Skocz do zawartości

DAC BT - komputer, TV


kamil_mo

Recommended Posts

Cześć,

mam do Was pytanie: zamierzam kupić DACa, do którego podłączę laptopa i telewizor. Zatem domyślam się, że musi mieć wejście USB i optyczne.

W związku z tym, że mieszkam w małym mieszkaniu w bloku, chciałbym używać słuchawek bezprzewodowych, domyślam się, że bluetooth.

I teraz prośba o polecenie sensownego DACa do tego celu, aby przesyłał dzwięk z TV (dopiero zamierzam kupić) i laptopa (najlepiej z platform Windows i Linux) na słuchawki Bluetooth.

Bluetooth jest nieco problematyczny przy samodzielnym szukaniu takich urządzeń. Budżet na całość (DAC + słuchawki) 1,5 tys, oczywiście jeśli wyjdzie mniej to super ;) Nie jestem audiofilem, ale poza mp3 i youtube także formaty flac będą w użyciu.

Czy taki zestaw - mam tu na myśli głównie bluetooth - zagra znacznie gorzej niż np. kolumny Klipsch The Fives? Zastanawiałem się nad kupnem tych kolumn (mają wszystko, czego potrzebuję), natomiast ze względu na mieszkanie w bloku preferowałbym słuchawki bezprzewodowe.

Edytowano przez kamil_mo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli będziesz słuchał na słuchawkach BT to żaden DAC nie jest Ci potrzebny, ponieważ możesz bezpośrednio wysłać sygnał z TV. Bluetooth w DAC takim jak np Topping D50s działa jednokierunkowo, odbiera tylko sygnał ale nie wyśle go dalej. 
Klipsch the Fives to ustawne monitory aktywne o dynamicznym brzmieniu z solidną podstawą basową. Jeśli masz tylko miejsce to szedłbym raczej w tym kierunku. Możesz ewentualnie rozważyć jeszcze mały zestaw stereo taki jak Topping MX3 + Heco Aurora 300 czy Polk Audio S20e jeśli lubisz mocniejszy dół. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli będziesz słuchał na słuchawkach BT to żaden DAC nie jest Ci potrzebny, ponieważ możesz bezpośrednio wysłać sygnał z TV. Bluetooth w DAC takim jak np Topping D50s działa jednokierunkowo, odbiera tylko sygnał ale nie wyśle go dalej. 
Klipsch the Fives to ustawne monitory aktywne o dynamicznym brzmieniu z solidną podstawą basową. Jeśli masz tylko miejsce to szedłbym raczej w tym kierunku. Możesz ewentualnie rozważyć jeszcze mały zestaw stereo taki jak Topping MX3 + Heco Aurora 300 czy Polk Audio S20e jeśli lubisz mocniejszy dół. 

 

Wielkie dzięki! - zarówno za wyjaśnienie jak i alternatywę. Zacząłem rozumieć dlaczego nie mogłem znaleźć takiego sprzętu ;)

Czytając opisy kolumn, które polecasz - prawdopodobnie wpasowałyby się idealnie...

Myślę o słuchawkach w kontekście małego mieszkania w bloku - wolałbym być bezproblemowy dźwiękowo dla sąsiadów.

Natomiast jeszcze jedno pytanie o słuchawki Bluetooth, abym mógł bardziej świadomie wybrać pomiędzy kolumnami a słuchawkami. Jeśli do TV/laptopa podłączyłbym transmiter BT obsługujący np. aptX HD - to rozumiem, że wąskim gardłem jakości dźwięku byłby przetwornik C/A w słuchawkach, mam rację?

Jeśli chodzi o laptopa/smartfona to kwestia instalacji odpowiednich kodeków/aplikacji? Bo rozumiem, że tu nie ma straty jakości podczas generowania sygnału bluetooth z pliku cyfrowego, analogicznej do straty jakości na linii: plik muzyczny - wyjście słuchawkowe na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Problemem jest tylko upakowanie dużej ilości informacji w sygnale BT. Dobrze rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...