Skocz do zawartości

Usher Compass BE-718 - Kraftest Vintage


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Firmy, która instaluje terminale głośnikowe na 8 mm płycie z mosiądzu przykręcanej na 14 śrub nie można posądzać o chęć przyoszczędzenia. Tego, że w przypadku Ushera dostajemy za swoje pieniądze bardzo, ale to bardzo dużo, doświadczam za każdym razem, gdy muszę zdjąć BE-718 ze standów. Nawet pancerne Quadrale nie były takie ciężkie. Pewne działania Ushera krytykuję, ale współczynnik ceny do szeroko rozumianej jakości mają akurat rewelacyjny.

20068-max_usher_dancer_be_.jpg.adfe6eb371cef04be155c5642bb472e6.jpg20069-max_usher_dancer_be_.jpg.a7c9e5812f71c5e4e468ca1fafef55e2.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykoniania jest bardzo dobra czuć trochę powiew luksusu wręcz ;-) to kawał kolumny ponad 17 kg co do zwrotnic to nie widzę przeszkody aby zainwestować te ok 1,5 kzł w lepsze części w końcu ulepszyć można wszystko, podobno te kolumny grają też najlepiej na firmowych standach rws-708

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niczego nie skreślam bo mnie interesuje efekt finalny czyli DŹWIĘK i porównanie z podobnie wycenioną konkurencją, radzę zacząć robić odsłuchy bo od takiego pisania nic w zasadzie nie ma gdybym miał się zastanawiać nad każdym kondensatorkiem to bym chyba dosatał joba od tego i nie mógłbym spać po nocach   kiedyś miałem dac Arcam Rdac okazało się, że producent początkowo używał kondów Elna Silmic 2 do recenzji a później pchał najtańsze chińskie, a ceny nie zmienił w tej recenzji jest wzmianka o tych zwrotnicach na dole https://6moons.com/audioreviews/usher2/tinydancer.html w recenzjach w pl na pewno były te zubożone zwrotki i kolumny trafiały do gr B z wysokim 97% wynikiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

No ładnie. Podmienione elementy są o tych samych parametrach, czy kolumna została inaczej zestrojona?

Żadnych zmian. Pojemności pozostały dokładnie takie same jak w oryginale. 

 

3 godziny temu, Dune napisał:

Jakie zmiany w dźwięku zaszły po tej modyfikacji zwrotnic ?

Gdybym miał użyć jednego słowa to chyba byłoby nim "wygładzenie". Trudno mi jednak dobrze to opisać. Inaczej, lekkie wycofanie sprawiające poczucie lepszego uporządkowania i zmniejszenia nachalności. A zwróciłeś uwagę na nowe mocowanie zwrotnic do skrzynek? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2021 o 14:15, Kraft napisał:

Jak ktoś wgniecie berylowca, to jest opcja taniej naprawy. 

Znasz kogoś kto wgniótł berylowca?

Zawsze wydawało mi się to niemożliwe. Od razu powiem, że u siebie nie zaryzykuję i nie wcisnę na próbę. Wydaje mi się, że beryl jest tak kruchy, że ta cienka membrana po prostu by popękała a nie się wgniotła. Dlatego też jest zasłonięta siatką. No ale może się mylę. Ktoś wie?

Dnia 26.02.2021 o 14:15, Kraft napisał:

Wyczytałem jeszcze, że niektórzy stosują membranę głośnika Dayton RS28, jako część zapasową do 9980 Be. Jak ktoś wgniecie berylowca, to jest opcja taniej naprawy. 

Dodatkowo to nie jest opcja naprawy tylko jednocześnie przeróbki. Zastosowanie innej membrany z innego metalu zmieni właściwości i charakterystykę tego głośnika.

Dnia 25.02.2021 o 14:37, Kraft napisał:

Skoro to clou programu, to postanowiłem przyjrzeć mu się bliżej. No i pojawił się problem. Berylowy wysokotonowiec Ushera jest bowiem konstrukcją mocno kontrowersyjną. Kilkanaście lat temu wybuchła nawet afera, czy Usher nie oszukuje określając swój głośnik mianem berylowego. Raz, że zbadano strukturę membrany i okazało się, że składa się ona w głównej mierze z tytanu (88,47%). Berylu było w niej zaledwie 6075 części na milion. Do tego dla zmylenia przeciwnika była ponoć malowana na "berylowy" kolor. Dwa, że przeprowadzono pomiary porównawcze tweetera Ushera z podobnie wyglądającym głośnikiem Dayton RS28 (z anodyzowaną membraną aluminiową) i były one podejrzanie zbliżone do siebie.

