Skocz do zawartości

Tuner Radiowy


Recommended Posts

Tyle to ja i wiem, ale jak sie go przestroi i podlaczyny antene to będzie spokojnie zbierał sygnal Stereo? Moge jeszcze podłączyć do anteny zewnetznej jest duża na bloku a w mieszkaniu mam gniazdko do niej. Kupuje Kabel Antenowy do gniazdka podlaczam takim wtykiem jak do telewizora a z drugiej stroy do Tunera kupuje specjalna przejściówke do tego starego typu wejścia i chyba hulać to bedzie ładnie. I też to mnie cieszy że jest wyjsćie Cinch i tym dużym bolcem nie musze kombinować icon_biggrin.gif A tuner kupuje od kolegi w idealnym stanie i do koloru moje Onkyo będzie pasować icon_biggrin.gif

Co ty na to ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSV
Polskie tunery - np. z Dzierżoniowa - miały bardzo dobrą czułość i całkiem niezła jakość.
A do tego pojawiają się co jakiś czas na aukcjach w badzo rozsądnych cenach.
Np. dzisiaj poszedł za 30zł przestrojony model AS-632 ... i już masz możliwość zaprogramowania 4 stacji na UKFie, co się przydaje icon_cool.gif
http://allegro.pl/item556310973_unitra_tuner_as632.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale już go kupiłem od kolegi za 30zł, jego ojciec elektronik wszystko posprawdzał i technicznie jest cały i zdrowy, z przodu srebrny błyszczący panel nigdzie nie pognieciony. Teraz czeka tylko do przestrojenia. Roro powiedz co ty o tym akurat modelu sądzisz może wiesz coś o nim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSV
Już Belfer54 powiedział wszystko - średniak, ale jak to polskie tunery: dość czuły.
Nic dodać - nic ująć. Jeżeli będzie dobrze przestrojony, to masz niezły sprzęt na początek.

Pytanie, czego oczekujesz od tunera?
Ja wymagam, by oprócz dobrego odbioru miał możliwość zaprogramowania kilku...nastu stacji radiowych, a przynajmniej jeden był z pilotem.
Zresztą akurat u mnie nie ma problemu, bo "jadę" na kilku tunerach/amplitunerach i zawsze któryś z nich jest też dostosowany do sterowania z pilota i z RDSem. Ot, takie lenistwo i korzystanie z urodzaju sprzętu... icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymagam, ciepłego i soczystego odbioru. Pewnie ten aż takie oszołamiającego i powalającego nie ma ale tak ja powiedziałeś na początek będzie. A jeśli chodzi o ten dźwięk to poleć jakiś Tuner do 300zł, chce sie zorientować jakie modele i marki takowy posiadają. Niezależy mi specjalnei na żadnym RDSie czy innym bejeru, zależy mi tylko na dobrym dźwięku. Czekam na propozcje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSV
Musisz określić jakie masz wymagania co do tunera, oczywiście poza tymi, które już wymieniłeś. Dobry dźwięk możesz uzyskać zarówno z przyzwoitego tunera vintage jak również z tunera bardziej współczesnego.

Zajrzyj na strony znajdujące się pod podanymi niżej linkami:
http://www.fmtunerinfo.com/
http://www.audioscope.net/?ref=4
http://www.audio-extasa.eu/tuners-c-32.htm...e=2&sort=2a

Jedni lubią tuner wypasiony, który można zaprogramować, w którym jest RDS i pilot. Inni tak jak np. ja tuner, który ma ładnie podświetlona skale i gałę do ustawiania stacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że tuner nie może kosztować więcej niż 300 zł. Jest to z jednej strony dużo z drugiej mało. Tuner, który spełni Twoje oczekiwania można już nabyć za około 100zł. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie będzie to szczytowa klasa, raczej przeciętna.
Cokolwiek bym nie napisał i tak decyzje musisz podjąć sam. Przeczytaj uważnie wątek o tunerach, w którym wymieniłem kilka ciekawych tunerów, również tych z wyższej półki.
Ja osobiście słucham w chwili obecnej tunera Accupphase T-106 i Technicsa ST-9030. Ten pierwszy w moim odczuciu to jeden z lepszych tunerów z lat 80. Bezwzględnym liderem minionego okresu jest produkowany w latach 93-99 Accuphase T-109. Jednak ceny tych tunerów mimo upływu lat są czasami kosmiczne. Technics ST-9030 to trochę inna szkoła dźwięku chociaż moim zdaniem i nie tylko jest to jedno ze szczytowych osiągnięć tej firmy. Ten model Technicsa jest raczej rzadko spotykany na allegro i w ogłoszeniach, ale jego cena jest już bardziej akceptowalna dla normalnego człowieka icon_smile.gif
Porównanie obu tunerów zamieściłem w wątku "Co z Jolidą 102b ?", gdzie swoje wrażenia opisujemy wraz z RoRo.

Poszukując tunerów zwróć uwagę na tunery m.in. oczywiście : Pioneer TX9800, TX 8500, Sony ST-A6B, Technics ST-9030, ST-9038, ST-9600, Yamaha T-1, T-2, Kenwood KT917, KT7500, Luxman T-03, T-111, T-117 oraz tunery Sansui.
Oczywiście wszystkich tunerów godnych uwagi nie wymieniłem, bo mógłbym pisać jeszcze bardzo długo. Generalnie na temat tunerów tzw. vintage można pisać w nieskończoność.
Wiele z wymienionych tunerów może mieć na allegro ceny raczej wzięte z sufitu, dlatego radze abyś szukał w ogłoszeniach na forach audio. Czasami jest tak, że koledzy, którzy maja po kilka tunerów w domu wyprzedają się i za bardzo małe pieniądze można nabyć bardzo dobry tuner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...