Skocz do zawartości

WXAD-10 ustawienie jakości dźwięku


pawmar

Recommended Posts

Mam problem z ustawieniem dźwięku w WXAD-10 wyżej aniżeli 44.1kHz.
Czyli jak mniemam jakość CD.

Obojętnie co nie puszczę, czy to Flac, czy Tidal, czy radio internetowe, cały czas aplikacja wyświetla 44.1kHz.

Co zrobić żeby odpalić Tidala w jakości MQA?
(Oczywiście płyty które odpalam na Tidalu są w jakości master).

Streamer podpiąłem wyjściem AUX do amplitunera.
Rozumiem jednak że nie ma znaczenia czy wyjście JACK czy RCA?

Proszę o pomoc.

Screenshot_20210216-095003_MusicCast — kopia.jpg

Screenshot_20210216-095205_MusicCast — kopia.jpg

Edytowano przez pawmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dawko napisał:

Z tego co się orientuję, to może być problem związany z aplikacją MusicCast, a nie samą Yamahą. Spróbuj zainstalować aplikację mconnect. Tu jest sąsiedni wątek na ten temat.

Przeguglowałem cały internet ale tego tematu nie znalazłem a przecież jest świeży. Wstyd że hej... Chyba za bardzo zafiksowałem się na urządzeniu a nie na oprogramowaniu. Na mconnec'cie śmiga w MQA bez kaszlu. DZIĘKI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, zbynio napisał:

Kolego żadna Yamaha nie dekoduje mqa

 

15 minut temu, Kubad napisał:

Teraz pytanie czy tylko wyświetla ci się mqa  czy faktycznie działa.  Bo z tego co slyszem  to yamaha nie obsługuje formatu mqa. 

W takim razie może tylko wyświetla?????
Będę musiał to potestować czy będzie słychać różnicę między MusicCastem 16bit, a Mconnectem 24bit i samemu ocenić.

Ale zadam w takim razie inne pytanie... Po co więc produkować urządzenie które przetwarza 192 kHz/24 bity i 96 kHz/24 bity skoro i tak nie ma co na tym puścić?
Bo jak nie Tidal to co? Ktoś powie FLAC, ale trzeba te pliki skądś przecież wziąć w takiej jakości. Nie wspomnę że taka płyta też swoje waży nawet we FLAC'u.
Czyżby to taki sam chwyt marketingowy jak telewizory z jak największą ilością "K" (bo przecież zaraz będą 65K a potem pewnie jeszcze 136K choć i tak nie będzie co na tym oglądać w takiej rozdzielczości).
Tutaj tak samo... Procesor przepuści 24bity ale w takiej jakości i tak nie ma co słuchać.

Myślałem więc że skoro pokazuje to tyle wypuszcza. Niestety nie mam takiego DAC'a który by mi to pokazał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Sprawdziłem raz jeszcze 🙂 i nie ma w specyfikacji kodeka MQA. Sam się zastanawiam teraz co mi się ubzdurało. Morał więc taki że albo mconnect podaje informacje o odczycie z Tidala natomiast i tak wychodzi już 16/44 albo programowo coś sobie interpoluje co pewnie nijak ma się do oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania z MQA są podzielone. W domu mam pełną obsługę MQA ale kompletnie ją omijam, ponieważ brzmienie pliku 16bit jest naturalniejsze, bardziej muzykalne. MQA brzmi bardziej na pokaz, słychać nieco więcej ale mamy więcej góry oraz wyższej średnicy. Wszystko zależy od preferencji. 
Sprzętów wspierających MQA jest jak na lekarstwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś (ale już nie pamiętam gdzie), wyniki testów, w których wykwalifikowani "słuchacze" z dużym doświadczeniem mieli odróżnić w ślepym teście MAQ od mp3 320kbps.

I polegli sromotnie w tym teście. Stąd moja opinia, że Tidal MQA to tylko placebo i znalazł sobie miejsce w mojej sygnaturce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale realnie to po co komu wyżej niż 44?

Nie, no racja że tak na prawdę po nic - przynajmniej u mnie. Bo ja mam problem z wiernym odtworzeniem jakości CD a co dopiero wyżej :-).

W związku z tym, realnie pewnie nie ma potrzeby. Ogólnie urządzenie gra przyzwoicie więc jak najbardziej jestem zadowolony i nie chcę zmieniać sprzętu z tego tytułu.

Chodzi tylko o wykorzystanie potencjału sprzętowego. Skoro opłacam TIdal w jakości Master Quality i posiadam urządzenie które W TEORII ma próbkowanie 24/192 to po prostu fajnie byłoby to sparować i wykorzystać. Tylko tyle. Skoro Yamaha nie ma dekodera MQA nasuwa mi się pytanie co? (lub skąd?) mogę posłuchać na WXAD-10 żeby wykorzystać pełne próbkowanie i spróbować samemu poczuć różnicę pomiędzy 16/44 a 24/192? Pozostaje pewnie tylko (nazwijmy rzeczy po imieniu) ukraść jakieś FLAKi z chomika w jakości HQ, czego chciałem uniknąć (o ile w ogóle coś takiego będzie bo nawet nie sprawdzałem).

Edytowano przez pawmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

W innym wątku o MusicCast padła plotka że Yamaha na jesieni może dać wsparcie dla Tidal Connect.

Skoro tak to sterowanie będzie przez apkę Tidal, a skoro tak to może i tryb Master zadziała na yamaszkach.

Z drugiej strony to ja też nie mam parcia na MQA. Wolałbym żeby zrobili w końcu gapless.

Cambridge włączył już obsługę Tidal Connect. Nie dekoduje MQA. Cambridge twierdzi że wymaga to zmiany sprzętowe, nie samo oprogramowanie. 

Edytowano przez Picy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Picy napisał:

Cambridge włączył już obsługę Tidal Connect. Nie dekoduje MQA. Cambridge twierdzi że wymaga to zmiany sprzętowe, nie samo oprogramowanie. 

Zatem podobnie bedzie w przypadku yamahy uruchomienie tidal connect nie spowoduje że urządzenia zacznie odtwarzać  mqa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Picy napisał:

Cambridge włączył już obsługę Tidal Connect. Nie dekoduje MQA. Cambridge twierdzi że wymaga to zmiany sprzętowe, nie samo oprogramowanie. 

Pewnie analogiczny case co Airplay --> Airplay2. Stare sprzęty np. Sonosy poprzednich generacji nie miały bufora pamięci i dlatego nie dostały i nie dostaną upgrade'u do AP2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej znów strony myślę że chyba wszyscy na tym forum budujemy opinię na bazie czytanki 😉 bo po to są fora.
Czytamy i wyciągamy wnioski. Natomiast drugorzędną sprawą jest to, czy się w coś wierzy (bądź się z tym zgadza) czy nie.

Edytowano przez pawmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...