Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do NAD 356


tomaz75

Recommended Posts

21 minut temu, tomaz75 napisał:

 

IMG_20210218_103827.jpg

Dostrzegam łatwy do wykorzystania potencjał.. Nie myślałeś o tym, żeby na szafce za monitorami dać absorbery, np. takie? Koszt niewielki, a poprawa powinna być. Te odbicia od bliskiej ściany z pewnością nie pomagają.

panel-akustyczny-absorber-fiberstandard-60x60-czarny-mega-acoustic.thumb.jpg.4b13e206278a5be79bfc3ae409ff1782.jpg

panel-akustyczny-absorber-fiberpro-60x60-czarny-binarny-bean-dab-sonoma.thumb.jpg.f468f55ced02a4c7408f9e0dfe3204b9.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie nic nie przekłamuje i to jest ustawienie monitorów do codziennego słuchania to stereofonia leży i barwa monitorów bardzo mocno przekłamana, no ale to żadne odkrycie. W takim ustawieniu CG Standard czy X18 zamęczą ciągnącym i bez artykulacji dołem. A i NAD C356 ma swoje za uszami, trochę swojego charakteru też dołoży a lubi "wleźć" z niskim na średnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to właśnie stoi , Canto One stoją w miejscu APC3,, odległość między kolumnami okolo2.5 m,i inaczej nie będzie, jakoś trzeba mieszkać,i szukać kompromisu.szukambkolumn które zagrają lepiej,teraz jestem w miarę zadowolony,ale myślę że można lepiej,

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze coś od siebie. Czytając to i nie tylko to forum, dostrzegam (co zresztą raczej oczywiste 🤪), że ludzie mają tak różne potrzeby związane z odbieraniem muzyki, że dobranie odpowiednich zestawów jest bardzo karkołomnym przedsięwzięciem. A ilość pomysłów jest często równa ilości wypowiadających się w wątku 🙂. Z tego co wywnioskowałem, autor szuka paczek grających podobnie do Canto Grand ale z większą ilością basu. Skoro audio physic classic 3, które moim zdaniem grają dość mocnym i twardym basem, okazały się złą opcją to czy jest szansa na to, że te excite x18 z tym wzmacniaczem i pamiętając, że x14 przypadły koledze Tomkowi do gustu, mogą okazać się dobrą opcją? Zaznaczę, że u mnie te kolumny stoją zaledwie 25 cm od tylnych ścian a jakiś ogromnych kłopotów z basem nie mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Dorzucę jeszcze coś od siebie. Czytając to i nie tylko to forum, dostrzegam (co zresztą raczej oczywiste 🤪), że ludzie mają tak różne potrzeby związane z odbieraniem muzyki, że dobranie odpowiednich zestawów jest bardzo karkołomnym przedsięwzięciem. A ilość pomysłów jest często równa ilości wypowiadających się w wątku 🙂. Z tego co wywnioskowałem, autor szuka paczek grających podobnie do Canto Grand ale z większą ilością basu. Skoro audio physic classic 3, które moim zdaniem grają dość mocnym i twardym basem, okazały się złą opcją to czy jest szansa na to, że te excite x18 z tym wzmacniaczem i pamiętając, że x14 przypadły koledze Tomkowi do gustu, mogą okazać się dobrą opcją? Zaznaczę, że u mnie te kolumny stoją zaledwie 25 cm od tylnych ścian a jakiś ogromnych kłopotów z basem nie mam. 

Myślę że mnie trochę rozumiesz,ale pamiętaj teraz Canto One,nie Grand,które rozważam,Kraft,odległość od zewnętrznych ścianek kolumn około 240 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...