Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Heco Aurora 700.


Marcin04

Recommended Posts

Witam. Bardzo proszę o radę w wyborze wzmacniacza do Heco Aurora 700. Chcę kupić używany wzmacniacz w cenie 1000 - 1200 zł. Sprzęt będzie stał w półotwartym pomieszczeniu o powierzchni około 35 m2. Muzyka to głównie rock, trochę popu, czasem klasyczna. Chciałbym aby dźwięk był w miarę precyzyjny i lubię jak bas potrafi nisko zejść i bez dudnienia. 

Proszę o podanie jakiś typów, mile widziane też rady odnoście odtwarzaczy cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minut temu, JaZz napisał:

Cambridge cxa60, Pioneer a50da, creek 50a, Yamaha AS 701. Myślę że warto posłuchać. Moim zdaniem do tych kolumn potrzeba jasnego wzmaka. 

W twoim budżecie może być ciężko ale może coś upolujesz. 

Kupiłeś już te aurory? Po odsłuchu czy w ciemno? 

Jeszcze nie kupiłem. Jestem umówiony na odsłuch w następnym tygodniu. Jak dobrze zagrają to wezmę. 

A yamaha 497? Albo nowa 201? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JaZz napisał:

Cambridge cxa60, Pioneer a50da, creek 50a, Yamaha AS 701. Myślę że warto posłuchać. Moim zdaniem do tych kolumn potrzeba jasnego wzmaka. 

W twoim budżecie może być ciężko ale może coś upolujesz. 

Kupiłeś już te aurory? Po odsłuchu czy w ciemno? 

w cenie 1000-1200 zł tych wzmacniaczy raczej nie kupisz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi polecać coś z czym nie miałem do czynienia, do tego masz 35 m2. Może bardziej doświadczeni koledzy cos podpowiedzą. Wyżej padły dobre propozycje tylko wychodzą nieco drożej niż te 1500 zł. 

Osobiście wolałbym nieco dołożyć jeszcze i mieć sprzęt, z którego będę zadowolony na lata niż zaoszczędzić parę stów a potem zalowac, że nie gra to dobrze ale wiadomo nie każdy może sobie na to pozwolić. 

As201 bym odpuścił, bo to najniższy w serii, już lepiej as501, może warto sprawdzić Pioneer A40? Albo polować na używki as701 cx60 ale wyjdzie raczej drożej niż 1500zl, bardziej pewno 1700-2000zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli budzet to max 1500 zł to na portalu znanym masz a-s501 połroczna , moim zdaniem do wyrwania za 1200 zł  plus kable glosnikowe melodika , moze warto sie zainteresowac ?

w przypadku używki stan jest zawsze zagadką ale  moze warto ?

jak bedzie Ci mało to sobie pozniej zmienisz na cos innego , na lepszy drozszy wzmak jak fundusze pozwolą

ale najlepiej jej posluchac wraz z Heco700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, helmut.. napisał:

jesli budzet to max 1500 zł to na portalu znanym masz a-s501 połroczna , moim zdaniem do wyrwania za 1200 zł  plus kable glosnikowe melodika , moze warto sie zainteresowac ?

w przypadku używki stan jest zawsze zagadką ale  moze warto ?

jak bedzie Ci mało to sobie pozniej zmienisz na cos innego , na lepszy drozszy wzmak jak fundusze pozwolą

ale najlepiej jej posluchac wraz z Heco700

Dziękuję. 

53 minuty temu, helmut.. napisał:

jesli budzet to max 1500 zł to na portalu znanym masz a-s501 połroczna , moim zdaniem do wyrwania za 1200 zł  plus kable glosnikowe melodika , moze warto sie zainteresowac ?

w przypadku używki stan jest zawsze zagadką ale  moze warto ?

jak bedzie Ci mało to sobie pozniej zmienisz na cos innego , na lepszy drozszy wzmak jak fundusze pozwolą

ale najlepiej jej posluchac wraz z Heco700

Dziękuję. 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/cambridge-audio-cxa60-CID99-IDInGCk.html - może warto przemyśleć zakup tego wzmacniacza. Cena jest do negocjacji wiec myślę, że ze sto zł dałoby się jeszcze urwać. 

Dziękuję. 

56 minut temu, JaZz napisał:

701 widzę na olyksie za 1900. 501 o ile pamięć nie płata mi figli widziałem za coś koło 1000.

Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cxa60 dobrze się zgrywa z heco. Dozbieraj te kilka stów bo za mniej niż 1700 to go raczej nie kupisz. Jest to solidny świetnie zbudowany wzmacniacz. Jego plus to wbudowany dac, który świetnie sobie radzi robiłem porównanie dac wbudowany vs zewnętrzny topping d50s i nie było żadnej różnicy. Robiłem też porównanie z cxa80 i w żaden sposób nie odstawał dźwiękowo od swojego mocniejszego i bardziej rozbudowanego brata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, petroff napisał:

Do Heco 700 możesz podpiąć cokolwiek, co ma odpowiednią moc wyjściową. I tak nie zagrają dobrze. Mocno i z przytupem, ale nie dobrze. 

Hmm.. dziwne stwierdzenie o tej "mocy"

to napiszę, że --- SENSITIVITY 92 dB 

Do takich kolumn możesz podłączyć mini wieże czy mały piecyk lampowy i to zagra, jak trzeba. 

2 godziny temu, JaZz napisał:

Dobrze to pojęcie względne. Mi nie pasowały, ale @Bogusław Kożyczkowski chyba nie narzeka 🤔 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale on ma inne Heco. Ten sam model, który testuje Kraft, tyle że podłogowy. 

