Skocz do zawartości

DVD Pioneer DV-LX50


JaceQ

Recommended Posts

Witam szanowne grono forumowiczów,
Mam pytanie do osób użytkującyh odtwarzacz DVD Pioneer DV-LX50 mianowicie, jak ten sprzęt odtwarza filmy w formacie Divx, czy są problemy z jakością, czy odtwarza polskie znaki i w jakim formacie plik txtowy ma być zapisany (mDv czy inny). Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi i spostrzeżenia w temacie tego odtwarzacza zwłaszcza problemy jakie napotkaliście w trakcie jego użytkowania, będę wdzięczny.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego urządzonka, niestety rzadko oglądam płyty nagrane w Divx, ale te co oglądałem dawały radę. Uważam, że szkoda go na takie formaty, bo z dobrze zrealizowanej płytki DVD wyciąga kapitalny i krystalicznie czysty obraz!!!!! Rewelacyjnie przeplata do 1080p!!!!! Polecam oglądnięcie na nim TRANSFORMERS. Chciałem powiedzieć też, że do 2000 zł pod niektórymi względami nieźle broni się z odtwarzaczami CD. Odsyłam do testu w AUDIO, wpełni się z nim zgadzam, przy dobrym towarzystwie powinień pokazać swe walory! U mnie gra z YAMAHA DSP-A1 i DALI IKON 7 na przodach!!! Kawał dobrego audiofilskiego dźwięku.............. Gorąco polecam, tym bardziej że obsługuje SACD i DVD-AUDIO, które można wysyłać w postaci cyfrowej poprzez gniazdo HDMI 1.2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radi za odpowiedź, co do jego walorów o których piszesz to w pełni je podzielam po tym co usłyszałem i zobaczyłem w sklepie. Niemniej DivX są w użyciu i czasem (albo i częściej) coś się trafi i w tym formacie, stąd moje pytanie. Oczywiście nie oczekuje cudów po DivXach, bo wiadomo różnie to wychodzi, najbardziej mnie interesuje jaki ma być format pliku textowego napisów do filmu DivX, czy ktoś może ma wiedzę w tym temacie jakie obsługuje ten odtwarzacz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam nadzieję że jest podobnie jak w moim Syfsungu HD-950. Dowolne napisy, a przeważnie są to txt. idzie zamienić w Sub-Edit Playerze na SRT, a wygląda to tak: otwierasz film, otwierasz napisy do niego, klikasz "Plik" następnie "Export" i "SubRipp (SRT)". Wyskakuje okno dialogowe, klikasz "Zapisz" i po sprawie. Pamiętaj żeby napisy miały taki sam tytuł jak plik Video np: "Battlestar Galactica.S04E15.Xvid.avi", to napisy muszą brzmieć; "Battlestar Galactica.S04E15.Xvid.srt". Wypalasz to razem i musi grać.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, dzięki za odpowiedź, tak jak piszesz zrobiłem już kilka napisów do mojego starszego Philipsa, on musi mieś format napisów mDVD czyli klatki w klamerkach {000}{001}. Chce uniknąć sytuacji (ale chyba się nie uda) w której będę musiał na piechotę sprawdzać wszystkie formaty napisów zanim trafie na ten właściwy który czyta LX50.
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...