Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz pracujący jako końcówka mocy


MrMarcin1984

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Panowie wg. mnie zrobiliście pochopne zakupy , poważny błąd. Trzeba było poczekać, aż zintegrują wzmacniacz z ekspresem do kawy i shakerem , oczywiście sterowanie z tego samego pilota.

Normalnie padłem, lubię ludzi z dobrym poczuciem humoru.

Fakt jest taki że w dzisiejszych czasach panują takie trendy i raczej to się już nie zmieni,czasem się śmieje, odchodząc trochę od tematu audio, że ludzie jakby mogli to i do sklepu wjeżdżali by autem, między regały po zakupy,dla własnej wygody ,bo po co wysiadać😉

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maverick2005 napisał:

 

Każdy składa swój sprzęt jak mu pasuje i na ile ma możliwości finansowe,jest to tylko propozycja,że również można taki przełącznik zastosować,ale w przypadku Beresforda plus jest taki, że nie trzeba gmerać ręką za szafką,czy między kablami, przepinać,itp.,bo wszystko masz dostępne na panelu przednim,a dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się ograniczać tylko i wyłącznie do sprzętów z możliwością pracy jako końcówka mocy.

Dokładnie tak - każdy robi jak mu pasuje. Mi by nie pasowało dodatkowe urządzenie i chodzenie do niego żeby przełączać.

6 minut temu, maverick2005 napisał:

Normalnie padłem, lubię ludzi z dobrym poczuciem humoru.

Fakt jest taki że w dzisiejszych czasach panują takie trendy i raczej to się już nie zmieni,czasem się śmieje, odchodząc trochę od tematu audio, że ludzie jakby mogli to i do sklepu wjeżdżali by autem, między regały po zakupy ,bo po co wysiadać😉

Ale do niektórych sklepów już wjeżdża się samochodem :) . W takim razie proponuję wyrzucić wszystkie piloty i chodzić do urządzeń bo po co siedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Panowie wg. mnie zrobiliście pochopne zakupy , poważny błąd. Trzeba było poczekać, aż zintegrują wzmacniacz z ekspresem do kawy i shakerem , oczywiście sterowanie z tego samego pilota.

Rozczaruje Cię, ale nie posiadam ani ekspresu, ani shakera, ani nawet mikrofalówki! I nie potrzebuję ich.

Bardzo podoba mi się pomysł z przełącznikiem, poza małym minusem, że trzeba doliczyć dodatkowe kable głośnikowe. Osobiście lubię mieć wszystko na wtykach bananowych, a to podnosi trochę koszt rozwiązania z przełącznikiem. Nie mam nic przeciwko temu, żeby wstać z kanapy i nacisnąć przycisk na przełączniku, luz. Ba, nawet wzmacniacz obsługuję z panelu czołowego, a nie z pilota. Ale jeśli chodzi o wzmacniacze z przełącznikiem bypass na tylnym panelu, to sorry, ale nie po to wydałem kupę kasy na sprzęt audio do salonu, żeby w momencie jak chcę posłuchać muzyki albo obejrzeć film, wkładać rękę za szafkę i szukać po omacku przełącznika, to już jest lekka przesada. Ale jak komuś to odpowiada to luz. No i dlaczego nie wykorzystać wzmacniacza do poprawy jakości brzmienia kina, jeśli jest taka możliwość? To jest moje zdanie, nie będę nikogo do niego przekonywać na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opcja z przełącznikiem Beresford jest idealnym rozwiązaniem 

Nie musze mieć opcji przełączania z pilota bo i tak słucham muzyki głównie z winyli (czytaj co 3 do 4 piosenek musze iść przekręcić plyte)

Dla mnie to sama atrakcja ze "gmeram" w sprzęcie. 

Szqnuje tych którzy muszą mieć wszystko na guzik z lezenia na kanapie ale ja jednak jestem na to zbyt staroświecki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że jest coś takiego jak ten Beresford. Super rzecz. Skompletowałem KD specjalnie z ampli z wyjściem na końcówkę mocy na przyszłość, ale to ogranicza wybór wzmacniaczy. Nie mam też pewności, jak dobry jest przedwzmacniacz w moim ampli, więc w przyszłości ten przełącznik i wzmacniacz zintegrowany mogą być wyborem idealnym. Do wyboru do koloru:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekWF , przepraszam , że Cię uraziłem. Szanuje wolny wybór każdego człowieka. Dla mnie priorytetem jest jakość dźwięku , funkcjonalność schodzi na plan dalszy. Dla Ciebie liczy się wygoda i jest to twój wybór , ważne że wiesz co chcesz.

