Skocz do zawartości

Czy subwoofer jest tak naprawdę konieczny ? Gotowy system 5.0 czy warto go doszlifować


Sensiczek

Recommended Posts

Z tego co widzę to nie ma manuala pl.
To jest wszystko co powinieneś wiedzieć. Jak nie rozumiesz to do translatora.

A tak w ogóle to wrzuć plan pokoju z rozmieszczeniem kolumn (w szczególności suba).

When you configure the speaker size, select “Large” if the woofer diameter of your speaker is 16 cm (6‑1/4”) or larger or “Small” if it is smaller than 16 cm (6‑1/4”) as a guide.
When the speaker size is set to “Small”, you can configure the “Crossover”. Frequency sounds lower than the specified value will be output from the subwoofer and higher will be output from the corresponding speakers.

Large
Select this option for large speakers.
The front speakers will produce all of the front channel frequency components.

Small
Select this option for small speakers.
The subwoofer will produce front channel low-frequency components lower than the specified crossover frequency (default: 80 Hz).

Subwoofer
Selects whether or not a subwoofer is connected and its phase.

Settings
Use - Select this option when a subwoofer is connected.
None - Select this option when no subwoofer is connected.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz jak chcesz to ja ci mogę całą instrukcje po angielsku wkleić,tylko pokaż mi gdzie tam masz jakieś tryby o których piszesz. Nie skończyłeś jednego a już o drugie pytasz(wymiary)? A tak z ciekawości ,posiadasz ten amplituner czy tak radzisz bo ci się wydaje?

A co do tego co wkleiłeś to mam wszystko ustawione dobrze,w secie aurora wszystkie głośniki są większe jak 16cm,nie dużo ale większe.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma mi się wydawać? Czego z instrukcji swojego amplitunera nie rozumiesz? Przeglądnąłem tą instrukcję.

Large i small możesz ustawić dla każdej z kolumn które masz. Jak dasz na large to ich sub nie tyka. Jak dasz na small i ustawisz crossover to sub bierze to co poniżej crossovera. 

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak zgodne z instrukcją, instrukcja jest od wyjaśnienia czym są funkcje.

To samo auto kalibracja jest tylko wstępna konfiguracją i w zasadzie w każdym wypadku wymaga poprawek.

Co do large prosty przykład większość centralnych, surr nie zagra poprawie 50-60hz, fronty nawet duże konie nie potrafią wytworzyć ciśnienia przy 20 30 40h, dlatego należy odciąć głośniki wedle ich możliwości w innym wypadku bas przepadnie.

Ogólnie jest tak jeśli ktoś musi ustawiać fronty na large oznacza

Ujowy sub.

Źle ustawiony.

Źle miejsce.

Automatyczna kalibracja ucięła mu basy.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, *SAURON* napisał:

....po drugie jak mi pokażesz jak właczasz subwoofer przy ustawionych wszystkich kolumnach na large to bardzo chętnie się tego dowiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Zdaje sie że w Yamahach jest to opcja "extra bass". Wtedy mimo ustawienia kolumn jako "duże ( large)" subwoofer otrzymuje sygnał.

Podobny wątek

 

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2021 o 20:29, *SAURON* napisał:

Czyli nie istotne że mi się podoba tak jak mam i mam ustawić tak jak tobie się podoba,tak?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Jak coś, to nieistotne;) Ustaw sobie jak chcesz, przez "źle" chodziło zapewne o "niezgodnie ze sztuką". Najważniejszy jednak w Twoim systemie jesteś Ty, więc jeśli jesteś zadowolony, to najważniejsze i wszyscy tutaj cieszymy się Twoim szczęściem. 

Wysłane z komputera zbudowanego przeze mnie, przy użyciu klawiatury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...