Boguś nie narzeka, wspomnę tylko, że wyżej od mojego modelu jest tylko topowy "La Diva" i podejrzewam, że nie ma dużo wspólnego konstrukcyjnie z "trójkami"

----------

Moja propozycja to -- Cambridge Audio AXA35 // może NAD 326 z drugiej ręki // może Rotel A11, po rabacie będzie blisko 1750

Osobiście, nie łączył bym ich z Yamaha. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Hmm.. dziwne stwierdzenie o tej "mocy"

to napiszę, że --- SENSITIVITY 92 dB 

Do takich kolumn możesz podłączyć mini wieże czy mały piecyk lampowy i to zagra, jak trzeba. 

Boguś nie narzeka, wspomnę tylko, że wyżej od mojego modelu jest tylko topowy "La Diva" i podejrzewam, że nie ma dużo wspólnego konstrukcyjnie z "trójkami"

----------

Moja propozycja to -- Cambridge Audio AXA35 // może NAD 326 z drugiej ręki // może Rotel A11, po rabacie będzie blisko 1750

Osobiście, nie łączył bym ich z Yamaha. 

 

Dziękuję za odpowiedzi. Dyskusja się trochę ożywiła. Zdaję sobie sprawę że Aurory mają wady ale w tej półce cenowej to raczej dobre kolumny. Zamierzam sprawdzić je z yamahą ale też z Cambridge i nadem. Zobaczymy co w padnie mi w ucho. 

W każdym razie dzięki za rady i sugestie. 

7 godzin temu, Łukasz Słomka napisał:

Cxa60 dobrze się zgrywa z heco. Dozbieraj te kilka stów bo za mniej niż 1700 to go raczej nie kupisz. Jest to solidny świetnie zbudowany wzmacniacz. Jego plus to wbudowany dac, który świetnie sobie radzi robiłem porównanie dac wbudowany vs zewnętrzny topping d50s i nie było żadnej różnicy. Robiłem też porównanie z cxa80 i w żaden sposób nie odstawał dźwiękowo od swojego mocniejszego i bardziej rozbudowanego brata.

Z cxa60 może być problem w tej kwocie ale sam wzmacniacz mi się spodobał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora 700 to są dobre kolumny w swojej cenie. Za cenę nowych można mieć używki o wiele lepsze. Tylko jednego nie rozumiem. Te ochy i achy nad tymi kolumnami. Miałem je u siebie, stały obok jeszcze wiele tańszych Indiana Line 550X i ja zbyt wielkiej różnicy nie odczułem. Jedne i drugie udane jak na swoją cenę, przy tym, te indiany powiedziałbym cena/jakość rewelacyjne, bo nowe można było kupić za 1400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Słomka napisał:

Aurora 700 to są dobre kolumny w swojej cenie. Za cenę nowych można mieć używki o wiele lepsze. Tylko jednego nie rozumiem. Te ochy i achy nad tymi kolumnami. Miałem je u siebie, stały obok jeszcze wiele tańszych Indiana Line 550X i ja zbyt wielkiej różnicy nie odczułem. Jedne i drugie udane jak na swoją cenę, przy tym, te indiany powiedziałbym cena/jakość rewelacyjne, bo nowe można było kupić za 1400 zł.

Nie twierdzę że są to niewiadomo jak dobre kolumny ale mam na nie dobrą ofertę. 

Jeśli możesz to poproszę o przykłady tych lepszych i używanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz Słomka napisał:

Aurora 700 to są dobre kolumny w swojej cenie. Za cenę nowych można mieć używki o wiele lepsze. Tylko jednego nie rozumiem. Te ochy i achy nad tymi kolumnami. Miałem je u siebie, stały obok jeszcze wiele tańszych Indiana Line 550X i ja zbyt wielkiej różnicy nie odczułem. Jedne i drugie udane jak na swoją cenę, przy tym, te indiany powiedziałbym cena/jakość rewelacyjne, bo nowe można było kupić za 1400 zł.

No to coś miałeś nie tak w swoim systemie. Nie wiem co,

Akustykę, źródło, czy wzmak. Ale Heco to klasa mocno klasa lepiej od Noty.

Ja znam kilka propozycji ale tez podpinam się do pytania które kolega poleca kolumny używane do 3k. No i tu szukaliśmy wzmacniacza. Więc od razu przydała by się propozycja wzmacniacza do takowych używanych kolumn.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę. Dali grand diva evidence 870, nawet dali grand coupe tylko do mniejszego pomieszczenia. U mnie gra z cxa60,  Testowane też na cxa80 i denon 1500r z topping d50s  W tym właśnie słabych warunkach akustycznych te kolumny zagrały o niebo lepiej od tych heco Aurora. Dla mnie to zupełnie normalne bo to nie ta klasa kolumn i tu jest kwestia używane/nowe. Co do warunków akustycznych to mało kto ma sale odsłuchowe w domu. Niemniej jednak warunki takie same dla wszystkich kolumn. Różnicy między tymi indianami nie było takiej jak między heco a dali.

Pewnie znajdzie się wiele innych kombinacji bardzo dobrych, nie znam tyłu co branża nawet w ułamku, pisze o własnych doświadczeniach w odsłuchu w domu a nie informacjach które wyczytałem w internecie. To tam samo cxa80 vs cxa60 różnica miała być znaczna - nie odnotowalem. Myślałem że to ja coś mam że sluchem. Okazało się że  moja partnerka też nie odnotowala.

 

 

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...