Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 6 tys


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć,

Szukam pomysłu na nowy wzmacniacz. Warunki w jakich będzie grał to pokój ok 16 metrów. Kolumny to Equilibrium Ether S6 ( specyfikacja poniżej ). Grają dosyć mocnym dźwiękiem, bardzo wypełnionym w średnicy i z mocnym basem. Póki co grają z Atollem in100se i problemem jest ,że Atolla można opisać tak samo :) Szukam podobnego grania tylko z lepiej kontrolowanym basem i większą ilością detali. W sklepie słuchałem ich z wzmacniaczem Plinius Hautonga i to połączenie rozłożyło mnie na łopatki i jak już zebrałem szczękę z podłogi to zabrałem je do domu. Niestety mój Atoll aż tak dobrze nie gra a na Pliniusa mnie nie stać.  Dodatkowym problemem jest to,że Atoll lubi sobie pobierać prąd w trybie stand-by a ja trochę bawię się w smart-home i potrzebuję mieć wzmacniacz w tym trybie aby automatyzacja działała. Sprzęt może być nowy lub używany, musi być dosyć wydajny prądowo i mieć pilota ( automatyzacja ) i być w miarę nowoczesny aby w trybie stand-by pobierał 1 watt a nie 10, DAC nie koniecznie ale fajnie jakby był . Dźwiękowo to fajna kontrola basu, trochę więcej detali niż Atoll, możliwie mało straty w środku pasma.

 

Moje wstępne typy to:

NAD C368 / 388

Roksan K3

Nuprime Ida-8

Cyrus One HD

Cambridge Audio CXA81

Magnat MA900

Atoll in200 signature ( może poprawili :) )

 

Macie inny pomysł ?

 

Specyfikacja kolumn:

woofer: SBA 6 cali, membrana Paper Pulp

tweeter: Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal, modyfikowany, tekstylny; w małym falowodzie

efektywność: 85 dB

częstotliwość strojenia układu BR: 34 Hz

liniowość: +- 2dB

impedancja: 4 Ohm

wymiary: obudowa pochylona 5 stopni, 900x210x210mm, bez łap stabilizujących

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest coś takiego: https://www.amazon.com/Bobwire-Trigger-Compatible-ChromeCast-Amplifiers/dp/B07QS89MZG/ ale to by Ci działało tylko jak doprowadzasz sygnał do DACa przez digital in, przy streamowaniu przez USB (jeśli takie robisz) - nie.

Najlepsza w przypadku d50s byłaby końcówka z auto-sense, ale nie znam takiej w dobrej kl. D w Twoim budżecie. C298 to ma, ale jednak jest trochę droższy. Nota bene, w standby pobiera 0,5W, włączony niegrający ~20W, a włączony grający gdzieś pomiędzy 20...60W+ (w zależności od głośności). Pomiary robiłem smart gniazdkiem, wiec nie są super dokładne.

Pomysł ze sterowaniem przez smart gniazdko nie jest zły.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 11:24, Tomasz S. napisał:

Kolumny to Equilibrium Ether S6 ( specyfikacja poniżej ). W sklepie słuchałem ich z wzmacniaczem Plinius Hautonga i to połączenie rozłożyło mnie na łopatki i jak już zebrałem szczękę z podłogi to zabrałem je do domu.

Tomek jak słuchałeś kolumn z takim wzmacniaczem ( mogę tylko sobie wyobrazić jak gra ) to zrobiłeś sobie krzywdę. Wiesz, że każdy z w/w wzmacniaczy to i tak będzie słabo mając taki punkt odniesienia. Kiedyś czytałem o tej marce kolumn, ale szybko się z niej wyleczyłem ponieważ ceny jak dla mnie zaporowe. Paleta kolorów oklein jest naprawdę imponująca.

https://www.equiaudio.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastąpiłem Atolla 100, Cyrusem One i jestem bardzo zadowolony. Z Quadralami Atoll grał za ostro i za dużo basu było. Cyrus zagrał kulturalnie, jakby większą średnica. (pomiary tego nie potwierdzają). Tylko że z tego co słyszałem i zauważyłem One gra inaczej z każdymi kolumnami - prawdopodobnie przez pomiar impedancję i dopasowanie charakterystyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchać Atoll IN 200 Signature. Jest to brzmienie muzykalniejsze względem IN100, zyskasz w tym przypadku zdecydowanie lepszą kontrolę basu oraz większą przestrzeń. Alternatywą może być nieco jaśniejszy charakter brzmienia Roksan K3, bas jest zróżnicowany oraz sprężysty, średnica neutralna, a góra bardzo szczegółowa bez większych wyostrzeń. 
Możesz jeszcze spojrzeć na Haiku Audio SÓL RC, który zapewni brzmienie precyzyjne z wyrównanym zakresem średnicy, punktowy bas o dużym zróżnicowaniu oraz bardzo dobrą głębię. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nad C368 to dobry i ciekawy pomysł. Do tej listy dołączyłbym trochę droższego Rotela A14. To inna szkoła dźwięku. Dla mnie, wzmacniacz musi wykazać się pewną wydajnością i dobrą kontrolą. Proponuję spotkać się z nami w jednym z naszych salonów na dłuższy odsłuch. Ewentualnie rozważ odsłuch za kaucją w Twoim domu. Zapraszamy do Cię do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na Roksana K3. Rozjaśni Ci brzmienie ale nie stępi basu. Moim zdaniem to będzie dobry kierunek.

