Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JaZz

Stream do nad c355

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Co da lepszą jakość? Tani streamer + tani dac, np chromecast/ieast + dac magic 100, czy Yamaha np-s303/bluesound node 2  po analogu do wzmaka?

WXAD-10 odpuszczam bo tidal. Maline odpuszczam bo chce łatwość. 

Edytowano przez JaZz

Bluesound będzie grał lepiej.

No chyba że chcesz rozjaśnić system to wtedy DAC MAgic 100 będzie dobrą opcją.

Albo o nim się często zapomina Auralic Aries Mini

Zapraszam po wyceny

Z rozwiązań, które zaproponowałeś Node2i zagra najlepiej. Możesz stopniowo rozbudowywać system i kupić Topping E30 + Chromecast audio, a w przyszłości postawić na dobry transport sieciowy taki jak SOtM SMS200 czy Pro Ject Stream Box S2 Ultra. 

Napisano (edytowany)

A może jako źródła użyć laptopa, a te 2,5k co miałoby iść na node 2i zainwestować w daca? 

Edytowano przez JaZz

Ja tak korzystam. Ale na to rozwiązanie jest mnóstwo przeciwników bo komputer jest fuj i ble. Musiał byś przy tym włączyć sporą olewkę na komentarze.

Po prostu sprawdzić i ocenić samemu czy ci to odpowiada.

Niewątpliwa zaleta jest taka że od 7-10 lat? mam aktualne wszystko.

Piotr

Trzeba samemu sprawdzić czy zastąpienie laptopa transportem sieciowym takim jak SOtM jest dobrym kierunkiem. Ostatnio miałem sceptyka odnośnie kabli i źródła. Wyszedł z uśmiechem na twarzy wybierając świadomie kabel Tellurium Black II, SOtM SMS200 oraz NuPrime DAC9. Sam bardzo długo korzystałem z komputera i nigdy bym nie powiedział, że na źródle cyfrowym będą różnice, a jednak. Wszystkiego trzeba posłuchać i ocenić. 

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, JaZz napisał:

A może jako źródła użyć laptopa, a te 2,5k co miałoby iść na node 2i zainwestować w daca? 

Również korzystałem z rozwiązania komputer-DAC przez kilka lat, ale nie uważam tego za dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Włączanie komputera żeby posłuchać muzyki, (niejednokrotnie tylko chwilę) jest uciążliwe i po kilku latach zaczęło mnie już troszkę męczyć. Szczególnie że przerzuciłem się ostatnio na słuchanie radia internetowego (co chyba w moim przypadku przelało szalę). Poza tym często komputer zajmuje żona lub dzieci i nie mogę puścić w konkretnym momencie tego co chcę...

Z drugiej jednak strony daje prawdopodobnie największe możliwości bo można odpalać muzykę nie tylko ze stron streamingowych a np. w sylwestra kto tam patrzy czy FLAC czy YouTub ;-).

Reasumując - kwestia gustu. Mnie słuchanie z kompa "zmęczyło" i polecam streamer.

Edytowano przez pawmar

43 minuty temu, pawmar napisał:

Mnie słuchanie z kompa "zmęczyło"

Mi chodzi tylko i wyłącznie o jakość teraz. Laptop dla mnie jest wygodny.