Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

Skończyłem pierwszą połowę 4-tego sezonu Ozark. Działo się. :)  Czekam na drugie pół - podobno będzie dostępne przed końcem maja. Mam nadzieję, że kluczowe postacie wyjdą z tego żywe. Nawet mniejsza o Marty'ego i Wendy, ale żeby chociaż Ruth i dzieciaki przetrwały. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2022 o 11:32, J4Z napisał:

Jestem po pierwszym odcinku Reachera. Jest humor, fajne dialogi. Podoba mi się. 

Namówiliście i mnie na Reachera :)  bardzo ładnie się rozwija ciekawa akcja.

Ale ekspresja 😆 twarzy Reachera powala :D , no normalnie nic nie mówi, tylko paczy ;) i wsio wiadomo 🤣  .

 Powala i rozwala mnie przynajmniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Jestem w połowie drugiego sezonu i już wiem że nic im się nie stanie przynajmniej do połowy czwartego.....kur...litości 🤬

Skoro wiesz, że czwarty sezon ma dwie polowy, to chyba jest to oczywiste, prawda? O kim, czy o czym innym miałaby być ta druga połowa sezonu czwartego?  Eksplorować przyrodę Ozark przed siedem ostatnich odcinków? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

 

Nie wiem co się dzieje w trzecim ani czwartym sezonie, nie oglądam reklam ani nie czytam o tym.....a przynajmniej próbowałem nie czytać , aż nie pojawił się Pan dobrodziej 😂

W takim razie bardzo Cię przepraszam - dla mnie to było oczywiste już w pierwszym sezonie, że główni bohaterowie muszą dotrwać do końcówki ostatniego. Szczególnie Marty, bo przecież Bateman jest mocno związany z serialem jako producent wykonawczy i reżyser wybranych odcinków. Raczej nie pozwoliłby się skreślić z własnego serialu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mkk napisał:

Czekając na następny odcinek 1883 odpaliłem Obsesję Eve. Wciągający :)

 

Obejrzałem z przyjemnością dwa pierwsze sezony. Asia ma rację, że serial odjechany, ale dla mnie w pozytywnym odcieniu tego słowa. Chyba drugi sezon lepszy od pierwszego. Jodie Comer jako Villanelle rewelacyjna. Ach, te jej miny i przewracanie oczami. :)  Odpadłem przy trzecim sezonie: zrobiło się to bardziej okrutne i jakieś nieśmieszne. Ale dwa pierwsze polecam.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J4Z napisał:

Wystarczy mi że dałem się namówić na Reachera 😀 Nie mój gatunek. Słabszy drugi sezon. Ogólna średnia poniżej 8/10. Odpuszczam, ale dziękuję. 

P.S. Kojarzę, bo w końcu to Tom Clancy's. 😎

P.S. W Reacherze liczyłem na humor. Na początku było fajnie. 

Dobry do obiadu 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe seriale i filmy w marcu: Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, CANAL+ online i Apple TV+

2 marca: "Walka z lodem" – Netflix

4 marca: "Star Trek: Picard 2" – Amazon Prime Video

4 marca: "Układanka" – Netflix

8 marca: "Lakers: Dynastia zwycięzców" – HBO Max

9 marca: "Dexter: New Blood" – CANAL+ online

9 marca: "Pamiętnik Andy'ego Warhola" – Netflix

11 marca: "Ostatnie dni Ptolemeusza Greya" – Apple TV+

11 marca: "Projekt Adam" – Netflix

16 marca: "Zła weganka: Historia sławy, oszustwa i ucieczki" – Netflix

18 marca: "Czarny krab" – Netflix

18 marca: "Deep Water" – Amazon Prime Video

18 marca: "Krakowskie potwory" – Netflix

18 marca: "Master" – Amazon Prime Video

18 marca: "Prezent od losu" – Netflix

18 marca: "WeCrashed: upadek start-upu" – Apple TV+

25 marca: "Bridgertonowie 2" – Netflix

25 marca: "Pachinko" – Apple TV+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu skończyliśmy oglądać "Inventing Anna". Julia Garner (Ruth Langmore z "Ozark") nie rozczarowuje. Kapitalnie mówi z niemieckim akcentem i zabawnie wygląda w dużych okularach. W ogóle serial zrobiony bardzo starannie. Nawet odtwórcy pomniejszych ról się przykładają. Ani jedna postać nie była drętwa. Kolejne odcinki coraz lepsze, ogólnie - polecam. Mam jednak dwie uwagi.

