Skocz do zawartości

Recommended Posts

Filmy muzyczne (oraz takie, które pod to podchodzą) i musicale.

Kilka świetnych na początek:

"Grease" - Olivia Newton John oraz John Travolta (czyli dwoje John'ów)

 

"Dirty Dancing" (brak polskiego tytułu jest chyba oczywisty)


Mamma Mia - piosenki Abby.

Fajne również w polskiej wersji (ale nie film, lecz spektakl w Teatrze Roma)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
17 minut temu, JakubAndryszczak napisał:

Ze swojej strony mogę polecić Whiplash (2014 r.):

Film się świetnie ogląda, sekwencje muzyczne porywające. No i ja bardzo lubię J.K. Simmonsa (nauczyciel). Ale trzeba mieć świadomość, że to zupełna fikcja, edukacja i klimat w tego typu szkołach (np. Berklee College of Music) są inne niż tu pokazano. Taki nauczyciel by się długo nie uchował. Był kiedyś na ten temat ciekawy wywiad z Peterem Erskinem.

https://www.kcet.org/shows/artbound/drummer-peter-erskine-on-jazz-flick-whiplash

Cytat:

"I've played under the baton of stern and demanding conductors, as well as the critical ears of some pretty tough bandleaders. I've always experienced equal amounts of praise and criticism from the toughest of them. A conductor or bandleader will only get good results if he or she shows as much love or enthusiasm as the discipline or toughness they dole out. Being a jerk is, ultimately, self-defeating in music education: for one thing, the band will not respond well; secondly, such bandleaders are anathema to the other educators who ultimately wind up acting as judges in competitive music festivals -- such bands will never win (the judges will see to that)."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachęcam, nie namawiam.

Proszę nie oceniać😊

Mam takie wieczory, kiedy ONA występuje u mnie w salonie. Dla mnie Top, na pewno w pierwszej piątce.

Niezwykły mezzosopran, ciary, czasem coś więcej. Whitney Houston.

Właśnie w Multikino. Moja młodość, wspomnienia, a obecnie na przyzwoitym hifi w salonie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

Wiem. 👍 Nie wiem czy wchodziłeś w link. W rankingu na FW jest na 1 miejscu. 🙂

"Amadeusz" jest wielki - zgoda (widziałem przynajmniej 3 razy), za to sam ranking na FW taki sobie. Świetny "Spacer po linie" daleko - na 40-tym miejscu, a przecież na luzie miażdży większość tego, co przed nim. Dla mnie to byłoby chyba drugie miejsce - zaraz po "Amadeuszu", na pewno przed "Rayem" czy "Bohemian Rhapsody", które też są udane, ale nie aż tak. Średnia ocen widzów... Cóż, połowa tych widzów wybrała nam PiS. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...