Skocz do zawartości

Zestaw Stereo


nike21

Recommended Posts

Witajcie.

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu zestawu stereo i nadal mam dylemat co będzie najbardziej pasować do mojego pokoju. Początkowo mój wybór padł na zestaw Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561, ale nie wiem czy ustawienie kolumn jakie sobie wymyśliłem ma sens i czy nie lepiej w moim wypadku zakupić R-N402 i Tesi 261. 

Pokój, w którym ma stać sprzęt grający to pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni ciut ponad 21m2 lecz dużo w nim mebli. Poniżej wrzucam szkic pokoju z opisem. Liczę na pomoc, w którą stronę iść. Najpierw myślałem żeby kolumny podłogowe postawić po bokach szafki rtv i wysunąć je do przodu tak aby frontem licowały się z meblami. Nie wiem czy takie ustawienie będzie ok. Drugi pomysł to powieszenie tv na ścianę (obecnie stoi na szafce rtv) i postawienie monitorów na szafce rtv nawet na płasko, a nie w pionie.

Co do samego sprzętu to:

- maks 4000PLN

- nowy

- chciałbym do niego podłączyć tv (przyszłościowo może gramofon)

- głównie będę słuchał muzyki z Youtube, Spotify itd

- muzyka, której słucham to chyba każda, Chronologicznie od najczęściej do najrzadszej: rap/hiphop, rock, trance, pop (ten ostatni głównie żona).

 

Szafki na poniższym rysunku są w małych odstępach, w rzeczywistości stoją jedna obok drugiej i są dosunięte do ścian i narożników pokoju.

 

Pokój ma 3,3 x 7 coś m2

 

Dzięki! :)

 

 

rzut pokoju.jpg

Edytowano przez nike21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nike21 napisał:

Drugi pomysł to powieszenie tv na ścianę (obecnie stoi na szafce rtv) i postawienie monitorów na szafce rtv nawet na płasko, a nie w pionie.

Nie nie nie nie i jeszcze raz nie! Monitory można w ostateczności postawić na komodzie/szafce. Ale na leżąco to raczej nie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie jest duże, zdecydowanie zastosowałbym dobre monitory. Moja propozycja to wzmacniacz NAD C338, który ma funkcjonalność sieciową oraz duże możliwości podłączenia. Jest to także dobry pod względem jakości dźwięku wzmacniacz. Uzupełniłbym go kolumnami Heco Aurora 300 lub znacznie lepiej Kef Q350.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...