Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

Your Honor.


Świetna rzecz.
W głównej roli Bryan Cranston. Szanowany, zasłużony obywatel który dla dobra rodziny zaczyna swoje drugie kryminalne życie.
Ma przeciwko sobie prawo i mafię. Skąd my to znamy?
Tak, mimo niby zupełnie innej historii w zasadzie otrzymujemy to, za co lubimy Cranstona najbardziej. Czyli za Waltera White'a z Breaking Bad.
Każdy odcinek trzyma w napięciu od początku do końca. Jeszcze mi zostały do obejrzenia dwa.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden serial który teraz oglądam.
Tym razem serial Apple TV.
Servant.
To niezwykle klimatyczna, mroczna opowieść. Prawie horror.
Świetne zdjęcia, akcja w zasadzie cały czas dzieje się w jednym szeregowcu a ile tam się dzieje.

Obecnie leci drugi już sezon tego serialu.  Świetnie zagrany z bardzo dobrze zrealizowaną ścieżką dźwiękową.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też rewelacyjna produkcja.

Z niecierpliwością czekam na szósty sezon.

Gra aktorska na najwyższym poziomie. Oczywiście na plan pierwszy wybija się główny bohater grany przez Cilliana Murphy. Ale  jaką ozdobą jest np. Tom Hardy!

I ta ścieżka dźwiękowa. Do tego proste zasady, pieniądze, przemoc i kobiety. Birmingham po pierwszej wojnie światowej, świat mafii cygańskich, żydowskich i polityki.

 

I kawałek z czołówki serialu. Nick Cave And The Bad Seeds - Red Right Hand

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2020 pojawił się amerykański reamake tego serialu ( na razie pierwszy sezon) ale podobno jakością bardzo daleko mu do produkcji brytyjskiej.

Lupin

Jakoś miałem opory podejść do tej Netflixowskiej produkcji.  Jednak zachęcony przyzwoitymi notami wytrzymałem jakoś mocno naiwny i chyba najsłabszy w tym serialu pierwszy odcinek a potem cztery kolejne były już całkiem sympatyczne. Sympatyczny to zresztą chyba najlepsze określenie tego serialu. Lekki , łatwy i przyjemny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym razem produkcja AppleTV+


Ted Lasso - Serial opowiada o trenerze futbolu amerykańskiego, który obejmuje angielską drużyną piłkarską.
Nowy trener nie zna zasad piłki nożnej, a co dopiero mówić tu o umiejętnościach trenowania. Tylko żeby ktoś nie pomyślał, że trzeba być fanem tej dziedziny sportu, żeby się zabrać za ten serial. Nic bardziej mylnego. To serial dla wszystkich.

Dobry, niegłupi humor gwarantowany. Jedna z lepszych pozycji komediowych ostatnio przeze mnie oglądanych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2021 o 16:54, HQ150 napisał:

Your Honor.


Świetna rzecz.
W głównej roli Bryan Cranston. Szanowany, zasłużony obywatel który dla dobra rodziny zaczyna swoje drugie kryminalne życie.
Ma przeciwko sobie prawo i mafię. Skąd my to znamy?
Tak, mimo niby zupełnie innej historii w zasadzie otrzymujemy to, za co lubimy Cranstona najbardziej. Czyli za Waltera White'a z Breaking Bad.
Każdy odcinek trzyma w napięciu od początku do końca. Jeszcze mi zostały do obejrzenia dwa.

 

Skończyłem wczoraj ten serial. Pierwszy sezon. Nie mam pojęcia czy planowana jest kontynuacja.

Do samego końca serial trzyma w napięciu. Niby głównie tu jest gadane ale jak to jest zrobione! I niezwykle dosadne, nie pozostawiające niedomówień zakończenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem serial Pokonani na C+.

Niestety słaby. Dziwi mnie, że ekipa która zrobiła coś tak wybitnego jak Most nad Sundem tym razem jakby zupełnie zapomniała o co w tym chodzi.

Jak ktoś jeszcze nie widział Mostu... to niech nadrobi zaległości koniecznie. To kwintesencja skandynawskich seriali.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tu jeszcze słowa o wybitnym serialu który właśnie zgarnął najważniejsze Złote Globy

 

8 godzin temu, narmer napisał:

@HQ150 o zdecydowanie, świetny klimat. trzeba będzie w takim razie poczekać 

A Suburrę widziałeś?

Tym razem m.in. mafia romska, watykańska i znowu świat polityki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...