Skocz do zawartości

Filmy z bardzo dobrą ścieżką dźwiękową oraz świetnymi utworami


Recommended Posts

Dużo jest filmów z bardzo dobrą ścieżką dźwiękową.

Zawsze jako pierwszy przykład przychodzi mi na myśl "Nieśmiertelny" ("Highlander") z 1986 roku z muzyką zespołu Queen - album "A Kind of Magic". Oficjalnego soundtracku nie wydano, ale są nieoficjalne. A większości zainteresowanych wystarczy wspomniana płyta Queen 🙂

 

Do tego choćby "Top Gun" z pamiętnym "Take My Breathe Away" (utwór wykonuje amerykańska grupa Berlin)

Pozdrawiam i zapraszam do wpisywania kolejnych ulubionych pozycji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 15.02.2021 o 21:29, J4Z napisał:

Mortal Kombat 1995

Plus dla tego pana. Moja pierwsza oryginalna kaseta to był ten soundtrack. Ile razy tego słuchałem? Nie wiem. Dużo, bardzo dużo :D  I to chyba był pierwszy film w kinie na który się samodzielnie wybrałem.

A ode mnie Gladiator (2000), Incepcja (2010) i Interstellar (2014). Łączy te filmy geniusz muzyki filmowej - Hans Zimmer

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundtracków godnych polecenia jest całkiem sporo:

Cienka Czerwona Linia - zawsze zapominany przy Zimmerze, kompletnie tego nie pojmuję, dla mnie o dwie klasy lepszy od reszty jego ścieżek, niezłe Gladiator, Ostatni Samuraj, Kod Da Vinci, Interstellar, Pewnego Razu na Dzikim Zachodzie, Dobry, zły i brzydki, K-PAX, Pachnidło: Historia mordercy, Purpurowe skrzypce, Amadeusz, 2001: Odyseja Kosmiczna, Fortepian, Portret damy, Windą na szafot, Lista Schindlera, Wyznania gejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi777 napisał:

Cienka Czerwona Linia - zawsze zapominany przy Zimmerze, kompletnie tego nie pojmuję, dla mnie o dwie klasy lepszy od reszty jego ścieżek,

Kilka tygodni temu zabrałem się ze niego. Po pierwsze, jakimś cudem to moja premiera z tym tytułem. Po drugie, zaciekawiony byłem ścieżką dźwiękową. Oprócz świetnego "Journey To The Line" które pojawia się kilkukrotnie w filmie, nie mogłem się doszukać czegoś co by mnie tam muzycznie jeszcze zafascynowało. A sam film... Mam niedosyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Butler napisał:

Kilka tygodni temu zabrałem się ze niego. Po pierwsze, jakimś cudem to moja premiera z tym tytułem. Po drugie, zaciekawiony byłem ścieżką dźwiękową. Oprócz świetnego "Journey To The Line" które pojawia się kilkukrotnie w filmie, nie mogłem się doszukać czegoś co by mnie tam muzycznie jeszcze zafascynowało. A sam film... Mam niedosyt.

"Journey To The Line" chyba każdemu się podoba. W sumie się nie dziwię, sam lubię, ale wolę na przykład Light. Jedyny utwór, który mnie nie kręci, to te śpiewy, a poza tym miodzio. Interstellar ma fajne momenty, ale całościowo trochę przynudza, natomiast Incepcja to dla mnie jakaś porażka. Jedno wielkie HURR DURR, nie znoszę takiego czegoś. Jedynie ten najpopularniejszy utwór jest dla mnie niezły.

Cienka Czerwona Linia jako film też bardzo lubię. Ma swój styl.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

"Nieśmiertelny" z kawałkami od Queen to strzał w dziesiątkę, co? Muzyka od razu wpada w ucho i daje filmowi dodatkowego kopa. Jeśli lubisz takie połączenia, to "Pulp Fiction" też ci się może spodobać – tam ścieżka dźwiękowa jest równie genialna. A ty masz jeszcze jakieś filmy, które z muzyką robią wrażenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Kilar  'The Portrait Of A Lady'.Qobuz niestety nie posiada.Znalazlem na yt,sprawdze na dniach,pewnie bedzie w super jakosci 😆

Podczas szukania na Q pojawila mi sie taka sciezka dzwiekowa: https://www.aliblu.info/ladyonfire    Wlasnie slucham.Calkiem interesujaca,choc dosc smutna,Muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

hej! 😀

jesli szukasz filmow z niesamowita sciezka dzwiekowa i swietnymi kawalkami, to mam kilka propozycji:

"pulp fiction" - tarantino nie tylko zna sie na kinematografii, ale tez ma ucho do muzyki. kawalki z tego filmu to klasyki, ktore chcesz sluchac w kolko.

"drive" - elektroniczne brzmienie, ktore idealnie pasuje do nastroju filmu. jesli lubisz syntezatory i muzyke retro, to bedzie strzal w dziesiatke.😄

"straznicy galaktyki" - mixtape star-lorda to same hity z lat 70. i 80., ktore nadaja filmowi niesamowitego vibe'a.

"la la land" - dla fanow jazzu i musicali. sciezka dzwiekowa jest po prostu magiczna.

"interstellar" - hans zimmer i jego majestatyczna muzyka, ktora doskonale oddaje ogrom kosmosu i emocje bohaterow.

to tylko kilka z moich propozycji, ale na pewno jest ich duzo wiecej. jesli macie jakies swoje ulubione filmy pod wzgledem muzycznym, dajcie znac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...