Skocz do zawartości

Wymiana Kef q350 na r300


piotr.luczaj

Recommended Posts

Witam,

Chodzi mi po głowie lekka modernizacja sprzętu, chciałbym pójść troszkę do przodu i stąd pytanie. Czy ma to sens? Wzmacniacz CA cx60. Z q350 jest dobrze , natomiast w pewnych sytuacjach brakuje niższego basu. To co mi się podoba to przede wszystkim przestrzeń, średnica i wysokie tony które nie są kłujące. Czy takie r300 będą drastycznie się różniły? I czy wznak podoła r300. Muzyka trochę rocka, jazzu, elektroniki.

 

Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w jakości dźwięku jest ogromna między Q350, a R3/R300. Bas jest mocniejszy i bardziej zróżnicowany, średnica delikatnie bliższa i bardziej nasycona, a góra nabiera większego rozpylenia. Jeśli chciałbyś pójść w kierunku większej muzykalności z potężniejszą podstawą basową to warto byłoby jeszcze zwrócić uwagę na Audio Physic Classic 3, które bardzo dobrze zgrywają się z CXA60. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem R5 z CA CXA60 i nie bardzo mnie urzekły, były po prostu jakieś takie nijakie. Słuchałem tańszych kolumn podłączonych pod CXA60, które grały lepiej. Radziłbym je porównać/sprawdzić na żywo, żeby się nie okazało, że nie był to krok do przodu a w bok.

Oczywiście to moje subiektywne wrażenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powracam z tematem, ciągle rozważam kupno używanych kef r300 tylko boję się o to że obecny wzmacniacz nie uciągnie ich. Pewnie z czasem będę go wymieniał, ale to w odległej przyszłości więc na razie skupił był się na tym sprzęcie.
Przeglądając ostatnie tematy coraz więcej się mówi o Heco Celan revolution 3. Wyglądają na mocne kolumny. Czy taki CA CXA60 napędzi je i z jakim efektem? I ewentualnie jakiej różnicy mozna się spodziewać do Kef r300.
Audio physic calssic 3 zaproponowane przez branżę też zacząłem rozważać. Tylko coś mało opinii w necie :(
Dynaudio excite x16 chyba nie do tej mocy wzmacniacza?
Wiem wiem wypożycz i posłuchaj, natomiast chciałbym najpierw zaczerpnąć opinii bo nie mogę sobie pozwolić aby wypożyczyć 3 kolumny i je porównać jednocześnie.


Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...