-video , jak są dobre to jest fajnie , jak są złe to jest nie fajnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mad Heidi - dla fanów kina klasy B jazda obowiązkowa. Tak durno złe, że aż złodobre. Idiotyczne? Owszem. Cycki są? Są. Tragicznie koślawe efekty specjalne? No ba. Krew tryska kiedy trzeba? Strumieniami. Nic tylko brać. Polecam. Tylko trzeba takie rzeczy lubić. 😆

 

Edytowano przez Oin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Oin napisał:

Cycki są? Są.

Zostałem przekonany.

A o czym w ogóle jest?

U mnie ostatnio Wywiad z wampirem (1994) - po raz pierwszy. Można obejrzeć, ale liczyłem na ciekawszą opowieść.

Oprócz tego "Piraci z Karaibów", ostatnie dwie części, też oglądane po raz pierwszy. Kiedyś wskazałbym Klątwę Czarnej Perły jako ulubioną część, ale teraz skłaniam się ku "Na Krańcu Świata". Bardzo przyjemne blockbustery, no i Jack Sparrow, uwielbiam gościa 😁

Poza tym "Lokator" (1976) - baaardzo klimatyczny film, a końcówka zryła mi beret 😁

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2023 o 21:00, soundintruder napisał:

Skoro klasyka z tak dawnych lat to zapytam czy "Sokół maltański" rocznik 41 z H. Bogartem już zaliczony ?

:) Mam na DVD wiele filmów z Bogartem, a na ścianie plakat z Casablanki :) 

Z filmów mam i wiele razy obejrzałem: Casablanca, Mroczne przejście, Sokół maltański, Wielki Sen, Afrykańska królowa, Mieć i nie mieć, Pobić diabła, Sirocco, Key Largo , Pustka.

Mój ulubiony to Mroczne przejście :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2023 o 18:11, Adi777 napisał:

"Wróg u bram" niezły, ale nie zaliczyłbym go do ścisłej czołówki. Dzięki, że napisałeś o filmie "Pola Śmierci", kiedyś miałem go obejrzeć, ale wyleciało z głowy. Filmu "Igła" nie kojarzę.

Pluton, Pianista - te dwa filmy też należą do moich ulubionych.

Igła - niemiecki szpieg (Donald Sutherland) w UK-  dobry film, ale mniej wojenny, a bardziej szpiegowski

Najlepsze filmy wojenne wg mnie to :

Pianista, Lista Schindlera, Tylko dla orłów, Listy z Iwo Jimy, Szeregowiec Ryan, Parszywa dwunastka, Okręt, Upadek, Katyń i najnowszy film z zeszłego roku- Na zachodzie bez zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, terracan1929 napisał:

Igła - niemiecki szpieg (Donald Sutherland) w UK-  dobry film, ale mniej wojenny, a bardziej szpiegowski

Najlepsze filmy wojenne wg mnie to :

Pianista, Lista Schindlera, Tylko dla orłów, Listy z Iwo Jimy, Szeregowiec Ryan, Parszywa dwunastka, Okręt, Upadek, Katyń i najnowszy film z zeszłego roku- Na zachodzie bez zmian.

Katyń też bym dopisał do mojej listy. Upadek wciąż mam do nadrobienia.

Szeregowiec Ryan - sam nie wiem. Lubię, podobnie jak Helikopter w ogniu, ale nie zaliczył bym ich do najlepszych filmów wojennych. Dobrze się ogląda, ale zbyt duży nacisk kładą na same widowisko.

Zapewne super się je ogląda i słucha w Dolby Atmos na dobrym sprzęcie 😀

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...