Skocz do zawartości

szukam zewnętrznego DACa do maliny


3dh

Recommended Posts

Ja używam "m2tech hiface dac" - jest kompatybilny z malina (linux).

11 minut temu, 3dh napisał:

zasilaniu tylko przez USB

Tak - zasilanie przez usb

 

11 minut temu, 3dh napisał:

podpięciu słuchawek

Hmm - jesli wierzyć testom to noe jest polecany by "ciągnąć" z dziurki 3.5mm tego dac-a sluchawki tutaj może któryś z dragonflay lub meridian tylko ze nie wiem czy rowniez sa kompatybilne z linuxem!

 

11 minut temu, 3dh napisał:

podpięciu wzmacniacza przez gniazda Jack lub RCA

Tak - do tego m2tech-dac został stworzony. Praca z wyjscia 3.5mm na rca do wzmacniacza. Niby przenośny "pendrive" a jednak "stacjonarny"

Generalnie pełna rekomendacja z mojej strony

12 minut temu, 3dh napisał:

szukam zewnętrznego DACa do Raspberry Pi 4 w cenie maks. 500 zł.

Nie wiem ile teraz kosztuje ale ja zapłaciłem poniżej 800zl

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogi i nie spełnia wszystkich moich wymogów. W każdym razie dzięki za propozycję.

Właśnie trafiłem na Audioengine D1. Oczywiście też jest za drogi, ale poza tym ma chyba wszystko czego szukam.

PS. Widzę sporo słabych ocen tego Audioengine D1. Nie wziąłbym go nawet za połowę ceny.

Edytowano przez 3dh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, 3dh napisał:

szukam zewnętrznego DACa do Raspberry Pi 4 w cenie maks. 500 zł. Zależy mi na:
 - zasilaniu tylko przez USB
 - podpięciu słuchawek
 - podpięciu wzmacniacza przez gniazda Jack lub RCA

Ten ma chyba wszystko czego potrzebujesz >>> https://www.q21.pl/ifi-audio-zen-dac.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

- zasilanie do wyboru z USB lub zasilacza.

- fajny wzmacniacz do słuchawek 

- wyjścia RCA do wzmacniacza 

big_ZEN-DAC-1-2-1.jpg?lm=1572866380

big_ZEN-DAC-6-1.jpg?lm=1572866384

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję JohnDoe. Sprawdzę opinie i testy, jak jakieś są, i zobaczymy jak się prezentuje ten DAC. Cena ciut większa, ale jak będzie zachwalany, to może dorzucę te 150 zł.

Jeszcze pytanie. O co chodzi z tymi gniazdami Balanced i Unbalanced? Pierwszy raz widzę coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Zbalansowane wyjście Pentaconn 4,4 mm znajduje się obok wyjścia 6,3 mm na panelu przednim..."

nie wiem jakie masz słuchawki ale ja kiedyś dokupiłem kabel zbalansowany do słuchawek Sundara i na zbalansowanym grały nieco głośniej/lepiej. 

Przykładowy kabel zbalansowany do słuchawek    4.4 pentaconn / dual 3.5mm >>> 

61Ne3IWM9rL._AC_SL1500_.jpg

 

 

 

"...natomiast z tyłu podobne zbalansowane wyjście 4,4 mm umożliwia podłączenie do wzmacniacza i aktywnych głośników wyposażonych w pasujące zbalansowane wejście 4,4 mm lub wejście XLR (przez kabel 4,4 mm -> XLR)..."

jeśli masz wzmacniacz z wejściami zbalansowanymi (XLR) to możesz ten DAC podłączyć używając takiego kabla >>>

  4.4 pentaconn / XLR >>> hifiman-adapter-cable-from-44mm-pentacon

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 3dh napisał:

Witam, 
szukam zewnętrznego DACa do Raspberry Pi 4 w cenie maks. 500 zł. Zależy mi na:
 - zasilaniu tylko przez USB
 - podpięciu słuchawek
 - podpięciu wzmacniacza przez gniazda Jack lub RCA

Przecież malina ma wyjście na słuchawki... A jak nie ma to zmień kartę na taką z wyjściem słuchawkowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

czy to współpracuje z maliną?

Tyle ze strony iFi >>> https://ifi-audio.com/firmware/windows-usb-2-0-drivers/

"...Apple macOS and Linux support USB audio class 2 natively, so no driver is needed. You can experience hi-res audio without any software downloads..."

 

Nie wiem czy malina ma jakieś specjalne wymagania w kwestii DAC USB bo nigdy jej nie miałem.   Pewnie można gdzieś w sieci znaleźć czy ktoś ma takie połączenie Zen DAC + malina?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dorzucić trochę i kupić iFi Zen DAC. Masz w tym przypadku wszystko na czym Ci zależy. DAC posiada pełną obsługę MQA i charakteryzuje się bardzo przestrzennym i muzykalnym brzmieniem. Wzmacniacz słuchawkowy jest na prawdę całkiem niezły i warto wykorzystać pełen potencjał na wyścigu 4,4 Pentaconn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mkk

Długo się zastanawiałem, i już prawie zamówiłem DACa iFi, ale ostatecznie padło na sprawdzony DragonFly Black za 319 zł. Co prawda nie mam wszystkiego co chciałem, ale wzmacniacz gra o wiele czyściej, no i mieszczę się w budżecie. iFi Zen DAC to bardzo dobra propozycja, tylko za droga, no i sam sprzęt jest - jak dla mnie - trochę na wyrost. Nawet nie mam tak dobrych słuchawek, żeby docenić zajebistość tego DACa 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...