Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Qadral Rondo Mk IV


Mirosław Smolny

Recommended Posts

Witam.

Stałem się posiadaczem kolumn Quadral Rondo MK IV (nie gold, wysokotonowe są kopułki). Kupiłem z myślą o pomieszczeniu w piwnicy gdzie będę miał pomieszczenie do pracy. Tymczasowo grają z Pioneer A-500R w salonie i brzmi dla mnie to nieźle ale ten wzmacniacz zostaje w salonie z innymi kolumnami. Mam też starego Technicsa SU-V500 ale po podpięciu do Rondo brzmiało to zdecydowanie gorzej niż z Pioneerem. Dźwięk był mniej jasny, mniej szczegółowy i zamulony.

Czy ktoś doradzi jaki tani wzmacniacz pasowałby do Quadral Rondo i zagrał lepiej niż Technics? Dźwięk powinien być szczegółowy, bez męczącej góry, jeśli bas zejdzie nisko to dobrze ale musi być bardziej dynamiczny niż koniecznie bardzo niski.

Pomieszczenie nie jest duże 3x4 m i niskie jakieś 2,2m. Słucham wszystkiego od Chopina do hardcore z wyłączeniem disco i większości popu.

Słuchanie raczej na średnim poziomie głośności do dość głośno (jak na takie kolumny).

Sprzęt oczywiście używany najlepiej do około 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię - nie szukałem w ogóle nowych urządzeń więc tu zaskoczenie... Jak kupić normalnie w kraju to budżet x2 i nie jestem pewny czy chcę skorzystać z aliexpress - rozumiem, że różnica w cenie polega na cłach i w razie czego cena będzie finalinie podobna do krajowej.

Jeśli dobrze rozumiem podłączając komputer przez USB omijam kartę dźwiękową? Bo źródłem nie ukrywam pewnie będzie komputer.

No i jak się ma to urządzenie do starszych pełnowymiarowych z dawnych lat pod względem brzmienia? Bo możliwości i gabaryt na pewno na plus.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirosław Smolny napisał:

Jeśli dobrze rozumiem podłączając komputer przez USB omijam kartę dźwiękową? Bo źródłem nie ukrywam pewnie będzie komputer.

Komputer będzie widział Q5 jako oddzielną kartę dźwiękową. 

1 godzinę temu, Mirosław Smolny napisał:

No i jak się ma to urządzenie do starszych pełnowymiarowych z dawnych lat pod względem brzmienia? Bo możliwości i gabaryt na pewno na plus.

Za 300 zł moim zdaniem kupisz używany wzmacniacz, jednak ważne jest to aby był sprawny. Serwis napewno będzie niezbędny.   

Pierwszy post przeczytaj chociaż możesz i wszystkie 😉

 

1 godzinę temu, Mirosław Smolny napisał:

Dziękuję za sugestię - nie szukałem w ogóle nowych urządzeń więc tu zaskoczenie... Jak kupić normalnie w kraju to budżet x2 i nie jestem pewny czy chcę skorzystać z aliexpress - rozumiem, że różnica w cenie polega na cłach i w razie czego cena będzie finalinie podobna do krajowej.

Parę osób nawet z tego forum kupiło u mainfrendów 😉 cło ani żaden podatek nie był naliczony. Finalnie cena z linku. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Starsze modele Harman Kardon na przykład HK 680

Dziękuję - czy inne HK (czyli dużo tańsze bo ten to koło 1 tys pln) hk610, 620, 630 lub jeszcze starsze HK6100 zagrają podobnie? Monitory Quadrala to żaden hi-end bo to nie seria gold z głośnikami wstęgowymi i nie chodzi mi o wzmacniacz 4 razy droższy od kolumn. Pioneer a-502r gra z tym jak dla mnie zadowalająco ale że nie mam żadnego porównania to właśnie pytam bardziej doświadczonych czy można coś znaleźć co lepiej z tym zagra od Technicsa SU-V200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...