3 godziny temu, JacekWF napisał:

Może Pan przysnął a technologia poszła do przodu

Staram się nadążać , może nie do końca mi to wychodzi. Właśnie rozgryzam zakupione RME ADI-2 Pro FS R Black Edition idzie mi ciężko ,bo w cyfrze raczkuję, ale na szczęście mam kolegów z Forum i pomagają :) 

3 godziny temu, JacekWF napisał:

Proponuję uruchomić jakiś startup, stworzyć model biznesowy i będzie z tego kasa

Na razie na brak roboty i kasy nie narzekam , wręcz szukam ludzi ,bo się nie wyrabiamy . Ale dziękuję za troskę , miłe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, jakiś czas temu szukałem przełączników sygnału audio, możliwie transparentnych i sterowanych zdalnie. Po http, sygnałem 12V czy choćby IR. I jest na rynku jakaś straszna bieda w tym obszarze, nie wiem dlaczego.

Do XLR znalazłem tylko ARX RS-1 Remote Switcher (sterowany 12V). Podobno zupełnie transparentny, ale cena 287 USD (!!!)
http://www.arx.com.au/worldwide/audibox-remote-switcher.htm

Do RCA znalazłem coś chińskiego u francuzów za 30 EUR (sterowany po IR). Nie wiem jak z transparentnością.
https://www.audiophonics.fr/en/source-selectors/source-selector-with-remote-control-3-rca-to-1-rca-1-rca-to-3-rca-p-13494.html

Jest jeszcze coś dla DIYerów na ESP (sterowanie po Wifi-http), ale ja akurat nie posługuję się lutownicą aż tak sprawnie
https://www.tindie.com/products/skrodahl/muffsy-relay-input-selector-kit/

 

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

@JacekWF , przepraszam , że Cię uraziłem. Szanuje wolny wybór każdego człowieka. Dla mnie priorytetem jest jakość dźwięku , funkcjonalność schodzi na plan dalszy. Dla Ciebie liczy się wygoda i jest to twój wybór , ważne że wiesz co chcesz.

Staram się nadążać , może nie do końca mi to wychodzi. Właśnie rozgryzam zakupione RME ADI-2 Pro FS R Black Edition idzie mi ciężko ,bo w cyfrze raczkuję, ale na szczęście mam kolegów z Forum i pomagają :) 

Na razie na brak roboty i kasy nie narzekam , wręcz szukam ludzi ,bo się nie wyrabiamy . Ale dziękuję za troskę , miłe :) 

Nie masz za co przepraszać - nie czuję się urażony. Każdy ma swoje priorytety.

Ojoj trzeba było brać RME M-32, ciut droższy ale ADI-2 zjada na śniadanie.

No tak. Śnieg pada, jest robota... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN tych RCA raczej nie polecam , mam dwa , co prawda z gałką , a nie IR , ale nie o sterowanie tu chodzi. Zmieniłem na Beresforda dlatego , że kable IC zaczęły działać jak antena i miałem brumienie. Jedynie Neotech i Supra nie dawały przydźwięku. Nie mówię , że tak będzie u Ciebie, ale zwracam tylko uwagę , że taki problem może wystąpić.

12 minut temu, JacekWF napisał:

Ojoj trzeba było brać RME M-32, ciut droższy ale ADI-2 zjada na śniadanie.

Tutaj nie chodzi o cenę, bo jest przystępna , ale nie zakładam studia nagrań. W Adi2 Pro mam też konwerter AD/DA i DA/AD po za tym zadawalającą ilość wejść i wyjść , doskonały wzmacniacz słuchawkowy, a po za tym i tak jeszcze połowy funkcji nie  rozumiem :) 

16 minut temu, JacekWF napisał:

No tak. Śnieg pada, jest robota...

Wiesz w dzień się odgarnia , nocą na parkingu pilnuje i jakoś wiążę koniec z końcem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arek_B napisał:

Nie wiedziałem, że jest coś takiego jak ten Beresford. Super rzecz. Skompletowałem KD specjalnie z ampli z wyjściem na końcówkę mocy na przyszłość, ale to ogranicza wybór wzmacniaczy. Nie mam też pewności, jak dobry jest przedwzmacniacz w moim ampli, więc w przyszłości ten przełącznik i wzmacniacz zintegrowany mogą być wyborem idealnym. Do wyboru do koloru:-)

 

A widzisz ! Czyli nie byłem jedynym

Ciągle czytam na forum że albo stereo albo kino domowe. A jeśli już to amplituner + wzmacniacz który podłączam jako końcówka mocy
 

Podrzucajcie ten pomysł z przełącznikiem większej liczbie ludzi

bo tacy jak ja naprawdę poważnie myślą nad rozstawieniem dwóch par kolumn frontowych aby rozdzielić systemy
A jest zupełnie niepotrzebne i naprawdę tanio (w podrównaniu do kupowania drugiej pary kolumn) można to wszystko obejść :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...