Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, remak napisał:

Na HBO rozpoczął się 4 sezon Fargo. Jestem po pierwszym odcinku. Akcja się rozkręca. Jestem ciekaw czy utrzymają poziom wcześniejszych serii.

Moim zdaniem niestety nie. Nie chcę Cię martwić ale jakoś mnie ten sezon nie porwał. Oczywiście jest parę świetnie zagranych postaci, zdjęcia, klimat wciąż robi wrażenie, ale jakoś to zachwytu pierwszego sezonu to tu już brak. Niestety ten sezon nie potrafi wciągnąć widza bez reszty. Momentami jest po prostu nudno.

11 godzin temu, JaZz napisał:

O! Wygląda ciekawie. Mało ludzi oglądało, więc mało ocen, ale jak średnia nie spadnie poniżej 7 (teraz 7,5) na FW to też zasiądę. Podziękował

Zrobiłem wczoraj dwa odcinki. Piękne zdjęcia, świetnie zarysowani bohaterowie. No i ten klimat zimnego, malutkiego skandynawskiego miasteczka, gdzie każdy o każdym wszystko wie. I to wszystko podlane dużą dawką absurdu, przerysowania i specyficznego, dosadnego humoru. Taki Przystanek Alaska na ostro, bez słodzenia.

Z przyjemnością obejrzę resztę.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2021 o 08:31, HQ150 napisał:

Do ostatniego odcinka z tym bym się zgodził. Niestety nie rozumiem pomysłu reżysera na ten serial.

Najpierw buduje różne prawdopodobne historie co się stało, mnóstwo wątków wokół nich żeby wywieźć w pole widza, a potem dostajemy ni stąd ni zowąd odcinek który po prostu cofa się w czasie i pokazuje w sposób liniowy bez żadnej tajemnicy to co się wydarzyło. Jakbyśmy jakiś dokument kompletnie nie  z tego serialu oglądali.

 

 

Aj, niestety wszystko to prawda. Za szybko wyłożyli karty na stół. Mimo wszystko na tle innych polskich produkcji, które widziałam wciąż się wyróżnia.

Wyczytałam, że kręcą drugą część Rojsta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2021 o 12:46, JaZz napisał:

Btw dlaczego nie chcesz siąść do Smoczego Księcia?

Ja nie mam nic przeciwko kresce.

Ale takiej.
Love, Death & Robots

W piątek premiera drugiego sezonu. Pierwszy był świetny.

Zachwycający wizualnie, nowatorski, zaskakujący i wciągający.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem drugi sezon serialu Miasto na wzgórzu.

Mamy tutaj kontynuację historii z sezonu pierwszego. W dalszym ciągu rywalizacja-wojna-współpraca pomiędzy głównymi bohaterami jest tutaj najważniejsza. Znowu otrzymujemy widowisko w którym nikt z bohaterów nie pozostaje bez ran i nikt nie święci zwycięstwa. Obraz beznadziei, korupcji, prochów który tyczy się tych na dole drabiny ale i tych w FBI czy prokuraturze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłem film z Jude Law i przypomniał mi się rewelacyjny, nowatorski i obrazoburczy serial z nim w głównej roli.

Młody papierz. Zagrał tam wybitnie.

 

Serial ma też drugi sezon. Nowy papież. Moim zdaniem już niestety trochę słabszy. Ale tylko trochę.

Pochwalę go kawałkiem z intro:

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JaZz napisał:

Świetnie się oglądało i wspominało. Było zabawnie i wzruszająco. Serial oglądałem kupę lat temu, więc chyba mogę przysiąść do niego znowu, bo nabrałem ochoty.

https://www.filmweb.pl/serial/Przyjaciele-1994-33993/episode/special/2268849

Nie rozumie fenomenu tego serialu, zabierałem się do niego ze trzy razy i totalnie mi nie podchodził. Może nabrałem uprzedzenia lub mam inne poczucie humoru 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2021 o 15:33, JaZz napisał:

@HQ150 i jak podobał się LD&R 2? 😏 

Zrobiłem na razie 6 odcinków i niestety to już nie to. Pierwsza seria była nowatorska, wizualnie rozbuchana, każda historia kończyła się jakąś puentą, zaskoczeniem.

