Skocz do zawartości

Jaki gramofon do Tannoy 6f XT i Onkyo A-9110?


Recommended Posts

Hej, jaki gramofon do Tannoy 6f XT i Onkyo A-9110?

Muszę coś tacie doradzić na już w sumie, bo teraz ma czas posłuchać muzyki, powyższy sprzęt zaraz do niego jedzie. Ma kilkaset starych winyli i o ile dobrze kojarzę, przez 30 jak nie dłużej ich nie słuchał :)

O ile coś tam wiem o audio cyfrowym, to w gramofony jestem noga. Wiem tylko tyle, że hykker z biedronki może być za słaby i być możesz potrzebny będzie jeszcze przedwzmacniacz - ten Onkyo ma w opisie 1 wejście phono z dyskretnym korektorem MM-mono - ale nie wiem, czy to jest cos warte. Szczerze, to naprawdę mało wiem o gramofonach:)

Dlatego chciałbym zapytać, co kupić, żeby służyło latami i nie wymagało serwisowania co środa ;) Budżetu nie podaję, bo naprawdę nie ogarniam rynku. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór gramofonu i zewnętrznego przedwzmacniacza - zagra to najlepiej ;) 
Śmiało możemy polecić Regę Planar 1 lub Pro-Ject'a Debut Carbon DC 2M-Red.
Szczególnie ta druga pozycja jest warta uwagi ze względu na aktualną promocję i wkładkę Ortofona, która osobno niemal kosztuje 500zł.

Jako przedwzmacniacz najlepiej sprawdzi się Pro-Ject Phono Box lub Vincent PHO-200.

Zapraszamy po indywidualne wyceny! :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Witaj!
Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór gramofonu i zewnętrznego przedwzmacniacza - zagra to najlepiej ;) 
Śmiało możemy polecić Regę Planar 1 lub Pro-Ject'a Debut Carbon DC 2M-Red.
Szczególnie ta druga pozycja jest warta uwagi ze względu na aktualną promocję i wkładkę Ortofona, która osobno niemal kosztuje 500zł.

Jako przedwzmacniacz najlepiej sprawdzi się Pro-Ject Phono Box lub Vincent PHO-200.

Zapraszamy po indywidualne wyceny! :D 

 

Bardzo dziękuję! Pozwól, że zapytam - jak się zabezpiecza przed kurzem takie coś? Wyobrażam sobie, że pewnie jak bedzie cieplej, to bedzie uzywany rzadziej i szkoda by bylo,zeby sie kurzył. Czy sa np. jakies pokrywy do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tenfilip zadzwoniłbym na Twoim miejscu do tego Pana z Allegro, ma sporo fajnych drapaków np.

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-bd3d-nowa-igla-pasek-pokrywa-10209479052

A przy okazji dowiedziałem się , że ceny starych gramofonów idą w górę niesamowicie. No , cóż tak będzie , jest ich w końcu coraz mniej a i dostawy z zagranicy są utrudnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...