Skocz do zawartości

Kino domowe - 20m2, głośniki + amplituner


Maciek Soehrich

Recommended Posts

Cześć,

Bardzo Was proszę o poradę w kwestii kina domowego. Obecnie posiadam taki zestaw, który kupiłem wraz z mieszkaniem:

Ampituner: Harman Kardon AVR 132
Przednie kolumny: CANTON 609 DC
Subwoofer: KODA (nie działa, bo nie umiem go podpiąć do ampitunera…)
Tylne głośniki: JBL Northridge E30
Głośnik centralny: brak

 

Pomieszczenie ma 20m2 i jest w kształcie prostokąta. Orientacyjny kształt i rozmieszczenie poniżej:

Salon.jpg.d3a6abe609aeebfd3e714fbd973a3a1b.jpg

 

Zestaw jest używany głownie do oglądania Netflixa, HBO, TV oraz do grania na konsoli. Muzykę słuchamy w mniejszej ilości.

Bardzo proszę o poradę w poniższych kwestiach:

1. Doradźcie proszę jaki zakupić głośnik centralny

2. Chciałbym wymienić tylne głośniki na jakieś mniejsze. Obecne JBLe są o wiele za duże jak dla mnie. Czy możecie polecić inne, mniejsze głośniki ?

3. Chciałbym również wymienić amplituner na taki, który będzie miał możliwość połączenia się z telefonem bezprzewodowo. Czy mogę prosić o jakieś sugestie ?

 

Wszelka pomoc i sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam,
Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby sprzedać JBLe i dołożyć trochę i na wymianę głośników tylnich przeznaczyć około 800-1000 zł. Jeśli chodzi o głośnik centralny to myślę, że okolo 200-300 zł.

Odnośnie amplitunera to jak przeglądałem to poniżej 2 tys chyba nie mam co szukać. Możliwe, że amplituner będzie musiał poczekać na swoją kolej :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...