1. Muzyka - współczesny pop. Dla mnie znośny.

2. Postać Vivian Kent (wzorowana na autentycznej dziennikarce Jessice Pressler) była dla nas fizycznie odstręczająca. Rozumiem, że to celowy zabieg, ale nie wiem czemu miał służyć. Można było jakoś subtelniej pokazać kontrast między Anną i Vivian. Jej mimika, gestykulacja, chód... Przy każdym słowie potrząsanie lub kręcenie głową o 90 stopni - aż mnie coś bolało w kręgosłupie od patrzenia. Potem jej ciąża i macierzyństwo - oszczędzę Wam szczegółów.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacmaker hbo max - spora satyra , dziwny humor , "kosmici" - dla mnie wypas na odmóżdżenie + kolejny serial pokazujący mniej znane (być może dla mnie) kawałki z lat 80/90

Our Flag Means Death hbo max - komediowy obraz pirata gentlemana i jego dziwnej załogi - dziwny serial , nie wymagający zbytniego myślenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2022 o 10:06, Rafał S napisał:

"Inventing Anna".

Bez żalu przerwałam w połowie czwartego odcinka. Nie dla mnie, żadnych emocji.

A Julia Garner chyba zostanie zakwalifikowana już na zawsze jako "ta z dziwnym akcentem". 

 

Natomiast z żalem odkryłam dziś, że nie ma nowego odcinka "Genialnej przyjaciółki" - sezon trzeci to 8 odcinków. Bardzo mi się podoba zarówno atmosfera, jak i wierna adaptacja książek, które mnie po prostu zachwyciły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Asia napisał:

Nie dla mnie, żadnych emocji.

Emocji nie ma, to fakt. Praktycznie brak bohaterów, których można darzyć sympatią, a paradokumentalny charakter wyklucza zaskoczenia. A jednak nie nudziliśmy się.

Z ostatnich rozczarowań - próbowaliśmy oglądać zachwalany nam "The Bold Type". Ledwo zmęczyliśmy pierwszy odcinek. Dialogi nawet niezłe, ale nikt mnie nie przekona, że tak się zachowują i mówią dziewczyny w tym wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2022 o 22:06, Asia napisał:

Natomiast z żalem odkryłam dziś, że nie ma nowego odcinka "Genialnej przyjaciółki" - sezon trzeci to 8 odcinków. Bardzo mi się podoba zarówno atmosfera, jak i wierna adaptacja książek, które mnie po prostu zachwyciły.

Rozumiem, że to z HBO? Chwilowo nie mamy - czekamy aż nam włączą - jakiś błąd w systemie. Polecisz / polecicie jakiś obyczajowy serial z Netflixa, który da się oglądać? Raczej z nowszych, bo starsze już obejrzane. W miarę wartki, inteligentnie zrobiony, krzepiący, mający w sobie trochę ciepła? Może być z elementami komedii, ale nie typowa komedia, raczej "dramedy". Podobały nam się "Kominsky method", pierwsze dwa sezony "Afterlife" (trzeci już słabszy), "Dead to me", "Atypical" - wiecie, o czym mówię. Może być z wątkiem kryminalnym / sensacyjnym, ale nie za ponury i żeby jednak strona obyczajowa była na wysokim poziomie.

Ze swojej strony polecamy na HBO mało popularną "Bliskość" ("Togetherness") sprzed kilku lat. Pierwsza scena niesmaczna, ale potem jest już coraz lepiej. Bardzo dobry drugi sezon. No i Melanie Lynskey i Mark Duplass w głównych rolach - w takich bohaterów wierzę i takich zawsze mogę oglądać.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...