Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

Dnia 19.09.2021 o 07:13, HQ150 napisał:

W piątek była premiera pierwszego odcinka drugiej serii serialu The Morning Show.

Ten serial to najbardziej oglądana produkcja Apple TV+.

Jedynka bardzo mi się podobała, oby dwójka nie była gorsza.

 

 

 

No i niestety pierwszy odcinek drugiej serii nudny jak flaki z olejem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam "Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)", jestem w trakcie "Sex education".

Oba ogląda się dobrze, ale taki wniosek mi się nasuwa - mimo, że jeden dzieje się w Niemczech, drugi w UK oba są nieznośnie amerykańskie. Gdzie ten lokalny koloryt? Tak, wiem że to seriale Netflixa, a jednak zastanawiam się czy faktycznie nastąpiła taka unifikacja naszego życia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mają przełożyć twarde sf takie jak Fundacja na język serialu? To nie czasy Odysei Kosmicznej Kubricka czy pierwszej Diuny. Twarde sf może powróci, jeśli ktoś spróbuje zekranizować np Ślepowidzenie. Ale Fundacja? Za dużo treści, za dużo filozofii, za dużo zadumy i refleksji. Takie rozwinięcie o kosmos Kantyczki dla Leibowitza. 
 

Invincible jest zajebisty, polecam komiks. Małe różnice są. Z tego typu jest jeszcze Final Space. 

Ja ostatnio wciągnąłem Squid Game. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Khedron

A widziałeś squid game czy marudzisz żeby marudzić?

A co do starych seriali to hmm M*A*S*H? Ale tutaj raczej nikt nie dorówna. W sumie można by założyć temat o starych serialach, można by tam wrzucić takie perełki jak Firefly, SG, Grimm, Supernatural. 

Kino się nie stoczyło. Kino nigdy nie było lepsze, zaryzykuję takie stwierdzenie. Kino koreańskie mocno weszło na rynek, właśnie dzięki Netflixowi chociażby Train to Busan. Kino duńskie (i generalnie skandynawskie) także zaczyna być rozpoznawalne właśnie dzięki Netflixowi. Anime zaczyna żyć dzięki właśnie netflixowi. Takie serie jak Seven Deadly Sins czy Castelvania. Zgodzę się Netflix to masówka, ale mowienie, w całości to gówno to co najmniej semantyczne nadużycie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Ptaki ciernistych krzewow i Shogun. A dla milosnikow kryminalow Colombo i 07 zglos sie

No i dla miłośników niewoli "Niewolnicę Isaurę" a dla bogaczy "Pogode dla bogaczy" a i o dzieciach niezapominajmy Pan Telsfor i PanKracy no i oczywiście dla miłośników formacji WOT "Czterech pancernych" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...