Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

No, tak bo polscy producenci transformatorów uważają się za najlepszych na świecie, pomijając fakt , że cenowo to już zupełnie biją rekordy. 

Swojego czasu wysłałem zapytanie do jednego z nich o cenę transformatora do zasilenia wzmacniacza Sansui. Odpowiedź powaliła - zażądał zapłaty w wysokości 2/3 ceny wzmacniacza. Od tej pory wolę poszukać sprzętu za granicą niż w Polsce. Lepszy jakościowo i przede wszystkim znacząco tańszy. Może narażę się zwolennikom ,,dobre bo polskie,, ale prawda jest taka, że polski sprzęt najdroższy jest w Polsce. Za granicą bywa diametralnie odmiennie. Znam temat bo wiele lat mieszkałem w Danii. Tam polski sprzęt ma bardzo słabe notowania. I np nowe polskie wzmacniacze lampowe, uznanych w Polsce producentów, można kupić o ok 30% taniej niż w Polsce. Nieraz linkowałem to zainteresowanym.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszedłem do serwisu żeby powiedzieć, że transformator zamówiony i rozgorzała dyskusja o tym jaki ten sprzęt teraz licho zrobiony i najgorsze to te małe manufaktury co to schematów nie ma i trudno naprawić oraz ,że kiedyś to były sprzęty jak na ten przykład jakiś tam wzmacniacz sony i przypomniało mi się a może to wszystko sprzedać i kupić wieżę sony...

a tu naraz pan serwisant stwierdził , że mimo wszystko ten mój verdi to naprawdę dobrze gra, bo sprawdzał na altusach....kurtyna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcKrawczyk - cha,cha, cha, - też mam znajomego pana serwisanta sprawdzającego sprzęt na Altusach. Naprawiał mi już kilka rzeczy i muszę przyznać, że zawsze solidnie. A Altusy słuzą mu NIE do uzyskania dobrzego brzmienia, ale do sprawdzenia czy w ogóle działa😋.  Natomiast zgadzam się z opinią tego pana dotyczącą małych manufaktur. Gdzie szukać schematów ich produktów? No i tu kłania się wiedza i doświadczenie serwisanta, bo czasem faktycznie znalezienie schematu jest niemożliwe.

Wracając jeszcze do transformatora o którym wyżej pisałem - własciciel manufaktury zażądał 2400 zł za zrobienie transformatora sieciowego 230/100V o mocy 600W. Przesadził kilkakrotnie. Dla porównania japoński tranformator Shimojima o mocy 740W i napięciu 100V, kupiłem za 250 zł. Działa idealnie od kilku lat.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...