Skocz do zawartości

Kino domowe - Nietypowy zestaw KEF 303.3 + Pioneer - Wymiana


Ragnar161

Recommended Posts

Witam serdecznie, 
3 lata temu postanowiłem zakupić pierwsze kino domowe. 
Zakupiłem nowy amplituner Pioneer VSX-329K, i do tego "highendowy" zestaw aluminowych głośników  Sony Dav S888 2 fronty / surroundy / 1 centralny. 

Po pewnym czasie stwierdziłem że to nie wystarcza. Zmieniłem zestaw na obecny : 


Amplituner bez zmian : Pioneer VSX-329K 
Fronty : 2X KEF 303.3 
Centralny : Taga Harmony TAV-606S V.2 
Surroundy 2X : Taga Harmony TAV-606S V.2 
Subwoofer : Taga Harmony TSW-90 V.3 

Po przesiadce z tych pierdziałek sony, byłem bardzo zadowolony, ale to już nie wystarcza .. :)

Poczytałem trochę forum, wydaje mi sę że piecyk mam dość słaby, jeden z najniższych modeli. Zastanawiam się co powinienem wymienić na początek ?
W grę wchodzi zarówno używany jak i nowy sprzęt. Natomiast istotne jest dla mnie aby amplituner obsługiwał hdmi, i przesyłał 4k do podłączenia PS5  

Budżet 2,500 zł

Z kina korzystam głównie do filmów i muzyki 50/50%. 

Salon z kuchnią 35m razem z holem. 

Narożnik znajduje się naprzeciwko telewizora w odległości ok. 3m 

WhatsApp Image 2021-02-10 at 19.17.12 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-10 at 19.17.12.jpeg

Edytowano przez Ragnar161
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Obecnie posiadany przez Ciebie Pioneer VSX-329K  jest sporym ograniczeniem i warto wymienić go na coś lepszego. Yamaha RX V6a zagra dynamicznie i szczegółowo, wyciągnie więcej detali z nagrań i zapewni bardzo dobrą lokalizację. Denon X2700h to większa muzykalność oraz solidniejsza podstawa basowa, góra jest łagodniejsza, bardziej przyjemna dla ucha. Tutaj wszystko zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. W mojej ocenie także warto nieco dorzucić albo wstrzymać się z zakupem do czasu do zbierania brakującej kwoty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za propozycje, natomiast nic drodzy koledzy nie wspomnieli o kolumnach. A w budżecie 2500 zł chcę się zmieścić z wymianą kolumn ( chociażby surroundów oraz centralnego ) Więc nowe amplitunery które zaproponowaliście odpadają, sama skrzynka to budżet ponad 3000 zł wg tych propozycji. Celowałbym raczej w amplituner używany w przedziale 1000-1500 zł, i ok. 1000 zł na centralny + 2 kolumny podstawkowe surround. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...