Skocz do zawartości

Najlepszy sposób na połaczenie z TV


Franciszek O

Recommended Posts

Witam

Jedzie do mnie mój pierwszy świeżo zakupiony "poważny zestaw"  dwóch Pylonów Saphire 23  +  używany Cambridge Audio CXA60. Do teraz miałem głośniki w cenie kabli  do tego 😄

Ma stać podpięty do  Mi4S.   Przede wszystkim do słuchania muzyki przez chromecast/spotify connect.

TV ma wyjscie optyczne, HDMI arc i  analogowe. Ten mój cambridge nie ma wyjscia HDMI  a słyszałęm, że to najlepszy sposób na podpięcie audio do TV. Pytanie czy w moim przypadku też tak będzie? Jeśli HDMI  odpada to co jest najlepszą alteranatywa? Optyk? Analog? Może jakaś przejściówka?

Drugie pytanie, mając  taki zestaw jaki jest Waszym najlepszy sposób na słuchanie muzyki? Po za TV, mam też laptopa którego mogę podpiąć   kablem 3.5mm-2xchinch lub przez USB. 

Czy któraś z tych metod ma jakąś lepsza specyfikacje od reszty?

IMG_20210215_115000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanko zestaw kupiony po odsłuchu czy w ciemno? 

HDMI do TV Optyk z TV do wzmacniacza, laptop przez USB lub RCA-JACK, no i masz jeszcze możliwość podpięcia innych źródeł CD, streamer itp.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 15.02.2021 o 12:36, RLC napisał:

Witam 

Mam pytanko zestaw kupiony po odsłuchu czy w ciemno? 

HDMI do TV Optyk z TV do wzmacniacza, laptop przez USB lub RCA-JACK, no i masz jeszcze możliwość podpięcia innych źródeł CD, streamer itp.

 Zestaw kupiony w ciemno, słyszałem że cambridge ma dobre i netrualne brzmienie a szafiry 23 podbno świetnie odnajdują się w muzyce instrumentalnej klsaczynej jazzowej i dobrze pracują z wyżej wymiernym wzmakiem. 

I się nie zawiodłem. Aktualnie jako źródło  mam podpiętego lapka z zewnątrzna karta dźwiękowa która łączę optykiem chord clite z wzmacniaczem, do tego tidal hifi plus dobrej jakości nagrania  i efekt jest tak dobry że od 2 tygodni codzień mnie zadziwia.. 

Edytowano przez Franciszek O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...