Skocz do zawartości

Zestaw pod Tannoye do TV i PC


Morfi

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów :)

W najbliższym czasie szykuje się do upgrade swojego leciwego już stereo i potrzebował bym małej pomocy

Co mam:

Kolumny - Tannoy Mercury M2

Wzmacniacz - Yamaha AX-500

Co chciał bym zrobić:

1) Wymienić Mercury M2 na podłogowe M4 albo M5

2) Wymienić wzmacniacz na nowszy albo nowy

3) Dodać suba ... albo nie :)

Dane:

- Jedynym źródłem dźwięku był by komputer PC

- Wszystko było by podpięte w salonie do TV 4k

- Zestaw był by wykorzystywany do muzyki oraz filmów w proporcji 50/50

- Zależy mi na dobrym stereo, nie interesuje mnie przejście na typowe kino domowe

- Lubię muzykę lekko ocieploną, z mocnymi niskimi tonami

- Salon jakieś 30m2

- Strumieniowanie z serwisów muzycznych mnie nie interesuje, muzyka z plików albo z youtuba

- Możliwość odtwarzania z bluetooth była by miłym dodatkiem ale nie jest to wymogiem

Dylemat:

- Jaki wzmacniacz do takich M4 ???

- Czy pozostać na typowym wzmacniaczu stereo czy może amplituner stereo ?

- Jeśli amplituner stereo to jaki ? przeczytałem sporo testów i idealnego nie ma :)

- Nie wiem jak bardzo przydały by się w takim zestawie te opcje HDMI w amplitunerze... TV może być podpięty bezpośrednio do kompa

- budżet  jaki zakładam to max do 3000zł na wzmacniacz

- sprzęty nowe oraz z drugiej ręki

- a może darować sobie tannoye i kupić coś nowszego ...  ale w sumie lubię barwę swoich M2 i zmiana na M4 wydaje mi się sensowna
 

Pomożecie ?

 

 

Edytowano przez Morfi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za M4 albo M5 jestem na tak!

Nawet AX 500 by sobie z nimi poradziła. Ale jesli lubiłeś to połączenie to możesz iść w AX 900.

Jeśli nieco łagodniej w nastawieniu na środek to Onkyo 8850 albo topowy 8870. Albo Harman HK 680/690

Nieco drożej ale już kultowy sprzet to także Denon PMA 1500R który podejdzie do tych kolumn.

10 godzin temu, Morfi napisał:

budżet  jaki zakładam to max do 3000zł na wzmacniacz

Roksan K2. Nowszy ale znakomity wzmak. Polecam

Nie wydawaj całości 3k na wzmacniacz bo dużo starcisz. Musisz kupić także

10 godzin temu, Morfi napisał:

Jedynym źródłem dźwięku był by komputer PC

DAC

Tu albo uzywany Arcam rDAC albo nowy Cambridge DAC 100 albo któryś z Toppingów.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku Tannoy M4 warto pójść w kierunku nieco cieplejszego wzmacniacza. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Audiolab 6000a, Musical Fidelity M3si czy NAD C356BEE do którego musiałbyś dokupić dodatkowy DAC.
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę to wspomniany Roksan K2 byłby idealnym rozwiązaniem. Jest to jaśniejsze brzmienie względem wyżej wymienionych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje :) Do M4 chciałem iść ze względu na to, że znam M2 i mi się to podoba .... generalnie nie słyszałem za wiele innych zestawów i kupno czegoś innego to taka dla mnie loteria.

Nigdy nie korzystałem z zewnętrznego DAC, zawsze wszystko było wpięte bezpośrednio do karty muzycznej w komputerze. Jest aż taka różnica z zewnętrznym ?

Wolał bym mieć takiego DAC wbudowanego już w wzmacniacz

A  jakie macie zdanie o amplitunerze stereo takim jak Denon DRA-800H ?  czy w takim przypadku jakość będzie dużo gorsza jak wzmacniacz + DAC ?

Jeśli sam wzmacniacz z dac to zastanawiam się również nad - Yamaha A-S701 albo PIONEER A-40AE

Edytowano przez Morfi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Morfi napisał:

A  jakie macie zdanie o amplitunerze stereo takim jak Denon DRA-800H ?

Ten amplituner gra ciepło, miękko z dobrym basem bez ostrości w górze pasma. Dobrze się sprawdza przy filmach ponieważ jest wykastrowanym amplitunerem KD gorzej już w samym stereo. To jest kompromis między muzyką a kinem, a dodatkowo masz pełną funkcjonalność w jednym urządzeniu.

17 godzin temu, Morfi napisał:

- Czy pozostać na typowym wzmacniaczu stereo czy może amplituner stereo ?

Ja osobiście zostałbym przy wzmacniaczu stereo i wymienił kolumny na podłogówki. Jak zostają kolumny podstawkowe to warto zaopatrzyć się w subwoofer w tej wielkości pomieszczenia. Co do wzmacniaczy proponuje posłuchać np. Denon PMA-800NE choć np. Yamaha A-S701 jest zdecydowanie wydajniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lysyrafal napisał:

Ten amplituner gra ciepło, miękko z dobrym basem bez ostrości w górze pasma. Dobrze się sprawdza przy filmach ponieważ jest wykastrowanym amplitunerem KD gorzej już w samym stereo. To jest kompromis między muzyką a kinem, a dodatkowo masz pełną funkcjonalność w jednym urządzeniu.

Ja osobiście zostałbym przy wzmacniaczu stereo i wymienił kolumny na podłogówki. Jak zostają kolumny podstawkowe to warto zaopatrzyć się w subwoofer w tej wielkości pomieszczenia. Co do wzmacniaczy proponuje posłuchać np. Denon PMA-800NE choć np. Yamaha A-S701 jest zdecydowanie wydajniejsza.

