Skocz do zawartości

kino domowe - bezprzewodowe warto? Prośba o pomoc


katee.bra

Recommended Posts

Poszukuję zestawu kina domowego. Nie jestem znawcą, ani pasjonatem. Chciałabym mieć w miarę dobry sprzęt, myślę 60% ogladanie filmów TV/Netflix 40% słuchanie muzyki. 

Do wydania max. 8-9 tys. Wiadomo im mniej, tym lepiej. Nie chcę inwestować, jeżeli dla niewprawnionego ucha nie będzie różnicy.  Myślę o 5.1. Sprzęt będzie stał w pokoju z aneksem ok. 25m2. Przeglądałam trochę i podoba mi się opcja z tylnymi głośnikami bezprzewodowymi, bo musiałabym ciągnąć kable dobre 4 metry, ale nie wiem czy takie bezprzewodowe zestawy są dobre nawet dla laika. Zastanawiam się nad zestawami: 1. Yamaha rx-v485 + ELAC DEBUT F5.2/C5.2 +MUSICCAST 20 lub 2. Sonos Arc 5.1.

Czy możecie mi podpowiedzieć czy warto iść w bezprzewodowe głośniki? A jeżeli tak, to który z tych zestawów polecelibyście?

Jeżeli mogę to proszę również o polecenie zestawu po kablu w tym przedziale cenowym.

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno amplituner warto iśc w nowe modele 485 był ok. Teraz jego następca jest 4A ale w tej cenie moim zdaniem możesz iśc śmiało w 6A. On gra jednak znacznie lepiej.

Co do tyłów to tak:

- płacisz za design, funkcjonalność, i brak kabli sygnałowych.

- akceptujesz gorsza jakość dzwieku niż klasyczne monitory

- czasem problemy z łącznością w kinie.

Jesli masz możliwość puszczenia kabli to nie ma dyskusji.

Co do setów kolumn:

ELAC F6.2 set 5.1

Heco Aurora 700 5.1

albo QAcustin 3050i

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Masz jeszcze jakieś pytania słuze pomocą

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha MusicCast 20 bardzo dobrze sprawdzają się jako głośniki tylne i nie będzie żadnych opóźnień. Warto wziąć pod uwagę model RX V4a lub RX V6a. Wyższy model zapewni zdecydowanie lepszą jakość dźwięku, którą odczujesz w przypadku słuchania muzyki. Dodatkowo separacja instrumentów jest nieco lepsza. 

Jeśli chodzi o kolumny to Heco Aurora 700, Q Acoustic 3050i czy Pylon Audio Sapphire 25 to sprawdzone rozwiązania pod Yamahę. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Jeśli muzykalnego to wybrałbym Aurora 700. QA 30-50i zapewnią większą szczegółowość i szybszy bas. PYLON Sapphire to mocniejsza podstawa basowa oraz szeroka prezentacja sceny dźwiękowej.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...