Skocz do zawartości

R-N602 i KEF Q750 ?


vesper

Recommended Posts

To mój pierwszy post na tym forum, zatem witam wszystkich serdecznie ;)

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zestawu: Yamaha R-N602 + Elac Debut 2.0 B6.2.

Gra to całkiem fajnie i ogólnie jestem zadowolony, jednak jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i zachciało mi się nieco więcej mocy i potęgi w dźwięku, zwłaszcza przy cichym graniu. Wobec czego zacząłem myśleć nad zmianą kolumn na podłogowe. I pytanie, z którym się zwracam do Was - czy Yamaha "uciągnie" KEF'y Q750? Czy może jednak ma za mało mocy by miało to sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vesper napisał:

To mój pierwszy post na tym forum, zatem witam wszystkich serdecznie ;)

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zestawu: Yamaha R-N602 + Elac Debut 2.0 B6.2.

Gra to całkiem fajnie i ogólnie jestem zadowolony, jednak jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i zachciało mi się nieco więcej mocy i potęgi w dźwięku, zwłaszcza przy cichym graniu. Wobec czego zacząłem myśleć nad zmianą kolumn na podłogowe. I pytanie, z którym się zwracam do Was - czy Yamaha "uciągnie" KEF'y Q750? Czy może jednak ma za mało mocy by miało to sens?

Witaj,

W przypadku Kefa, apetyt będzie rósł. Membrany bierne, który są w modelu Q750, "zapraszają" do pracy wzmacniacze z większą rezerwą prądu. Oczywiście, podłączając model RN602 nastąpi poprawa, ale będzie to ograniczone. W Twoim przypadku będzie potrzebna całościowa zmiana żebyś mógł odczuć zauważalny upgread.

Pamiętaj też, że duży wpływ na dźwięk będzie miało Twoja akustyka w pokoju :)

Zapraszamy Cię do naszych salonów Tophifi na prezentację kilku systemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vesper  Testowałem RN602 z Q750  i nie dawał rady ich napędzić. Z RN803D było dużo lepiej to już grało fajnie.  One potrzebują mocniejszy wzmacniacz, dopiero Cambridge Audio 851A pozwolił im się rozwinąć.  Akustykę chociaż trochę ogarnij i będziesz miał duży progres. Słusznie prawią przedmówcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vesper napisał:

W takim razie dziękuję za odpowiedzi, teraz wiem, że nie warto pchać się w tym kierunku.

Możesz sprzedać cały system i budować nowy od podstaw. Możesz też wypożyczyć te kef q750 i przetestować je ze swoim amplitunerem, w swoim pomieszczeniu. Być może już tą zmiana da Ci poprawę. Chociaż akurat gdybym był na Twoim miejscu to zamiast niższego modelu podlogowego, poszedłbym w wyższy model podstawkowy. Za 4000 możesz kupić bardzo dobre moim zdaniem audio physic classic 3, które nawet w 18 metrach powinny dać radę. A jeśli koniecznie mają być kef, to może warto poszukać używek z serii R (model r300, można dostać za 3500) i do tego wydajniejszy wzmacniacz. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można połączyć Yamaha R-N602 z Kef Q750, ale w takim systemie dużym ograniczeniem będzie amplituner. Kef Q750 to bardzo dobra konstrukcja, warto pomyśleć o dobrym klasycznym wzmacniaczu.

Jeśli masz salon 18m2, to może warto pomyśleć o porządnych monitorach, może to okazać się jeszcze lepszą opcją. Spójrz na Focal Chora 806 lub Aria 906, świetne Buchardt Audio S300 MK, Pylon Audio Diamond 18,

zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...