Ewentualnie nieco drożej ale równiej i pełniej to Caspian M2. Jeden z lepszych wzmacniaczy w swej cenie.

Miałem okazję słuchać ich z Pliniusem także i rozumiem twój podziw. Atoll nie jest po prostu do nich dobrym partnerem. Może także Lyngdorf 1120? To byłby ciekawy trop

W razie chęci wypożyczenia wzmacniaczy zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21@S4Home a jak z tym trybem uśpienia w nowych Roksanach K3 ? czytałem ,że teraz nie ma już tej opcji a jeżeli się nie wyłączy przełącznikiem to pobiera z gniazdka 25 watt. Lyngdorf czy Gato byłby super ale to nie ten budżet.

@Top Hi-Fi & Video Design mam do was bardzo blisko na mokotowie i podskoczę obejrzeć Rotela. Tak na marginesie w połowie stycznie oddałem słuchawki Koss na gwarancję i ani widu ani słychu, kupiłem drugie ale  z samego procesu jestem średnio zadowolony.

Może Cyrus One Cast ?

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 08:57, Tomasz S. napisał:

@Q21@S4Home a jak z tym trybem uśpienia w nowych Roksanach K3 ? czytałem ,że teraz nie ma już tej opcji a jeżeli się nie wyłączy przełącznikiem to pobiera z gniazdka 25 watt. Lyngdorf czy Gato byłby super ale to nie ten budżet.

@Top Hi-Fi & Video Design mam do was bardzo blisko na mokotowie i podskoczę obejrzeć Rotela. Tak na marginesie w połowie stycznie oddałem słuchawki Koss na gwarancję i ani widu ani słychu, kupiłem drugie ale  z samego procesu jestem średnio zadowolony.

Może Cyrus One Cast ?

 

Jeśli oddawałeś słuchawki bezpośrednio przez któryś warszawski salon, to napisz proszę maila do docelowego miejsca:

https://www.tophifi.pl/salony.html aby dowiedzieć się jaki jest status naprawy. Najczęściej nasz serwis wysyła informację dla klienta.

lub też prośba o kontakt z naszym serwisem w Markach, 22 777 99 25/26 - z góry przepraszamy za utrudnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaszenie wzmacniaczy nazwijmy  to na urządzeniu to nic nowego. Tak mają wzmaki lampowe, Naim i tak dalej.

Nie pamiętam jak jest w nowym K3. W Caspianie tam pracował cały czas PRE i to było dobre rozwiązanie.

Sam mam wzmacniacz teraz do którego trzeba wstać aby go włączyć i wyłączyć.

Za dużo lenistwa nie sprzyja.

Po prostu go sprawdź. Nie spodoba się to pójdziesz dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
10 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Czyżbyś

Mam opcję kupna, ale nie znalazłem jakiegoś konkretnego opisu brzmienia Equilibrium.

Klub klubem, jakieś tam wzmianki były ale… mało konkretów.

Jakieś z grubsza cechy brzmieniowe? Jak z separacją, przestrzenią, sceną, zejściem basu z OZ, wysokimi tonami czy średnicą?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nieobiektywny bo to moje ulubione kolumny. Mocna podstawa basowa, bas głęboki ale nie jakiś mega szybki. Bass Reflex w podłogę. Góra łagodna, może nawet przygaszona, na pewno nie ostra.

Średnicy w sam raz. To co mnie urzekło w tych kolumach najbardziej to stereofonia / przestrzeń. Kupiłbym je jeszcze raz na 100% i pewnie nigdy ich nie sprzedam dopóki nie będę musiał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tadżitsu napisał:

Tak i to jest zastanawiające, bo dziury nie ma, jeden średniotonowy, a na tabliczce jest napisane S6.

Ale rzeczywiście ktoś to sprawdził ? bo z tego co widzę to jest jedna para na OLX, na specjalnych nogach z regulacją właśnie do tego bass reflexu w podłogę, model też się zgadza. Mam praktycznie identyczne,  nawet w podobnym kolorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tadżitsu napisał:

No właśnie Piotrze tak jest w tym przypadku.

Dlatego każdej sztuki trzeba słuchać.

Kiedyś mieliśmy Studio 16 Hz przecież. To samo. Jeden model mógł wystepować w kilku odmianach. I potem tlumacz dlaczego używane jedne ksoztują 3000 zł a drugie 7000 zł. A wyglądają tak samo.

Moim zdaniem Polscy producenci trochę poszaleli w tym zakresie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...