Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

"Młody papież" świetny, chociaż scenariusz miał też słabsze fragmenty. Na szczęście Jude Law niósł całość. :)

"Robin of Sherwood" - tak, ale z Michaelem Praedem. Te późniejsze odcinki z Jasonem Connerym już słabsze. Przy okazji - czy pamiętacie (bez sprawdzania obsady), jaki znakomity brytyjski aktor grał w tym serialu na stałe? :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundacja jako serial sięgnęła dna. Goście od scenografiii, spece od CGI są na najwyższym poziomie. Scenariusz jest zły i kiepski i jednocześnie do niczego. 

Jednocześnie znalazłem kolejny serial: Inwazja. Do tej pory było okej, ale najnowszy odcinek jest po prostu dobry. Mogliby jeszcze mniej pokazać obcego. Pozostawić go jako cienie, dźwięki i pozwolić wyobraźni domalować resztę. Jest dobrze. Gęsto od atmosfery zagrożenia  i przytłaczająco w byciu zwierzyną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

4 sezon Startrek Discovery się zaczał. Oglądam równolegle StarTrek The NExt Generation (tak ten z Picardem). Matko jakiż ten nowy StarTrek jest słaby. Jak jest źle prowadzony. Scenriusz szoruje po dnie. Aktorzy starają się wyciągnąć więcej ale, no cóż z pustego to i Salomon. Na plus efekty specjalne. I tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morning Show i Ted Lasso : zaliczone , całkiem całkiem.W MS trochę jakość spadła w 2 sezonie. 

Jakby ktoś nie wiedział jeszcze , Yellowstone idzie z 4 sezonem. Co tydzień tuptam nóżką z niecierpliwością :D  Ciekawe co im wyjdzie z Y 1883 ( prequel) 

Hellbound : zmarnowane 35 min życia , nie dotrwałem do końca pierwszego odcinka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bahzell napisał:

4 sezon Startrek Discovery się zaczał. Oglądam równolegle StarTrek The NExt Generation (tak ten z Picardem). Matko jakiż ten nowy StarTrek jest słaby. Jak jest źle prowadzony. Scenriusz szoruje po dnie. Aktorzy starają się wyciągnąć więcej ale, no cóż z pustego to i Salomon. Na plus efekty specjalne. I tyle. 

Masz rację. Jestem fanem Star Treka, nie wiem czy wszystko widziałem, ale Discovery....nie dałem rady obejrzeć do końca nawet pierwszej serii. Szkoda.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kończymy trzeci sezon "Atypical". Nie wiem, czy była tu o nim mowa. Autyzm nastoletniego bohatera jest tylko pretekstem dla rodzinnego portretu. Bardzo ciepły, momentami wręcz ujmujący komediodramat familijny. Dobrze zagrany. Kilka znanych nazwisk, ale ci mniej opatrzeni też się przykładają, szczególnie aktorka grająca Casey. Fabuła i realizacja trzymają poziom, a nawet zastanawiam się czy trzeci sezon nie jest najlepszy z dotychczasowych. Dokładnie tego szukałem. Bez nachalności, wulgarności, humor dawkowany oszczędnie, ale przynajmniej nie jest prymitywny. Gdyby jeszcze przestali kłaść się w butach na łóżku. Czy naprawdę w Ameryce wszyscy tak robią? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem wiedźmina. Czytałem wszystko co wyszło i jest około Wiedźminowe, włączając pierwszą wersję opowiadań z później usuniętym a anstępnie przywróconym Droga z której się nie wraca, jeszcze wersje z poprawkami korektora, na które tak zżymał się Sapkowski, włączając tomik opowiadań W Leju po bombie z niekanonicznym zakońćzeniem sagi napisanym przez Sapkowskiego. Plus opowuiadania fanowskie, które wygrywały konkursy tak z 20 lat temu. 
 

I po prostu to dobry odcinek jest w tym serialu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin sezon 1 słabizna wyglądająca jakby było kręcone canonem przez jutubera ;) Sezon 2 o klasę wyżej , odcinek 6 atak skrzydlatego potwora zrobił rozwałkę by subwoofer w pomieszczeniu :D Chociaż widać było słabszego reżysera 3,4 odcinka. Ale ogólnie wreszcie używane znaki , więcej potworów , jakiś klimat. Szkoda tylko ,że nie było slow mo jak brali eliksiry by pojawił się napis co to oraz jaki wpływ ma na wiedźmina poza zmianą koloru oczu.

Mogli też trochę lepiej cesarza ogarnąć , pokazując od szyi w dół w paru odcinkach co by budować "niespodziankę"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J4Z napisał:

Polakom chyba nie bardzo podszedł bo na FW oceny słabiutkie

Chyba daltego że zrobiony jest z gry, nie z książki. Tylko pierwszy odcinek w miarę się zgadzał z pisaną.

 Druga i dalej to już sfilmowana gra w której Ciri gra jak drewno :D  .

 Ale dla mnie książka i gra to dwa uniwersa i oba są super 😍 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gienas napisał:

 Druga i dalej to już sfilmowana gra w której Ciri gra jak drewno :D  .

Na razie męczę pierwszy sezon. Naprawdę słabo jest. Przede wszystkim drewniany Henry Cavill - nie ma nic oprócz sylwetki. Geralt, wbrew temu, co sam o sobie mówił, był jednak bardzo ludzki. A tu - komputerowo przerobiona twarz Cavilla, absurdalnie chrapliwy głos, jakieś kuriozalne pochrząkiwanie. Uproszczona fabuła, patos w miejsce ironii, pominięte niuanse, nadmiar tandetnych efektów, walki pozbawione realizmu. Postanowiłem, że obejrzę do końca, ale na razie widzę produkt dla nastolatków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista najlepszych seriali wg Wyborczej.

I co państwo na to:

20. Fundacja (Apple Tv)
19. Ogrodnicy (HBO Go)
18. Hellbound (Netflix)
17. Wiedźmin 2 (Netflix)
16. Gdzie jest mój agent 4 (Netflix)
15. Cień i kość (Netflix)
14. Łasuch (Netflix)
13. Biały lotos (HBO Go)
12. Sceny z życia małżeńskiego (HBO Go)
11. Wielka 2 (HBO Go)

10. Sprzątaczka (Netflix)
9. Bo to grzech (HBO Go)
8. Na wodach północy (HBO Go)
7. Sex education 3 (Netflix)
6. Ted Lasso (Apple Tv)
5. Sukcesja 3 (HBO Go)
4. Arcane (Netflix)
3. Kolej podziemna (Amazon prime)
2. Squid game (Netflix)
1. Mare z Easttown (HBO Go)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Oglądałeś już?

Dwa. Dzisiaj może trzeci. Z nieustającą frajdą lykam jak młody pelikan te historie. Trochę rozczarowany jestem rozbieżnościami pomiędzy wersją ekranową, a papierową ale ogólnie każdy odcinek to dla mnie filmowe wydarzenie dnia jest, pod warunkiem, że nie oglądam kolejnych odcinków Wiedźmina czy Koła Czasu 😂

W styczniu może ukaże się ostatni tom The expanse do przeczytania. Mam nadzieję, że będzie mi dane poznać zakończenie tej space opery. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...