Skocz do zawartości

Głośniki - naprawa


jaro

Recommended Posts

Witam

Mam zestaw Kefa Q7 - mój 5 letni syn wgniótł mi kopułki aluminiowe w glośnikach wysokotonowych jak miałem sciagniete osłony icon_sad.gif Czy mozna to jakos naprawic ? lekko palcem wgniótł, kłuje strasznie w oko, nie odczułem róznicy dzwieku ale chciałbym to naprawić, podobno można zassać powietrzem? Moze macie jakies sugestie? Czy tylko wymiana glosnikow wysokot. cos da? Z góry dziekuje za info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nic bym nie nakluwal, a zwröcil sie bezposrednio do serwisu. Mialem kiedys ten sam problem z kopulkami aluminiowymi jbl-a. zasysanie powietrzem nic nie pomoglo, wgniecenia mialy ostre krawedzie (jesli wiesz, o co chodzi), a jakiekolwiek pröby odksztalcenia, przynosily odwrotny skutek. na brzmienie nie mialo to wplywu, lub na öwczesnym sprzecie byl on nieslyszalny, ale wizualnie po prostu draznilo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja o szpilce jest na niemieckiej stronie kefa. Jest tam napisane, że jeśli z tą szpilką się nie uda, to nic nie szkodzi, bo głośniki i tak były do wymiany. Ja to tak rozumiem, że gdyby je od razu oddać do serwisu, to byłyby i tak wymieniane a nie naprawiane. Na pewno nie za darmo. Nie wiem jak jest z serwisem. Dystrybutor na Polskę jest w Niemczech. Trzeba się zapytać w sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi skutkami wgniecenia dla jakości dźwięku .Podejrzewam że nie ma tu takiego kto byłby w stanie wychwycić uchem różnicę .Więc jeśli jesteś w stanie znieść ten widok to graj sobie spokojnie i nie wpędzaj w koszty wymiany głośników.Mógłbyś zamieścić tu jakąś fotkę bo piszemy o czymś czego nie widzieliśmy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...