Skocz do zawartości

jakie kable zasilajace do zestawu.


FIlip Cenzorowski

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam taki zestaw i chcialbym kable zasilajace dobrac do zestawu.

Dali Ikon 6,  pierwsze wydanie. < kable glosnikowe zwykłe  4x2.5mm

Marantz Pm 54 Mk II, ze zmienionym gniazdem zasilajacym na Furutech FI-06G . kabel zasilajacy 3x.2.5mm z klotz

DAC Hegel Hd 20, z oryg kablem zasilającym, między dachem a wzmakiem jest chord clearway.

listwa zasilająca Taga harmony v2 z oryg kabl.

własne zasilanie poprowadzone na kablu Melodika 3x2.5mm do Gniazdka Furutech FT-SDS(G) 

 

potrzebuje porad w dooborze kabli do wzmaka, daca i listwy. Ps:cena do 1000zl za używana sztukę.

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

ok. 

To co? Furutech do kompletu?  

Pogadaj z S4Home, może ma jeszcze na salonie sztukę (podstawowy model) do wypożyczenia? tylko tamten był na rodowanych końcówkach, a u Ciebie chyba lepiej złocone by się sprawdziły a z drugiej strony masz już złocenia w gniazdach wiec teraz z rodem może się uzupełniać. Problemem może być bas, jego nadmiar, ale to wyjdzie w praniu.

No nic, ..  pogadaj, jak mają pożycz, podłączaj po kolej do sprzętów i zobacz co się wydarzy. O ile DACi lubią lepsze kabelki to nie wiem co zrobi wzmacniacz, tu chyba lepiej pójść w lepsze głośnikowe kable.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciane za głośnikiem ocieplilem korkiem naściennym,polecam,... 

https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-zasilajacy-furutech-314ag-gdansk-10168280932, myślałem o takim wynalazku bądź Van den hul Mainsserver Hybrid na dac, bardzo dużo możliwości zmiany, ale najbardziej meczy mnie kabel zasilajacy tej listwy zasilajacej3x 0.75 to troszkę mało hmm?

 

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierze w takie manufaktury jak ten za 7setek. Widzę opcje zwrotu, ...  to może udoskonalony autentyk lub .... zamaskowana podróbka.

The MAINSSERVER HYBRID? żaden mój znajomy nie posiada VAN DEN HUL, nie wiem co to z tego wyjdzie.

Mocno pchasz sprawę przewodów zasilających do przodu, wpierw pożycz jeden i przetestuj, bo nie wiem czy to dobre dla wzmacniacza a i przy okazji na listwie go sprawdzisz.

Moje zdanie ... wpierw inny wzmacniacz, potem głośnikowe, potem sieciowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, FIlip Cenzorowski napisał:

Sciane za głośnikiem ocieplilem korkiem naściennym,polecam,... 

https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-zasilajacy-furutech-314ag-gdansk-10168280932, myślałem o takim wynalazku bądź Van den hul Mainsserver Hybrid na dac, bardzo dużo możliwości zmiany, ale najbardziej meczy mnie kabel zasilajacy tej listwy zasilajacej3x 0.75 to troszkę mało hmm?

 

Nie bój żaby. Elektryka. Max obciążalność żyły 0,75mm przy pracy ciągłej to 9A co daje moc ok 2kW. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FIlip Cenzorowski napisał:

Napisałem wszystko o Zestawie, w instalacji melodika mdc3250. Przewody pozamieniane ale na standard, i ten post to zapytanie moje o konkretne ciekawe kable zasilające do listwy wzmaga i Daca.

Każdy głośnik ma w obudowie kable między głośnikami,  terminalami,  zwrotnicmi . Może tutaj wymień kable :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

Powiedziałbym nawet: przy każdym wzmacniaczu i każdych kolumnach :D 

TomekN zgadzam się z Tobą w 101%,

Instalacja jest robiona z kabli miedzianych i takie kable nam wystarczą do zasilania. Kabel zasilający nie wpływa na jakość dźwięku czy jest on za 5 zł czy za 1000 zł.

Kable głośnikowe ważne żeby były z czystej miedzi, nie kupujemy kabli które zawierają aluminium są one oznaczone jako CCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe poglądy, tym bardziej ze to forum audio, bo tu mogę wywnioskować ze się już nie opłaca nic robić bo poprawy nie będzie, czy założę kabel za 100zl czy droższy to przepłynie ten sam prąd przez niego,ale charakterystyka i samo granie będzie inne, ja tylko chciałem jakieś ciekawe propozycje ciekawych przewodów a lach jest taki jak bym tu z altusami wyjechał, dziekuje mimo wszystko za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...