Skocz do zawartości

Nowy Zestaw - jakie kolumny Pearl27/STX250+/inne?


sabr

Recommended Posts

Dzień dobry,

składam nowy zestaw do siebie.

Podstawą będzie Haiku-Audio Selene 6L6,

Gramofon AT-LP120X-USB z przedwzmacniaczem

 

Brakuje mi do tego zestawu kolumn.

 

Pierwotnie myślałem o STX Electrino 250+ - które słyszałem (na innym prostszym wzmacniaczu lampowym co prawda) i bardzo mnie urzekły. Natomiast sprzedawca bardzo sugeruje Pylony Pearl 27, nie miałem możliwości ich odsłuchać. Zależy mi raczej na dole i ogólnie ciepłym brzmieniu zestawu.

 

Czy mogę prosić Was o opinię? :)

Edytowano przez sabr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zgadzam się co do Pylonów, zdecydowanie pełniej brzmią Pearl 25 ale niekoniecznie jest to brzmienie, którego szukasz tym bardziej pod Selene 6l6. STX Electrino 250 to ostrzejsze brzmienie względem Pylonów i zdecydowanie mniej przestrzenne. STX niestety jest to półka zdecydowanie niżej i bardziej skierowana dla osób słuchających muzyki rockowej. 
Magnat Signature 505 to także jasne, ostre brzmienie, na którym Ci nie zależy. Jeśli chciałbyś postawić na muzykalność z dobrą podstawą basową to warto byłoby zwrócić uwagę na Heco Aurora 700, Indiana Line Tesi 561 czy Melodika BL40 MK III. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Zgadzam się co do Pylonów, zdecydowanie pełniej brzmią Pearl 25 ale niekoniecznie jest to brzmienie, którego szukasz tym bardziej pod Selene 6l6. STX Electrino 250 to ostrzejsze brzmienie względem Pylonów i zdecydowanie mniej przestrzenne. STX niestety jest to półka zdecydowanie niżej i bardziej skierowana dla osób słuchających muzyki rockowej. 
Magnat Signature 505 to także jasne, ostre brzmienie, na którym Ci nie zależy. Jeśli chciałbyś postawić na muzykalność z dobrą podstawą basową to warto byłoby zwrócić uwagę na Heco Aurora 700, Indiana Line Tesi 561 czy Melodika BL40 MK III. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Bardzo spodobały się Tesi. Czy model 661 rozni sie znacznie od 561?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...