Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe ~2000 do SMSL Q5 PRO


Marek Kliś

Recommended Posts

Szukam kolumn podłogowych do ~2000 zł (górny limit nie jest sztywny, jestem w stanie delikatnie go naciągnąć). Początkowo kolumny te będą grały ze wzmacniaczem SMSL Q5 PRO, ale biorę pod uwagę opcję jego późniejszej wymiany na wzmacniacz lub amplituner.

Powierzchnia salonu to 28m2 ale jest on "półotwarty" na jadalnie z kuchnią (prawdopodobnie salon zostanie oddzielony od jadalni ścianką działową).

Źródłami dźwięku będą: CD (konkretnie Yamaha BD-S681), spotify i radio z xbox'a lub TV poprzez wyjście cyfrowe. W planach mam również zakup jakiegoś streamera z wyjściem cyfrowym. Muzyka to głównie rock (z naciskiem na polski rock progresywny), chillout, trochę metalu, czasem coś spokojniejszego (np playlisty Anny Gacek).

Jakie kolumny warto przesłuchać przed zakupem. Odsłuchy planuję zrobić w domu więc pytanie do kolegów z branży co moglibyście polecić i wypożyczyć.

W kilku wątkach widzę, że w podobnym budżecie polecane są Melodiki BL40 MKIII i Heco Aurora 700. Czy te kolumny sprawdziłyby się z SMSL Q5 PRO a później z innym (jeszcze nie wiem jakim) wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Q5 z Melodika BL40 i jest super.Podlaczam też Heco 700 które głównie grają z Yamaha RN 803 D.Q5 radzi sobie dobrze z jednym i drugim zestawem kolumn.Ale mój metraż to tylko 20 m.Moge rozkręcić naprawdę głośno i nie ma żadnego problemu.W większym pomieszczeniu być może że temu maluchowi może jednak trochę zabraknąć mocy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...