Skocz do zawartości

Oberon 9 opticon 8 kto ma??


Arekszcz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mamy jedne i drugie. Brzmią odmiennie i skierowane są na pewno dla 2 różnych grup odbiorców. Dali Opticon 8 to lepsza dynamika oraz szczegółowość. Górne pasmo jest dosyć mocne i lepiej wybierać wzmacniacz, który dobrze kontroluje górę. 
Dali Oberon 9 to potężne kolumny o muzykalnym charakterze brzmienia z solidną podstawą basową. Jest to brzmienie przestrzenne z delikatną ale nie pozbawioną szczegółów górą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Mamy jedne i drugie. Brzmią odmiennie i skierowane są na pewno dla 2 różnych grup odbiorców. Dali Opticon 8 to lepsza dynamika oraz szczegółowość. Górne pasmo jest dosyć mocne i lepiej wybierać wzmacniacz, który dobrze kontroluje górę. 
Dali Oberon 9 to potężne kolumny o muzykalnym charakterze brzmienia z solidną podstawą basową. Jest to brzmienie przestrzenne z delikatną ale nie pozbawioną szczegółów górą. 

Mam na myśli opticon 8 mk2 jedynki grają dużo gorzej 2 bardziej pod rubicon 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Posiadam te kolumny od dwóch miesięcy. Podłączone są do DENONA PMA 1600 CD DCD1600 kable Melodika Brown sugar . Według mnie grają rewelacyjnie scena wyśmienita. Dali i Denon to według mnie najlepsze połączenie. Miałem z tym Denonem połączone QUADRAL VULKAN MKIII Heco Music Style 1000 i Dali powaliły je na kolana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie opticony. A Oberon 9 i naprawdę grają rewelacyjnie. 

Zanim zdecydowałem się na kupno miałem okazję posłuchania obydwóch typów kolumn w salonie DENONA w Silesi w Katowicach. A pisał Pan że nie mieliście u siebie oberonów 9 i jak byłem pytać u was o wzmacniacz 1600 to też go nie mieliście. Ja piszę o tym co słyszałem na własne uszy. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekszcz brawo bardzo dobrze powiedziane. A panowie ze sklepów audio odrazu bombardujà że to z tym czy tamtym się nie nadaje. Ja pojechałem do salonu DENONA tak jak pisałem odsłuchałem tego czego chciałem i napisałem że ta kompozycja mi się podoba i napisałem według mnie ta kombinacja pasuje do siebie. Powiem więcej kilku moich znajomych którzy mają sprzęt na bardzo wysokim poziomie i panowie z S4home doskonale ich znajà stwierdzili również że jest to fajne połączenie. Tak samo kupiłem kiedyś w S4homie Heco Music Style 1000 bo panowie przekonali mnie że jest to super rozwiązanie do wzmacniacza który wówczas miałem czyli DENON PMA 2000R. Po pół roku sprzedałem bo naprawdę było to według mnie bardzo słabe granie. Ale tak jak napisał kolega każdy słyszy inaczej i tylko odsłuchu są adekwatne do tego co się chce kupić. A pisząc swoje zdanie pisałem na podstawie własnego odsłuchu gdzie przesłuchałem na dwóch Denonach kilka par kolumn od DALI 850 po QUADRAL MONTAN , QUADRAL VULKAN  HECO i teraz DALI OBERON 9. Pozdrawiam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Oberon 9 słuchałem i nie polecam do Denona. Ale to moje odczucie. Absolutnie nie musisz się z ym zgadzać i jeśli jesteś zadowolony to przy tym zostań. Nigdy nie kieruj się czyjąś opinią bo ona Ci tylko mąci w głowie

20 godzin temu, Pawł napisał:

bo panowie przekonali mnie że jest to super rozwiązanie do wzmacniacza który wówczas miałem czyli DENON PMA 2000R. Po pół roku sprzedałem bo naprawdę było to według mnie bardzo słabe granie.

No ale chwile to słuchałeś czy nie? Ja jak obsługuje klientów to nikogo do niczego nie przekonuję, bo to nie o to chodzi.

Chyba że wprost zadałeś pytanie które ja bym wybrał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie sale odsłuchowe wygłuszone waruni idealne do słuchania każdej muzyki. A tak naprawdę w domu człowiek się dowiaduje że sprzęt odpowiada lub nie. I tak naprawdę nikt nikomu nie doradzi. Jedyne co można to posłuchać u kogoś w domu bo są to zbliżone warunki czyli domowe (pokój gościnny). Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawł napisał:

No i właśnie sale odsłuchowe wygłuszone waruni idealne do słuchania każdej muzyki. A tak naprawdę w domu człowiek się dowiaduje że sprzęt odpowiada lub nie. I tak naprawdę nikt nikomu nie doradzi. Jedyne co można to posłuchać u kogoś w domu bo są to zbliżone warunki czyli domowe (pokój gościnny). Pozdrawiam. 

Dlatego rozpromowaliśmy na szeroką skalę wypożyczanie audio do domu.

 

48 minut temu, Pawł napisał:

Panowie po tak szumnej dyskusji zaproponujcie oczywiście według Waszego zdania jakie kolumny można podłączyć do DENONA PMA 1600. 