Denon PMA-800NE bardzo mi się podoba z wyglądu :) ( co też jest ważne )  oraz ma fajną funkcjonalność w postaci 3 złącz optycznych

Nie mogą tylko nigdzie znaleźć opinii  jak by to się zgrywało z Tannoyami ... teraz M2 potem może M4/M5

Gdzieś czytałem, że on gra ciemno, ale nie wiem ile w tym prawdy w sumie .... a to tych kolumn potrzebny jasny wzmacniacz ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Morfi napisał:

- Lubię muzykę lekko ocieploną, z mocnymi niskimi tonami

Sugerowałem się tym co napisałeś tutaj, ale jest jeszcze niższy model Denon PMA-600NE on gra jaśniej z tym iż jest mniej wydajny.

Szczerze to według mnie ciężko uzyskać brzmienie ciepłe a zarazem jasne.

A czy ten zestaw który masz gra ciepło bo mam wrażenie, że chyba nie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysyrafal napisał:

Sugerowałem się tym co napisałeś tutaj, ale jest jeszcze niższy model Denon PMA-600NE on gra jaśniej z tym iż jest mniej wydajny.

Szczerze to według mnie ciężko uzyskać brzmienie ciepłe a zarazem jasne.

A czy ten zestaw który masz gra ciepło bo mam wrażenie, że chyba nie?

 

W moim odczuciu AX-500 + M2 gra delikatnie ciepło ale nie zamula - a mam to podpięte tylko po analogu do karty w płycie głównej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem to czemu w takim razie chcesz jasny wzmacniacz skoro teraz jest dobrze? Albo inaczej co chcesz zmienić lub poprawić w brzmieniu systemu?

Bo: :)

- Przenoszę zestaw z małego pokoju to większego salonu, i chciał bym coś więcej jak mam teraz.

- yamaha umiera niestety i działa prawidłowo tylko do 1/3 mocy .... oraz na kolumnach B

- chciał bym wzmacniacz z wbudowanym DAC oraz wejściem cyfrowym

- docelowo zmiana kolumn na większe - najpewniej M4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysyrafal napisał:

@Morfi Wszystko ok większy pokój, umierający wzmacniacz, większe kolumny ale po co rozjaśnić brzmienie skoro jest dobrze to już pozostaje tajemnicą. Ewentualnie proponuję jeszcze na odsłuchy pożyczyć wzmacniacz Marantz PM6007 do w/w kolumn.

Nie nie nie :) coś się nie zrozumieliśmy.

Ja nie chce rozjaśnić niczego a jedynie dobrać taki wzmacniacz co by tego nie przyciemnił za bardzo a miał w sobie dac i złącza cyfrowe.

PIONEER A-40AE  -  podoba mi się ale ma tylko jedno złącze optyczne  ( przydały by się dwa ) ( PC + Konsola )

DENON PMA-800NE - ten chyba wydawał by sie OK - tylko czy nie przyciemni

DENON PMA-600NE - wejścia ma ... ale najniżej z serii - nie wiem jak z jakością

 

Edytowano przez Morfi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Morfi napisał:

Nigdy nie korzystałem z zewnętrznego DAC, zawsze wszystko było wpięte bezpośrednio do karty muzycznej w komputerze. Jest aż taka różnica z zewnętrznym ?

Olbrzymia

Moim zdaniem jeśli wybierasz i akceptujesz już sprzęt uzywany to idź w to także jeśli chodzi o elektornikę.

Taki K2 zjada nowe wzmacniacze tutaj podane bez najmniejszego problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Morfi napisał:

Nie nie nie :) coś się nie zrozumieliśmy.

Ok już rozumiem a niższy model wzmacniacza Denon podałem jako przykład, że gra troszkę inaczej. Tutaj musisz się już zdać się na własne uszy co będzie dla Ciebie lepiej brzmiało w docelowych warunkach akustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Ok już rozumiem a niższy model wzmacniacza Denon podałem jako przykład, że gra troszkę inaczej. Tutaj musisz się już zdać się na własne uszy co będzie dla Ciebie lepiej brzmiało w docelowych warunkach akustycznych.

Problem w tym, że nie mam w mieście gdzie tego posłuchać :( więc kupno tylko z netu na czuja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2021 o 18:22, RLC napisał:

Zapytaj użytkownika jak on gra naprawdę wejść cyfrowych w nim nie brakuje są cztery. Na Allegro chodzą po 3500 zł.

 

A nawet 5 wejść: usb, 2x coax i 2x optyczne :) (więc np. komputer możesz podpiąć bezpośrednio po usb i dalej zostają Ci 4 wejścia cyfrowe, np pod TV). Jest wbudowany DAC, więc tak jak chcesz, w jednym urządzeniu, dodatkowo sygnał z daca można puścić na zewnątrz (czyli można używać samego daca lub dac+kolumny). Dodatkowo wygodna obsługa z pilota.

SMSL A8 na pewno nie rozjaśni ale też nie ociepli dźwięku, on brzmi jak dobra klasa D czyli nic nie podbarwia. Przenosi tylko wzmocniony sygnał na kolumny. Przynajmniej ja takie odniosłem wrażenie u siebie (z resztą nie tylko ja). Mocy też nie powinno mu zabraknąć 75W na 8ohm to aż nadto. U mnie grał z Infinity Kappa 8.2i nie miałem żadnych problemów z wysterowaniem. Inna sprawa że słuchałem kiedyś M2 u kumpla i jak dla mnie same kolumny miały dosyć przyciemniony dźwięk.

 

Edytowano przez pawelcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...