Skocz do zawartości

yamaha a-s701 vs a-s501


Mieciuszek

Recommended Posts

Witam 😃

zastanawiam się nad wzmacniaczem yamaha as501 lub as701 do stereo

który z tych wzmacniaczy byście polecili do kolumn yamaha ns777 (wiem że dla niektórych to złom a nie kolumny, ale nie planuje ich zmieniać)

wzmacniacze niby są bardzo podobne ale czytałem że mają jakieś tam różnice w brzmieniu

może ktoś używa tutaj te kolumny lub zastanawiał się nad którymś z tych wzmacniaczy?

 

 

Edytowano przez Mieciuszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS 777 nie należą do specjalnie dobrych kolumn. Ale to duże paczki wymagające prądu.

AS 701 gra dużo ciekawiej od 501. Jest bardziej wyrównany w dzwieku mimo że gra mocniej.

Biorąc pod uwagę te dwa wzmacniacze 100% odbiorców powie że AS 701 gra lepiej. Jesli masz na to środki to zdecydowanie polecam.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mieciuszek Ja używam wzmacniacza A-S701 i w swojej cenie to dobry piec uważam. Niższy model gra ostrzej i jest mniej wydajny, także sprawa jest jasna co lepiej wybrać.

Co do kolumn musisz podać kilka informacji: jakiego brzmienia oczekujesz, jakiej muzyki muzyki słuchasz, powierzchnia pomieszczenia w którym mają grać, nowe czy używane?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lysyrafal napisał:

@Mieciuszek Ja używam wzmacniacza A-S701 i w swojej cenie to dobry piec uważam. Niższy model gra ostrzej i jest mniej wydajny, także sprawa jest jasna co lepiej wybrać.

Co do kolumn musisz podać kilka informacji: jakiego brzmienia oczekujesz, jakiej muzyki muzyki słuchasz, powierzchnia pomieszczenia w którym mają grać, nowe czy używane?

Jeśli chodzi o brzmienie to lubię takie bardziej ciepłe z wycofaną średnice i dobrym basem wraz z wyraźnymi wysokimi tonami bo przyzwyczaiłem się do słuchawek sennheiser momentum. Te kolumny ns777 mam niby dostać więc dlatego je napisałem ale może by mi się udało namówić na inne w tej samej cenie - nowe. Słuchałem ns555 ze wzmakiem ax 540 i coś tam grało. Muzyki słucham można powiedzieć "takiej co w radiu leci" czyli jakiś pop, lubie Armin Van Buurena, czasem Adele z płyty CD i Celine Dion lubie włączyć, może Bonnie Tyler i inne lata 80 i 90, i z kompa napewno spotify albo jakieś flac pościągane z neta. Pomieszczenie jak narazie około 16m2 ale za rok może dwa będe się wyprowadzał więc napewno pomieszczenie będzie większe. Bardzo bym chciał aby kolumny były podłogowe i nowe. Ciekawią mnie jeszcze Klipsch R-620F. Jak narazie mam w pokoju Edifiery r2730db i grają spoko tylko przydało by się trochę więcej mocy

Edytowano przez Mieciuszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Yamaha bym odpuścił to już wyżej napisał Ci Piotr z S4Home, a ja powiem więcej iż ta marka nie robi dobrych kolumn. Same połączenie Yamaha z Klipsch może zachwycić na początku, a w dłuższej perspektywie może zmęczyć. Jak lubisz takie granie tzn. w stylu "V" to możesz jeszcze posłuchać kolumn Polk Audio S55E w tym budżecie. Warto też posłuchać z w/w wzmacniaczem małych podłogówek Q Acoustics 3050i a na pewno będzie spokojniej w górze pasma.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mieciuszek napisał:

Dobra panowie dzięki za pomoc. Będę się musiał wybrać najpewniej na odsłuchy. Pozdrawiam

Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację wzmacniacza AS501 i AS701. Sądzę, że szybko się przekonasz o wyższości tego drugiego...a może dojdzie jeszcze coś innego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...