U mnie jest tak

0434F214-2CFA-452E-933D-2348E0A9C365.jpeg

Nie wiem jak głosno słuchasz ale takie ustawienie elektroniki nie jest dobre. Masz miejsce połóż je obok siebie a nie na.

Nie dośc że będzie wyglądać lepiej to i przysłuży się wzmacniaczowi.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pawł napisał:

Panowie po tak szumnej dyskusji zaproponujcie oczywiście według Waszego zdania jakie kolumny można podłączyć do DENONA PMA 1600. 

U mnie jest tak

0434F214-2CFA-452E-933D-2348E0A9C365.jpeg

W mojej ocenie rozmieszczenie jest bardzo dobre patrząc na warunki. Elektronika faktycznie mogłaby stanąć obok siebie ale nie jest to warunek konieczny, wentylacja jest zapewniona i nic złego się nie stanie. 
Co do kolumn napisz co chciałbyś zmienić, poprawić w obecnym zestawie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie chcę nic zmieniać bo podoba mi się dźwięk i to jak mam to ułożone. Chciałbym tylko z ciekawości wiedzieć jakie Wy Panowie proponujecie kolumny do tego wzmacniacza. Lubię eksperymentować , i może sprzedał bym te kolumny i kupił bym coś co proponujecie. Tego zestawu tak jak pisałem słuchałem w salonie DENONA i odrazu to granie wpadło mi w ucho i Oberony pobiły Wuadral VULKAN. Bardziej zwarty bass i więcej szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wcześniej. To co lubi jeden nie koniecznie musi lubić ktoś inny.

Dlatego nei przejmuj się i jeśli system Ci się podoba to go słuchaj a nie słuchaj innych którzy Ci powiedzą że nie jest ok.

Jeśli lubisz testować to rób to. Najlepiej na tym zrobisz jak zaczniesz testować różne modele.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest powiedzieć jakie kolumny mogłyby zastąpić Dali Oberon 9. Jeśli chciałbyś w dalszym ciągu iść w kierunku muzykalnego charakteru brzmienia to polecam posłuchać Audio Physic Classic 8. Zapewnią dynamiczniejsze brzmienie oraz większą przestrzeń. Basu będzie zdecydowanie mniej niż w przypadku Dali ale zyskasz na jego kontroli i zróżnicowaniu. Warto byłoby także posłuchać Fyne Audio F502 jeśli lubisz potężniejszą podstawę basową. 
Zdecydowanie dynamiczniejsze i bardziej precyzyjne brzmienie uzyskasz na Monitor Audio SIlver 500 lub Magnat Signature 707.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2021 o 09:15, Pawł napisał:

Tak naprawdę nie chcę nic zmieniać bo podoba mi się dźwięk i to jak mam to ułożone. Chciałbym tylko z ciekawości wiedzieć jakie Wy Panowie proponujecie kolumny do tego wzmacniacza. Lubię eksperymentować , i może sprzedał bym te kolumny i kupił bym coś co proponujecie. Tego zestawu tak jak pisałem słuchałem w salonie DENONA i odrazu to granie wpadło mi w ucho i Oberony pobiły Wuadral VULKAN. Bardziej zwarty bass i więcej szczegółów. 

Jakie kolumny do PMA-1600?

Już mówię :) Przerobiłem ten wzmacniacz z DALI OBERON 7 i KEF Q950 a teraz gra z kolumnami KEF R7 i uważam, że są stworzone do tego wzmacniacza :) Idealna para. To co usłyszałem podłączając KEF R7 do niego - niesamowita przestrzeń, bardzo ciepły kontrolowany bas, szczegółowość nagrań taka, że nawet żona, która ma średnio wyrobione ucho stwierdziła, że te piosenki jakoś tak dziwnie brzmią :) Wysokie nareszcie nie męczą mimo, że jest ich mnóstwo i to słychać, każde uderzenie w talerz perkusyjny, nawet bardzo lekkie idealnie można wychwycić, a linie kontrabasu w utworach jazzowych można nucić. W muzyce głośnej metalowej/rockowej przy bardzo szybkich partiach w ogóle nie tworzy się kakofonia dźwięków. 

Jak to było z DALI OBERON 7 - bas dudnił, cały dźwięk przykryty kocem

Jak to było z KEF Q950 - bardzo dobrze się zgrywał z PMA-1600, fajna przestrzeń ale brakowało mi podstawy basowej, może z racji specyfiki tych kolumn. Ale złego słowa na to połączenie nie powiem i polecam. Przeszkadzały mi wysokie tony przy dłuższym słuchaniu. Myślę, że ze względu na dużą szczegółowość wysokich tonów i podstawę basową, która była ale balans pomiędzy wysokimi a dołem nie był idealnie zgrany.

KEF R7 - coś pięknego jak to razem gra. Wiem, że to dwie klasy wyżej od Oberonów ale warto w przyszłości nad tym pomyśleć.

Czego się bałem zamieniając Q950 na R7? Basu w R7, okazało się, że jest go więcej i jest przecudowny :) świetnie tworzy podstawę utworów.

 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...