Skocz do zawartości

Czy subwoofer jest tak naprawdę konieczny ? Gotowy system 5.0 czy warto go doszlifować


Sensiczek

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem,bierz lepsze(większe,silniejsze)fronty kosztem suba. Sam żałuje że tak nie zrobiłem,zamiast brać od razu aurory 1000 to napaliłem się na suba i kupiłem 700ki. Mimo to basu jest na tyle że sub praktycznie stoi nie używany. Sama yamaha też nigdy nie skonfigurowała mi żadnej kolumny z zestawu heco aurora 700/300/30 jako small,tylko wszystkie na large . A sprzedawcy jak to sprzedawcy,najlepiej jak byś trzy suby kupił ci poradzą.

Co do amplitunera to z tego co się orientuję yamaha rx a4va nie posiada wejścia phono,więc gramofonu bez przdwzmacniacza chyba nie podłączysz .

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, *SAURON* napisał:

Moim skromnym zdaniem,bierz lepsze(większe,silniejsze)fronty kosztem suba. Sam żałuje że tak nie zrobiłem,zamiast brać od razu aurory 1000 to napaliłem się na suba i kupiłem 700ki. Mimo to basu jest na tyle że sub praktycznie stoi nie używany...

 

Subwoofer ma w kinie własną dedykowaną ścieżkę (x.1 lub x.2 albo x.1.x i x.2.x) więc jest potrzebny. Jak najbardziej.

Proponuję zrobić test , puść ten sam materiał (kino akcji lub siły matury)przy włączonym a później wyłączonym subie. Jeszcze lepiej jak byś robił przed odsłuchami kalibrację dla konfiguracji x.1 i x.0 lub analogicznie pod Atmos ( jesli posiadasz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest tak jak piszesz tylko mi osobiście bardziej podoba się jak jak mam wszystkie kolumny na large i sub wyłączony,te efekty z subwoofera jak dla mnie są przesadzone,nie naturalne,ale rozumiem że innym może się podobać. W każdym bądź razie suba jeżeli już kupił bym tym razem na końcu a najwięcej kasy włożył bym w fronty.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, *SAURON* napisał:

podoba się jak jak mam wszystkie kolumny na large i sub wyłączony,te efekty z subwoofera jak dla mnie są przesadzone,nie naturalne,ale rozumiem że innym może się podobać.

Tak jak kolega napisał powyżej. Efekt przeszkadzającego basu występuję przy słabych , źle ustawionych konstrukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał przecież wy lepiej wiecie, a może ktoś w takim razie wytłumaczy dla czego yamaha ustawia mi wszystkie głośniki na large 5.0 a sub jak chcę to muszę włączyć extra bass? jak dla mnie amplituner stwierdził że zestaw pokrywa pełne pasmo bez potrzeby używania subwoofera.

Czy może stwierdził że kolumny są tak cienkie że mogą sobie grać pełnym pasmem że i tak trzeba włączać extra bass?

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw inaczej. Daj wszystkie kolumny na small, ustaw częstotliwość odcięcia na 80Hz.

Jak uważasz, co lepiej odtworzy bas u Ciebie kolumna napędzana amplitunerem czy głośnik do tego stworzony pędzony końcówką mocy?

Musiałby by to być beznadziejny subwoofer  żeby przegrał taką konfrontację.

Pobaw się miejscem ustawienia subwoofera w pokoju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum że wszystko mam ustawione dobrze i przerabiałem wszystkie konfiguracje takie jak wszystko na small,centralny na small ,same tyły na small i wszystkie konfiguracje od 80hz do 40hz i w każdej opcji brakowało mi tego dołu czy to w soroondach czy w centralnym,nie twierdzę że sub jest be,tylko powiedzmy na 10 filmów może z dwa będą takie że ten sub na prawdę słychać i czuć a tak to raczej robi za ozdobę pokoju. Dla tego planując zakup kina suba zostawił bym na sam koniec a nawet pierwszo wypożyczył i dopiero wtedy gdy bym uznał że go potrzebuję kupił.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 14:02, HQ150 napisał:

Nie, ale KEF ma spore doświadczenie w konstruowaniu zestawów kina domowego. I ten zestaw jako nowy kosztował naprawdę sporo. To dobrze wróży.

Sam subwoofer kosztował prawie 5000zł.

Myślę, że warto go wziąć pod uwagę.

 

Ja mam spore opory przed kolumnanmi, które tak wygląją - tzn. malutkie cienkie słupki. Ale nie wykluczam, że ktos to zrobił porządnie. Poza tym facet wpisał w opisie "HTS 6001", a to raczej inne kolumn niż to co sprzedaje. Ten subwoofer można kupić używany za 1000 zł, wątpie żeby reszta była warta 4 tys.

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2021 o 15:00, *SAURON* napisał:

Czy może stwierdził że kolumny są tak cienkie że mogą sobie grać pełnym pasmem że i tak trzeba włączać extra bass?emoji848.png

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

https://we.tl/lPyonzA2BV tu powinno byc demo atmos amaze. Odpal sobie to najpierw przy kolumnach, potem przy subie. Tam powinny byc dwa grzmoty, ten drugi ktory jest przy pelnym niebie i widocznym horyzoncie raczej nie bedzie slyszalny na kolumnach (poprawnie), a jak masz porządny subwoofer - już tak. 

BTW nikogo nie obchodzi z czego piszesz posty, mógłbyś sobie darować dopisywanie tego. Wiem, że robi to za Ciebie automat, ale nie powodu, żeby go nie wyłaczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledze do yamaszki zaproponował bym secik 5.0 ,heco aurora 1000 na frontach, powinien się zmieścić lub delikatnie przekroczyć zakładany budżet a subofer do tego zestawu kupić sobie na raty za cenę 1579 w euro agd lub z 700kami na frontach wtedy koszt zestawu 5.0 wyjdzie go 4400 +subofer do kompletu jak wyżej.

Budżet delikatnie wyższy ale wszystko nowe,pachnące na gwarancji. Można skusić się na używane fronty i będzie w budżecie.

[mention=45013]Tenfilip[/mention] dzięki za linka ale skup się może bardziej na pomocy autorowi wątku,mój secik gra znakomicie i z subem i bez niego. A co do podpisu to nie ma sprawy zaraz poszukam gdzie to wyłączyć,nigdy sobie tym nie zawracałem głowy,co tam ktoś ma w podpisie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@*SAURON*

Na Denonie jest tak:

Jeśli dla “Konfig.głośników” - “Frontowe” i “środkowy” wybrano ustawienie “Duże”, a dla “Tryb subwoofera” ustawienie “LFE”, to zależnie od sygnału wejściowego lub wybranego trybu dźwiękowego, dźwięk może nie być wyprowadzany przez subwoofer.
W celu wyprowadzenia sygnału niskiej częstotliwości przez subwoofer, wybierz opcję “LFE+Main”

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie że nie chodzi o to że ampli mi tak ustawia, pomimo że ustawia,tylko że mi się tak podoba i po różnych kombinacjach na codzień mam ustawione wszystko na lare. Jak chcę obejrzeć coś z subem to wtedy obcinam sobie sam centralny na small i to wystarczy aby sub się załączał automatycznie bez extra basu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...