Tu tego brakuje. Są wyjątki ale już nie ogląda się tego z takimi wypiekami na twarzy. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2021 o 07:01, HQ150 napisał:

Zacząłem nowy serial HBO z Kate Winslet. Proszę się nie bać nic z titanikowej jej roli tutaj nie znajdziecie.

Wręcz przeciwnie. Mamy świat ludzi zwykłej Ameryki, z problemami finansowymi, osobistymi, problemami jak przeżyć kolejny dzień.

Bardzo mi się spodobał. Nie przypomina amerykańskich produkcji, bardziej kino skandynawskie. Bez kolorowania, bez patosu.

A tak przy okazji jest to serial detektywistyczny, bo główna bohaterka jest panią detektyw która próbuje rozwikłać tajemnicę zbrodni.
Ale chyba nie nić kryminalna jest tutaj najważniejsza ale atmosfera tego małego, nieciekawego miasteczka w którym wszyscy się znają.

No i rola Kate Winslet która robi ten serial.

 

Ale serial. Rewelacja. Jeden z najlepszych jakie ostatnio oglądałem.

Do samego końca potrafi zaskoczyć widza i nie traci tempa. No i ta gra aktorów. Kate Winslet 10/10. Bardzo dobra rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HQ150 napisał:

Ale serial. Rewelacja. Jeden z najlepszych jakie ostatnio oglądałem.

Do samego końca potrafi zaskoczyć widza i nie traci tempa. No i ta gra aktorów. Kate Winslet 10/10. Bardzo dobra rzecz.

Przedwczoraj go skończyłem i zgadzam się z tobą w 100%. Obejrzałem go tylko dzięki żonie, ona go wybrała, ja bym chyba nie wybrał. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HQ150 napisał:

Zawsze się dziwię jak ktoś koniak pije ze szklanki. Ja jednak jestem tradycjonalista i wolę z koniakówki.

A podobno wcale to nie lepiej.

Pierwotnie napisałem ze szklaneczkę whisky, ale poprawiłem na koniak i tak wyszło. Oczywiście koniak tylko z koniakówki 😀 i gra muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amarok napisał:

Oczywiście koniak tylko z koniakówki 

No podobno właśnie nie. Masz takie podejście jak ja a teraz podobno jest inny trend.

3 godziny temu, JaZz napisał:

co trzymacie od spodu żeby grzać?

A to już zależy czym się bardziej chcesz degustować. Aromatem czy smakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem serial Rysa. I bardzo się z tego powodu cieszę.

Ostatnie odcinki to była już chyba męka dla twórców. Bo dla mnie była. Ostatni odcinek najgorszy.

Zaczął się dobrze, miał fajnie zarysowane postacie ale niestety nic z tego nie wyszło. Z fabuły też nic bo na koniec serialu wiemy dużo mniej niż na początku. Chyba żaden wątek nie znalazł swojego wyjaśnienia i finału. Nie tak się to robi kochani twórcy. Gra Zakościelnego czy Zamachowskiego powinna być pokazywana na studiach aktorskich na zajęciach, jak tego nie robić. Dłużyzny w serialu które były na siłę zapychane mrocznymi wizjami były żenujące.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla odmiany coś co naprawdę warto zobaczyć.

Momentami śmiałem się na głos. Aktorzy perfekcyjnie dobrani do swoich ról. Skostniały świat nowojorskich, żydowskich dzielnic lat 60-tych i zbuntowana, poszukująca niezależności stand-up erka z przypadku. Zdjęcia, scenografia, dialogi. Mistrzostwo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...