A to już niezła afera. Zacny producent kolumn nie zauważył, że montuje nie berylowe przetworniki?!

To jakiś żart? Przecież wystarczy pomierzyć taki przetwornik żeby zobaczyć jaką ma krzywą SPL i od razu widać czy to beryl czy nie. Oni tego nie widzieli? To jak stroili te kolumny?

Gruba mosiężna blacha z tyłu jest ale nie wiedzą jaki dali przetwornik? Naprawdę to jest poniżej krytyki.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sam beryl tylko pyły z niego powstałe.Gdyby ci się rozsypał uszkodzony to wdychanie jego kawałków już by zdrowe nie było.

A jest tak sztywny że niewiele trzeba żeby się rozpadł pod naciskiem.

Gdybyś się masował tą membraną to może w kontakcie ze skórą też by to zdrowe nie było ale to raczej niemożliwe.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie Usherowych machlojek, zgadzam się po części z każdym z kolegów przedmówców :) Moja przygoda z tą marką rozpoczęła się w ten sposób, że lata temu kolumny Usher V601 zostały mi zaprezentowane w salonie.  Pomimo, że nic o nich nie wiedziałem, kupiłem, gdyż na tle ówczesnej konkurencji i w założonym budżecie, wypadły zdecydowanie dla mnie najlepiej. Najpierw pod względem dźwięku, później, także wykonania zarówno części elektrycznej jak i stolarki. Zapłaciłem więc (wtedy 2k4) za coś co sam oceniłem jako warte zakupu. Wrażenie było na tyle dobre, że później, nawet gdy wiedziałem o opisanych wyżej skłonnościach firmy do kopiowania, czy też niezbyt uczciwych działaniach marketingowych, kupiłem kolejne ich produkty, m. in. Be718. Po prostu podoba mi się sposób grania tych kolumn, jak również uważam, że mają b dobry stosunek jakości do ceny. To odnośnie samych produktów. Zgadzam się jednak z kolegą @Felix1, że delikatnie mówiąc, naginanie rzeczywistości w celu osiągnięcia dodatkowych korzyści nie powinno mieć miejsca. Tylko co z tego, jak obecny świat w całości oparty jest na oszustwie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

A zwróciłeś uwagę na nowe mocowanie zwrotnic do skrzynek? ;) 

Ja zwróciłem. Ale, kurczę, jak one teraz grają mniej "nachalnie"...

46 minut temu, HQ150 napisał:

Dodatkowo to nie jest opcja naprawy tylko jednocześnie przeróbki. Zastosowanie innej membrany z innego metalu zmieni właściwości i charakterystykę tego głośnika.

Ale skoro berylowiec Ushera i aluminiowiec Dayton mierzą tak samo, to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niekoniecznie tak samo brzmią ;)

Już wałkowaliśmy ten temat ( i to chyba nawet kilka razy :) ), przypomnę jednak, że charakterystyki powstałe w stanie ustalonym przy pobudzeniu sinusoidą nie oddają w pełni zachowania głośnika, który w rzeczywistości przetwarza przecież znacznie bardziej złożone sygnały.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Ale skoro berylowiec Ushera i aluminiowiec Dayton mierzą tak samo, to...

To by oznaczało, że ,, berylowy'' Usher jest dokładnie takiej jakości jak aluminiowy Dayton. Czyli ....

Swoją drogą z punktu widzenia klienta który kupił te berylowe głosniki w każdej chwili ( no do trzech lat od zakupu) może je kazać sprzedawcy zabrać do siebie z domu jako towaru niezgodnego z umową i zażądać zwrotu kwoty zakupu.

33 minuty temu, audiowit napisał:

Do tej pory o tym nie wspominałem bo miałem nadzieję, że Kraft może go zacznie lizać.

To by się nazywało ślepy i głuchy test. Na smak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Żadnych zmian. Pojemności pozostały dokładnie takie same jak w oryginale. 

