Skocz do zawartości

DAC pod wzmacniacz


Dzik

Recommended Posts

Dnia 25.02.2021 o 10:54, TomekN napisał:

Wszystkie te DACi będą wiernie przetwarzać dźwięk cyfrowy na analogowy. Czyli z punktu widzenia ludzkiego o słuchu, będą grały dokładnie tak samo. Więc nie ma znaczenia co kupisz.

 

 

1 godzinę temu, TomekN napisał:

PS. Chyba nikt tu nie twierdzi, że wszystkie-wszystkie DACi grają tak samo. Tak samo powinny grać wszystkie DACi transparentne.

  zaczynamy od nowa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 minut temu, desmodronik napisał:

zaczynamy od nowa ?

 

Dnia 25.02.2021 o 10:54, TomekN napisał:

W dzisiejszych czasach pomiędzy kwotą 130 a 200 $, czyli realnie w zakresie 500-1000 zł możesz kupić szereg doskonałych DAC'ów. Na przykład Topping E30, Loxije D30, Khadas Tone2 Pro, Soncoz LA-QXD1, SMSL SU-8 / SU-9, Topping D50s, Topping DX7s. Przez "doskonałe" rozumiem to, że wszystkie one mają współczynnik zniekształceń i szumu w stosunku do sygnału (SINAD) na poziomie od 110 do 120dB. Graniczna wartość ludzkiego słuchu wynosi ok. -115dB, ale w praktyce wszystko co ma SINAD > 85dB jest dla człowieka transparentne. Wszystkie te DACi będą wiernie przetwarzać dźwięk cyfrowy na analogowy.

"te DACi" odnosi się do wcześniej wymienionych przeze mnie oraz ew. innych transparentnych. Czego nie rozumiesz?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audiowit napisał:

Nie twierdzę, że dynamiki nie słychać. Tylko na tym forum znajdą się tacy, co właśnie zmiany dac nie usłyszą i do tego piję.

Audiowit -problem siega nieco głebiej , sa  tacy   którzy  tych  róznic  NIE CHCA  usłyszec.......

12 minut temu, Dzik napisał:

Akurat o Nostromo nie ma żadnych obiektywnych informacji pomijając czasem sprzeczne, choć ogólnie pozytywne opinie.

przeciwz  p  Kowzan  wysyła na testy za  kaucja  sprzet .......to chyba nie  trudnosc w dobie kurierów.........

jak bym opierał sie  na  opini  z netu , co jest  dobre w hi-fi  to  bym  miał  audiograty warte  kilka  tysiecy  a grajace jak za  kilkaset  , a jest odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, desmodronik napisał:

sa  tacy  którzy  tych  róznic  NIE CHCA  usłyszec.......

Są też tacy, co chcą usłyszeć - i mogą sobie z tego nawet nie zdawać sprawy, bo autosugestia zachodzi podświadomie i nie da się jej wyłączyć biorąc głęboki oddech i mówiąc sobie "dobra, cena nie ma znaczenia, będę obiektywny". Są oczywiście sytuacje, kiedy różnica jest oczywista, ale jeśli chodzi o detale to bardzo łatwo samemu się oszukać.

7 minut temu, desmodronik napisał:

przeciwz  p  Kowzan  wysyła na testy za  kaucja  sprzet .......to chyba nie  trudnosc w dobie kurierów.........

Dość wyraźnie napisałem o obiektywnych informacjach (w postaci danych), a nie domowych odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z Audiostereo jesteś, prawda :)?

1 godzinę temu, Dzik napisał:

 

Dość wyraźnie napisałem o obiektywnych informacjach (w postaci danych), a nie domowych odsłuchach.

Ten wydaje się spoko. Parametry wystarczające. Nie przepłacasz, nie zajmuje miejsca. Kolory też chyba do wyboru.

Testowałem go ale domowe odsłuchy nie interesują Cię.

Napisali, że Tani i Dobry. Ja dodam od siebie- jak wino. Czyli spełnia kryteria.

 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-przetwornik-dac-fiio-d03k-d3-cinch-spdif-6772487406?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

Chyba z Audiostereo jesteś, prawda :)?

Ten wydaje się spoko. Parametry wystarczające. Nie przepłacasz, nie zajmuje miejsca. Kolory też chyba do wyboru.

Testowałem go ale domowe odsłuchy nie interesują Cię.

Napisali, że Tani i Dobry. Ja dodam od siebie- jak wino. Czyli spełnia kryteria.

 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-przetwornik-dac-fiio-d03k-d3-cinch-spdif-6772487406?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Mam polecam gra z Edifierami za 150 zł do gier i YouTube super zestaw. Ten fiio jest referencyjny czy nie? Kto te referencje wydaje? Producent, magazyn jakiś, czy kupujący? 

A zapomniał bym testowany na ślepo, kompletnie nie widać go za komputerem 👍😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...