Skocz do zawartości

jakie kolumny stereo dodać do zestawu yamaha RXv681 + bose accustimass10 5.1


bsmart

Recommended Posts

Witam,

poproszę o opinię jakiegoś fachowca od dźwięku, jakie kolumny stereo dodać do zestawu  yamaha RXv681 + bose accustimass10 5.1, tak aby stworzyć zestaw 7.1

Chciałbym aby bass reflex był z przodu i zastanawiam się np nad:

focal chora 806

QUADRAL ARGENTUM 530

Teufel Theater 500S

ale proszę o inne sugestie również 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Był już swego czasu podobny temat i dokładnie też na Accustimas 10.

Zależy od dzwieku jaki chcesz uzyskać

Ja bym proponował do tej Yamahy Monitor audio Silver 100 albo coś po drugiej stronie bieguna coś cieplejszego jak Dynaudio EMIT 20 czy ELAC Uni Fi BS

Podjedź do nas to posłuchasz kilku monitorów. Albo mogę Ci wypożyczyć coś do domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

Witaj,

Był już swego czasu podobny temat i dokładnie też na Accustimas 10.

Zależy od dzwieku jaki chcesz uzyskać

Ja bym proponował do tej Yamahy Monitor audio Silver 100 albo coś po drugiej stronie bieguna coś cieplejszego jak Dynaudio EMIT 20 czy ELAC Uni Fi BS

Podjedź do nas to posłuchasz kilku monitorów. Albo mogę Ci wypożyczyć coś do domu.

Pozdrawiam

Witaj, czyli sugerujesz ze teufel i focal nie zagrają dobrze z yamaha czy też acustimass 10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu Teufel nie słuchałem ale miałem okazję słuchać Ultima 40 i brzmiały nie wchodząc w szczegóły słabo. Focal Chora 806 są niekiedy wybierane w przypadku Yamahy i jeśli lubisz jaśniejsze brzmienie to powinny przypaść Ci do gustu. Jeśli w grę wchodziłaby większa muzykalność to warto byłoby posłuchać Fyne Audio F500, Jean Marie Reynaud Lucia czy Emit M20. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Tego modelu Teufel nie słuchałem ale miałem okazję słuchać Ultima 40 i brzmiały nie wchodząc w szczegóły słabo. Focal Chora 806 są niekiedy wybierane w przypadku Yamahy i jeśli lubisz jaśniejsze brzmienie to powinny przypaść Ci do gustu. Jeśli w grę wchodziłaby większa muzykalność to warto byłoby posłuchać Fyne Audio F500, Jean Marie Reynaud Lucia czy Emit M20. 

Rozumiem ale czy one mają bass reflex z przodu bo musze je ustawić blisko ściany i jeszcze jedno pytanie czy jak je dodam jako główne stereo a z acustimass zrobię 7.1 to te przednie acustimass bose będą działały jako atmos a tylne jako surround?

Ps bass reflex z przodu ma focal i np pylon dlatego focala rozważałem przede wszystkim 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem i mam jedynie wątpliwość co do emit m20 ze względu na bass reflex z tyłu.

Nie mniej jednak nie jestem specjalistą w tych tematach zatem proszę o ostateczna podpowiedz które po uwzględnieniu tego co rozważałem i Wy podpowiedzieliscie powinienem wybrać aby sprawdziły się zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów w zestawieniu z acustimass.

O firmie JMR i Fyne Audio wcześniej nie słyszałem wiec nie wiem nawet jaka to półka w stosunku do Dynaudio Emit czy Focal czy MA lub elac

Chciałbym aby to grało jak najlepiej w tym zestawie który posiadam bo pozostałych głośników acustimass nie chce wymieniać ze względu na ich wielkość i wygląd ponieważ białe pasują mi do wnętrza, a na ścianach zajmują mało miejsca

Ps 

Co to oznacza ze focal ma jaśniejsze brzmienie a te pozostałe maja większą muzykalność?😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahą moim zdaniem najlepiej sprawdzają się Jean Marie Reynauld Lucia. Zagrają dodatkowo najszerszą prezentacją sceny dźwiękowej oraz zaoferują szybki i bardzo dobrze kontrolowany bas. Fyne Audio F500 oraz Dynaudio Emit 20 stawiam na równi jeśli chodzi o kulturę brzmienia. Fyne Audio będą nieco cieplejsze, bardziej skupiające się na zakresie średnicy. 

W bardzo dużym uproszczeniu, jaśniejsze to więcej góry, ciemniejsze mało góry. Muzykalność czyli bardziej ciepłe brzmienie w całym paśmie, bardziej przyjemne dla ucha, analogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...