 

Gdybym miał użyć jednego słowa to chyba byłoby nim "wygładzenie". Trudno mi jednak dobrze to opisać. Inaczej, lekkie wycofanie sprawiające poczucie lepszego uporządkowania i zmniejszenia nachalności. A zwróciłeś uwagę na nowe mocowanie zwrotnic do skrzynek? ;) 

Myślałem, że te mocowania są fabryczne co prawda gdzieś w sieci widziałem oryginalne zwrotki, ale nie skojarzyłem :-) swoich nie rozkręcałem, jaki koszt tych części ? widzę, że przewody w środku też zmieniłeś,  Danny Riche stosował też materiał No Rez do wytłumienia w tych 718 również w późniejszych z głośnikiem DMD

Tutaj sporo o modyfikacjach be-718 gość zrezygnował z wersji dmd, włożył zamiast niego ten  berrylowy głosnik :-)) i zmodyfikował zwrotnice

https://www.stereo.net.au/forums/topic/56128-sold-sold-usher-be718-upgraded-gr-research-crossover/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę ja parę słów o tych monitorkach... Dźwięk jaki się z tego wydobywa odbieram jako dość neutralny, góra pasma z nieodpowiednią elektronką może być nieco chłodna  za to rozdzielczość, przejrzystość jest bardzo dobra, odpowiednio napędzone be-718 grają bardzo dużym dźwiękiem z solidną podstawą basu czasem słuchając nich mam wrażenie, że stoją przedemną kolumny podłogowe, mój znajomy który używa  MA Gold GX100 był dość mocno zaskoczony tym dużym dźwiękim Be-718 :-) Czy brakuje mi czegoś w nich? muszę przyznać, że na wysokich mogło by być nieco więcej powietrza pomiędzy instrumentami jest dobrze, ale zawsze mogło by być lepiej, czasem mam też wrażenie, że średnica mogła by być nieco bardziej wysunięta do przodu. Używam wzmacniaczy starych bo nie uznaję współczesnej budżetówki do 4kzł (wzmacniacze) więc grało to z takimi  Krell KAV 300i, Grundig A9009, JVC AX-1100, Pioneer A-88X kable Jantzen Solid Core bi-wir, Qed Qunex Silver Spiral Ref, Hegel HD11 ogólnie do tych monitorków lepiej nie podłączać "małych wzmacnaiczy" z 50W na kanał, znam opinię gościa który łączył to z KRELL-a KSA 250  /KRC 3 ,  KRELL FPB 300C / KRC 3, MARK LEVINSON 23.5 / PRE 26 i twierdził, że to dopiero grało jak należy :-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dune napisał:

Tutaj sporo o modyfikacjach be-718 gość zrezygnował z wersji dmd, włożył zamiast niego ten  berrylowy głosnik :-)) i zmodyfikował zwrotnice

Przyznam, że też myślałem o podmiance DMD na "beryl" w Dancerach Mini, które grają u mnie w tej chwili. Jak wspominałem, zaraz po przesiadce, DMD wydawały mi się nieco zbyt natarczywe, szczególnie w połączeniu z ostrą muzyką, której często słucham. Z drugiej strony dawały lepszą głębię i powietrze. Ostatecznie nieco je różnymi zabiegami "utemperowałem". Dobry efekt dała wymiana wzmacniacza na First Watt F5 (ma zaledwie 25W ;) ) . Czuję się w tej chwili usatysfakcjonowany dźwiękiem, ale mimo wszystko pomyślę nad sprawdzeniem takiej zamiany. 

Jeżeli chodzi o kosz elementów do upgradeu, niestety nie bardzo pamiętam. Wszystkie kondensatory w szeregu z głośnikiem, a więc w części górnoprzepustowej to Mundorf MCap EVO Oil, natomiast w sekcji głośnika niskotonowego Mundorf MCap EVO. Przewody - lica mojej produkcji: 800x0,04mm w teflonowej rurce.

O dźwięku póki co nic nie piszę. Nie chcę sugerować Kraftowi :P 

2 godziny temu, Felix1 napisał:

Tak szczerze mówiąc, to teraz zastanawiam się czy ten test w ogóle ma sens?

Ma, przyjmijmy, że jest to pierwsza wersja, ta z lepszymi elementami ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...